Henri Lloyd Phantom Jacket

Diskutuojant apie buriuotojiškus drabužius nejučiom galima nukrypti į religinius ginčus – dažnas turi nepajudinamą nuomonę apie savo mėgstamus ir/ar turimus drabužius.

Todėl ir nesiginčysiu, juolab didžiosios tokių specializuotų drabužių kompanijos gamina ganėtinai vienodus gaminius ir vienareikšmiškai pasakyti, kuri ir kuo geresnė kompanija, sunku.

Kaip sugundyti pirkėją tokioje išrankioje, bet sočioje rinkoje? Atverti daugiau buriuotojo kūno! Šiek tiek apnuoginti, bet ir toliau saugoti nuo vandens ir vėjų.

„Henri Lloyd“ sprendimas šturmės striukės kapišono šonus padaryti permatomus (nuotrauka viršuje) įdomus ir naudingas – nebereikės sukti visos galvos norint pasidairyti.

Kitą panašų sprendimą yra padariusi į šią rinką kaip naujokė įžengusi „Puma“. Jos dizainieriai sugalvojo padaryti permatoma rankovės dalį, po kuria ant rankos riešo įprastai segimas laikrodis. Patogu sekti laiką, nes net jei laikrodis ir atsparus vandeniui, išsitraukti laikrodį iš po tradicinės šturmės rankovės ir po ja esančių drabužių, būna keblu.

Kiek tikrai puiki „Puma“ racionalizacija, paklauskite jachtos „Ragas“ įgulos. Aš kiek klausiau, tai jų škiperis Dusia labai patenkintas.

Abi šios naujovės labiau skirtos sportinio dienai (day race) buriavimo entuziastams, bet, sutikite, jiems ir aktualesnės, nei plaukiantiems ramiai, bet ir laiko turintiems dairytis į šalis ar laikrodžius.

P.S. Beje, ar žinojote, kad „Musto“ šturmės siuvamos ir Lietuvoje?


14 Comments

SailingBoy · 12/04/2010 at 9:32 PM

Gera su gerais rūbais, net nežinojau, kad toks taiklus pavadinimas, šturmė, tam rūbui yra :) O musto istorija inspiruojanti: http://news.musto.com/9991289/in-the-press-keith-musto-interview-in-raw-business

Rokas Arbušis atsakė:

@SailingBoy,

terminą iš kapitono Pauliaus Kovo išgirdau ir man prigijo. nors kartais dar sakau nuo rusų kalbos: “šturmofkė”.

taip ir įtariau, kad Musto yra pavardė.

Southampton · 12/04/2010 at 10:31 PM

http://fuza.ru/eto-interesno/9755-karibskaya-parusnaya-nedelya-2010-57-foto.html

Rokas Arbušis atsakė:

@Southampton,

gražios nuotraukos. ir kai kas labai pažįstama. gimė įdėja įrašui. ačiū.

pamusalas · 12/05/2010 at 12:18 PM

Rokai, gal pasidalintum šaltiniu kuriuo remdamasis teigi, kad Musto gaminami Lietuvoje?

Rokas Arbušis atsakė:

@pamusalas,
asmeniškai. ir kainą pasakysiu. nes man pasakota tete-a-tete. o kadangi užsakymo nedariau, tai dokumento neturiu.
labai svarbu:
“gaminami _ir_ Lietuvoje.”
kaip “Audimas” siuva _ir_ Kinijoje.

pamusalas atsakė:

@Rokas Arbušis,
Musto neperslampami rūbai gaminami naudojant Gore-tex technologija. Visi gaminiai ant kurių publikuojasi Gore tex embelema yra sertifikuojami Gore inc. Lietuvoje sertifikuotų Gore-tex siuvyklų nėra (galbūt mano informacija klaidinga, bet kažkur internete viešai skelbiamas sertifikuotų siuvyklų sarašas, tokiu būdų siekiama išvengti visų gore tex falsifikatų).

Šią legendą apie lietuviškas Musto teko girdėti prieš porą metų, net pačiupinėt teko buvo 100% akivaizdu, kad Lietuviškas Musto, tai lenkiškas Gotop.

Atsiimsiu savo žodžius pamatęs realius daiktu, bet kolkas man atrodo, kad kažkas daro tete-a-tete versliuką pardavinėdamas daiktus nemačiusiems realių Musto.

giedrius atsakė:

@pamusalas,

gal ne visi modeliai, bet keletas tikrai siuvama lietuvoje. Pavasari reikes vaziuoti nusipirkti sturme. kaina gera, bet kiek zinau perkant cia kur siuva jiokios musto atributikos ir atpazinimo zenklu nebuna.

arunis · 12/05/2010 at 1:49 PM

HH koines irgi Kaune siudavo(nezinau ar visa dar siuva)

Rokas Arbušis atsakė:

@arunis,
kojines?

Regis · 12/06/2010 at 8:56 AM

Patvirtinu – Puma day race apranga yra superinė. Ir nors pradžioje į Pumą žiūrėjau skeptiškai, tačiau po poros plaukimų supratau – lengva, šilta ir sausa. Bet – nepigu ;)

bitlas · 12/06/2010 at 12:21 PM

jau trecias sezonas su puma ir man gerai
zymiai racionaliau uztrauktukai isdelioti tai ne hh kur norint mm..
reikia pritupti ar pasistiebti che che

Tomas atsakė:

@bitlas, Aha, o su Henriu L tai ir issiriesti reikia, kai reikia! Na o apie “Satrijos” siuvykla Raseiniuose teko pasisukineti. “Musto” vietiniams puikiai zinomas vardas! Tik tiems, su kuo snekejau, gerokai nesuprantama buvo, kam tokios drapanos is vis reikalingos…

Paulius · 12/11/2010 at 12:13 PM

Pagalvojau, gi galima laikrodį ir ant striukės segtis, jei vandens nebijo. Jei jau kitos išeities nebėra. :)

Comments are closed.