runce miau

Katės yra medžiotojos, tai visiems žinoma tiesa. Bet kodėl, po perkūnais, savo namuose medžiojama auka esu aš? Nerandu atsakymo.

Kartą nutiko tokia istorija. Grįžau po kelionės jūromis (berods, tai buvo po pasiplaukiojimo Adrijoje) ir išsiilgusi manęs manoji Runcė (ak, ištikimoji mano Penelopė) vis paskum zyliojo, o kai prisėdau prie kompiuterio, išsitiesė visu ūgiu per rankas ir klaviatūrą (nuotrauka Facebooke).

Iš pradžių buvo miela, bet vėliau pradėjo trukdyti. Tai švelniai pakėliau ir nuleidau ant žemės (netrukdyk chatinti, kūtvėla). Interneto vingrybių katė nesuprato ir netrukus atkeršijo: pašokau nuo kėdės su kate, įsikabinusia man į blauzdą. Kaip ją tuomet išvadinau jau ir nepamenu, bet ji suprato, jog tai nebuvo meilūs žodžiai.

Atlėgus skausmui ėmiausi sankcijų, nors veikiau tai tiktų vadinti savigyna: nukirpau Runcei nagus. Tuo pačiu ir baldai mažiau kentės.

Atliekant katės pedikiūro/manikiūro operaciją (patikėkite, tai ne taip paprasta) kilo hipotetinis klausimas: o ar gali, pavyzdžiui, taip už stiprius nusižengimus vyras moterį bausti? Klausimą paleidau virtualybėje. Atsakymų necituosiu.

Bet grįžkime į medžioklės plotus. Jei aprašyta istorija paaiškinama (tau nereikia mano švelnumo? tai še tau nagučiais!), tai niekaip negaliu paaiškinti, kodėl savo namuose turiu saugotis lyg būčiau pakliuvęs į plėšrių žvėrių knibždančias džiungles?

Runcės medžioklės plotai ne tokie jau ir dideli – standartinis dviejų kambarių butas plotu vos vos lenkia „Ambersail“ aplink pasaulį plukdytą trispalvę. Tačiau kiek čia užkaborių savo aukos tykoti! Todėl ir vaikštau į šalis dairydamasis, o jei jaučiu (jau pradedu išmokti jausti), jog esu tykojamas, vaikštau atbulas ar akimis stebiu „priešą“.

Ir vis tiek ne visada pavyksta išvengti aštrių nagučių. Pavojingiausia naktimis (juk katės – naktiniai medžiotojai), kai gamta pašaukia iki manojo geltonai-juodo vonios kambario. Jei pamirštu Ruklos ir Kauno jėgerių poligonuose išmoktas pamokas, katės nagai mane pasiveja lyg priešo kulkos.

Taip ir gyvenam. Tarakonų namie nėra, pelių nė nebuvo, paukščių viena šeimyna neapdairiai bandė apsigyventi inkile balkone, bet sunkiai sužeisti išsinešdino. Lieka vienintelis medžiojamas objektas – aš. Kažkodėl viešnių Runcė nepuola. Moteriškas solidarumas?

P.S. Šis įrašas publikuojamas gausių Runcės gerbėjų pageidavimu. Nuotraukoje ji visai ne puola, švelniai sako miau, man tik pavyko tokį kadrą užfiksuoti.


10 Comments

zaulia · 07/21/2009 at 2:24 PM

kaip miela… o puldinėt turbūt vistiek puldinės.
o man šiandien dvi gyvalazdes padovanojo. Nei jos meiliai į akis žiūri, nei murkia…

Rokas Arbušis atsakė:

@zaulia,
pažiūrėjau internete, kas toks gyvalazės. ne, katės geriau :)

zaulia atsakė:

@Rokas Arbušis, jo… ir išmest gaila, kad ir mažos. kažkokia diena lūžtanti šiandien.

Valentina · 07/22/2009 at 10:56 AM

Na pagaliau sulaukem Runces! :) Ji nereali! Rokai, kad nebutum medziojamas – vienintele iseitis:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=434108&l=5c65ad732a&id=1494445954
Esu medziojama visada. Taciau man ikanda tik jei pries tai Shantis lieka namuose ilgiau nei para visiskai vienas. O siaip, man tik suduoda per kojas ir pabega, tad, galima sakyti, man pasiseke labiau :)
O siaip, Runce laaaabai grazi kate!

Darijus · 07/22/2009 at 11:44 AM

Tevu katinas buvo toks pat. Tik palik viena, grizus kokia savaite kersydavo. Ypac tevui su nagais, jei po pedikiuro su dantim. Kai atsirado anukai teko katino atsisakyti… Skauda iki siandien sirdele.

Jurga · 07/24/2009 at 9:08 AM

Saunuole, Runce.

Be jo nebutu gyvenimo egzotikos:-)
Dabar gi jautiesi kaip dziunglese, arba sibiro platybese….

O kai jai daryti? Vis viena ir viena…

Jei paliktum kamera namuose ir nufilmuotum, ka Runce veikia, kai taves nera, manau dar ne tokiu istoriju butu …:-))))

O gyvalazdes jega. Turejau dvi, dabar tik viena. Bet tooookia stora :-)

Valentina · 07/24/2009 at 11:08 AM

pasiziurejau ir as kas ta gyvalazde. Kraupus sutverimas. Net keista gyvu padaru ji vadinti.

Jurga atsakė:

@Valentina,

ji padarelis, apsimetinejantis lazdele. Kai tik kas nors prisiartina, ji pradeda siubuoti kaip shapelis vejyje :-) mazdaug, tai ne as, o mazas pagalelis… :D

o siaip keistoka, keistoka, sutinku :DDD

troy · 07/24/2009 at 2:17 PM

Aš ant savo katės netyčia dukart užsikerėblinau, tai ji bijo dabar…

Siesta · 07/24/2009 at 8:28 PM

pats kaltas, kad tokį žvėrį užsiauginai :D

Comments are closed.