2009-10-04_0167

  • Evaldo Šemioto nuotrauka.

Tarp keleto per LBS konferenciją Nidoje išgirstų naujienų, bene įdomiausia – į aktyvų sportą grįžta olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt.

Pekino olimpinių žaidynių sidabro laimėtoja iš Brazilijos turėjo parskristi kaip tik praėjusį savaitgalį.

Gintarė – viena iš kandidačių į Lietuvos olimpinę rinktinę 2012 metų Londono olimpiadoje, bet kelialapį į žaidynes jai dar reikia išsikovoti.

Nidoje sužinojome, kad Gintarė rimtai treniruosis ir jau metų pabaigoje dalyvaus pasaulio čempionate.

Dar prieš tai vyksiančiame Europos čempionate buriuotoja nestartuos. Nespės atgauti sportinės formos, o be jos rimtų rezultatų sunku tikėtis.

Žinant mūsų tautiečių lojalumą sportininkams, nepakartojusiems savo sėkmių (krepšinio rinktinė tam geriausias įrodymas), tai natūralus sprendimas. Bet varžybų bus, ne tik treniruočių.


7 Comments

bitlas · 03/01/2010 at 3:47 PM

sveikinam grizus
linkim gero pasirengimo
ir vykstam i londona stebet regatos

Aidas Kasparas · 03/01/2010 at 5:52 PM

Pardon už kranto žiurkės klausimą, bet kiek stabilūs rezultatai paprastai būna buriavimo sporte? Tarkime, toks Bubka krūvą metų šokinėjo aukščiau, nei kiti. Ir visiškai nesvarbu, koks ir iš kur varžybų diena vėjas pūtė. Buriuojant, kiek aš suprantu, palankiai ar nepalankiai susisukinėjęs vėjas gali labai stipriai lemti rezultatus. Taigi, kiek įmanoma pastoviai finišą kirsti vienam iš pirmų?

Rokas Arbušis atsakė:

@Aidas Kasparas,
sunku mums su tavimi spręsti, kiek maitinanti motina praranda jėgų ir fizinės formos vaiką augindama.
bet sportinėse jachtose svarbi ir galva, ir raumenys, ir kur užpakalį per kokią bangą padėti. vien vėjui ir srovėms sėkmės nesuversi.

Aidas Kasparas atsakė:

Rokai, net minties neturėjau sėkmės suversti vien vėjui ir srovėms. Nukeliu kepurę prieš Gintarės pasiekimus — man ir kiemo baloje pasiekti tokios vietos nepavyktų.

Paprasčiausiai prieš kelias dienas olimpiadoje biatlonininkai guodėsi, kad jų sportas toks, kad vienose varžybose gali būti pirmas, kitose nė į 40-tuką nepatekti. Tuo tarpu tas pats Bubka beveik galėjo medalį pasiimti dar prieš varžybas. Todėl ir kilo klausimas, o buriavimas link kurio kraštutinumo traukia. Ypač, kai pats pasakei, kad tautiečiai nebaisiai myli gerų pasiekimų nepakartojusių.

Rokas Arbušis atsakė:

Aidai,
neminint vardų yra tokių, kurių treneriai sako, kad jei jie 20-tuke bus, tai gerai, trejetuko niekad nepasieks.
genijai kaip Bubka ne visi gimsta. o jei yra talentas, tai jis tik nušlifuotas medaliu apdovanojimas. o šlifuoti reikia ilgai ir kantriai.
tegu pataiso mane geriau žinantys, bet Gintarė kilo į viršų po truputi, ne šovė kaip raketa.
ai, specai sako, kad reikia sportinės formos, tai jais ir tikiu.
tie patys specai sako, kad turime dar vieną merginą, kuri turi vilties aukštai kopti, bet apie medalius vargu ar galima kalbėti. ir ji taip pat į viršų stumiasi kantriu darbu, o ne fortūna su neptūnų ją neša.

o kai kurių mūsų sportininkų pasiteisinimai, švelniai tariant, man keistoki. bet neburbėsiu. aš ir tiek nepasiekęs.

Nauticalis atsakė:

@Aidas Kasparas,

Krepšinyje gali stabiliai sumesti į krepšį 70 taškų. Vienu atveju tai reiškia pergalę – kitu pralaimėjimą.

Buriavime panašiai, nors ten ne mazgais varžomasi.

baraka · 03/01/2010 at 9:25 PM

manau, buriavimas arčiau minėto biatlono – Bubkai, kaip ir visiems, kur yra laikas/aukštis/atstumas … (kaip rezultatas), yra žymiai lengviau orientuotis į juos. Buriavime nėra į ką orientuotis išskyrus į konkurentų skaičių už savo nugaros.
Buriavime negali taip numatyt, ar pasakyt – “galiu tiek ir tiek”, todėl tokie pasiekimai kaip Gintarės, Raimos yra daug ko verti, o tai, ar pavyks apgint titulą, paaiškės tik po finišo. Tik skirtumas tas, kad galiišsiugdyt raumenis, taktikos išmokt, techniką įvaldyt, psichologiją išstudijuot. To pakanka dviračių, štangų, slidžių sporte. Buriavime ir talentas bei sėkmė reikalinga – tik tokie sportininkai yra meistrai. Mūsiškiai atidirba viską pradžioj minėta, tada ir sėkmė ateina.

Comments are closed.