photographers Šaltinis: photo.net

Japoniškas fotografavimo genas užkrečiamas – dabar ir lietuviai renginiuose išsitraukia ne vieną ir ne du fotoaparatus. Daug jų buvo ir praėjusioje „Marių burių“ regatoje (apie kurią nemenkai rašiau). Todėl nustebau, kai jachtos „Baraka“ tinklaraštyje radau savo darytą nuotrauką.

Suabejojau, ar tikrai tai mano. Juk fotografuojančių buvo nemažai, panašų kadrą pagauti gali bet kas. Komentaruose atsargiai užklausiau ir gavau teigiamą atsakymą.

Ok. Man negaila. Imkite mano jau publikuotas nuotraukas ir naudokite. Tik mažulėlis „bet“. Tokiais atvejais norisi aktyvios nuorodos į vietą, iš kurios nuotrauka paimta. Ir autorystės. Čia ne „Google“ neišsemiamos platybės, kur galima vaizdų prisirankioti į valias. Nors ta pati „Google“ perspėja dėl atvaizdų panaudojimo teisės.

Nepretenduoju į profesionalus fotografus. Juolab ir šiuo atveju mano panaudotas „FinePix S 5000“ buvo per lėtas – nepagavau visų gerų jachtos laimėtojos kapitono šventinimo įmetant į vandenį kadrų.

Situacija išsisprendė gražiai – „Barakai“ nusiunčiau dar nuotraukų ir ji su visa autoryste išspausdino visą reportažą :)

Dar vieną mano nuotrauką iš regatos publikavo kolegos „Vėjo pamušalai“. Prie jų ne tik neprikibsi dėl autorystės. Tiek pagyrimų susilaukiau, kad ui… :)

O jei rimčiau, tai kolegos buriuotojai, „imkite mane ir rodykite“ :) Specialiai šiam blog’ui sukūriau „gūglinį“ fotoalbumą, kurio nuotraukos visiems prieinamos. Bent jau tol, kol išsiaiškinsiu, kaip ten veikia neseniai atsiradusi autorystės pasauga :)

Kam reikia nekarpyto, nešviesinto/tamsinto ir nesumažinto originalaus kadro – rašykit el.laiškus arbusis@gmail.com ir atsiųsiu. Jei naudojama ne komercijos tikslais. Manau, kad to paties sulauksiu ir aš.

P.s. Savo nuotraukų albumą atsiuntė jachtos “Piranija” įgula. Dar keletą nuotraukų iš tos pačios regatos Marius Ayo publikuoja Minijos jactklubo tinklayje [IMHO, aktualu “Barakai” :) ]

Categories: Buriavimas

11 Comments

baraka · 09/27/2008 at 8:16 PM

IMHO :-)
Is “Minges” puslapio nuotrauka su spinakeriu tai tikrai noretusi gauti Hi-Res… Ten tai vaizdelis neblogas. Ayo zadejo suorganizuoti, kai is fotografu gaus. Dekui jam uz praejusiu metu foto. O del autorystes – manau, yra teisybes. Stengsimes nurodyti, jei bus uz ka :-)

Rokas Arbušis · 09/27/2008 at 8:24 PM

o tai “Baraka” neburiuoja šį savaitgalį? :)
Dėl foto iš Mingės, tai, be abejo, su Ayo tartis reikia :)

baraka · 09/27/2008 at 9:15 PM

mes savo oficialu (sportini)sezona kaip ir uzbaigem. O turistinis – kaip dievas duos, bus siltesniu oru – visada pasiruose.

Ayo · 09/29/2008 at 9:58 PM

Shita paty!
Mumis net neabejoja, kad Barakai teks atskira CD kepti. Sheip jau vienas egzempliorius pas Bitla yra.
Kadangi tik viena gavau ir ish kart ishsivezhiau – pats net neturiu. Bet tikiuosi artimiausiu laiku bus daugiau minijos puslapiuose sudeta. Dabar tai ten tik oficialios nuotraukos Shilokarchiamos laikrashchiui.

Pagarbiai,
Ayo

baraka · 09/30/2008 at 12:19 AM

skaitant ir matant tai tik ir norisi ish anksto dekoti… :-)
Nors ir ne ish anksto – praejusiu metu is MaBu gavau, shiu – is Roko. Taigi, laukiam blyno, uogiene teks atsidekoti.

Rokas Arbušis · 09/30/2008 at 11:28 AM

“Barakai” – žvilgterėkite į naujesnius įrašus, skelbiu apie dar vieną regatos foto albumą. yra ten ir jūsų jachta, genakeris gražiai plazda :)

baraka · 09/30/2008 at 12:24 PM

Plazda… Galetu ir neplazdeti.
Bet kokiu atveju – aciu.
Kazkaip pradejo sektis su nuotraukomis, nes anksciau tik Mariu Burese ir buvo pateke, o kitose regatose kaip Skrajojantys Olandai – tik kad ne laivas be igulos, o laivas be laivo budavo… :-)

Rokas Arbušis · 09/30/2008 at 1:57 PM

patikslinsiu: rašydamas “plazda” rašiau literatūriniu, ne buriuotojišku terminu, kur “plazda” reikšmė yra ne pati geriausia :)

bet kaip jūs tas “laivas be laivo” nuotraukose būdavote užfiksuoti, net mano gan lakiai fantazijai mistika…

(kaip ir mistika komentaro laikas – “Rugsėjis 30th, 2008 at 12:24 vakare”. kažkuriame serveryje, veikiausiai maniškiame, laikas “grybą pjauna”. arba “wordpressas”)

Rokas Arbušis · 09/30/2008 at 1:58 PM

ui, supratau dėl laiko.
“vakare” čia išversta pm
:D

baraka · 09/30/2008 at 2:57 PM

taip ir buvo – rezultatuose laivas yra, o nuotraukose – ne… Siu metu KMR perziurejus netgi visas “juodas” nuotraukas, neatrinkats, is viso papuoleme i ~12 kadru, nors sugebejom laimeti 3 plaukimus, o viename likome 2 vietoj. Va ir laivas be laivo.

Rokas Arbušis · 09/30/2008 at 3:51 PM

ponial. kitą kartą specialiai savo objektyvą link “Barakos” kreipsiu :)

Comments are closed.