runce ant kompo

Ir atsivėrė mano čachros, ir nušvito man dangus, ir aplankė mane suvokimas – dėl visko kaltos katės. Gal net toji nuotraukoje ant darbinio kompiuterio, su manimi gyvenanti – Runcė.

Religinėmis temomis diskutuoti beprasmiška. Nes čia vyrauja ne logiška argumentacija, o neracionalios emocijos. Kas geriau: krikščionybė ar musulmonizmas? MAC ar PC? Šuo ar katė?

Vargu, ar kas ras vienintelį atsakymą, neieškau ir aš jo. Bet čachros man sako: nuo to, kuri pusė pasirinkta, žmogus vienaip ar kitaip reaguoja, mąsto, elgiasi, bendrauja. Ir aš pats, be abejo.

Visą gyvenimą augau su šunimis. Na, buvo pora kačių, bet aš nuolat kartodavau – jau ko ko, bet katės mano namuose nebus. Niekada! Bet yra. Ir aš ja labai patenkintas (jos atsiradimo istorija verta atskiro įrašo). Ir nuo jos apsigyvenimo pas mane (ar čia aš pas ją apsigyvenau?), įvykio šiokių tokių pasikeitimų.

Nes gyvenu su savarankiška, nepriklausoma, savo nuomonę ir suvokimą apie gyvenimą turinčia gyva būtybe. Su savo charakteriu, įnoriais, pomėgiais. Ir tenka susitaikyti su tuo, kad ji savo nuomonės man aiškinti neprivalo. Net jei privalėtų, vistiek kačių kalbos nemoku.

Kartais sunku susitaikyti su ta katės nepriklausomybe. Anot Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ prezidentės Jurgitos Gustaitienės, kačių neaugino diktatoriai – Stalinas, Hitleris. Nes negalėjo pakęsti, kad kažkas turi savo nuomonę, kažkas gali nepaklusti jų nurodymams, o apšauktas nereaguoti – tiesiog apsisukti ir nueiti. Diktatoriškus žmones tai turėtų erzinti, varyti į neviltį. Todėl jie augina šunis, kurie paklus menkiausiam paliepimui.

Skaičiau tokį pasakymą: kam žmogui šuo – jis jau turi vieną šešėlį. Bet aš nesu prieš šunis. Ir dabar mielai auginčiau. Tik nenoriu kankinti – kas jį vedžios, kai namo paromis negrįžtu? Katė moka savimi pasirūpinti. Svarbu tik maisto prikrauti užtektinai. Ji nesuės jo viso vienu ypu, kaip tai padarytų šuo.

Mano katės nepriklausomumas kartais erzina ir mano svečius. Buvo tokių viešnių, kurios pyko, kad Runcė neina pas jas ant kelių, nesileidžia glostoma. Bet juk ji ne pliušinis meškiukas!

Sako, šeimininkas supanašėja su savo augintiniu. Tai gal aš supanašėjau su savo kate? Kaip ir katė, kai ant manęs rėkia, einu šalin. Kai išsirėks, bus galima išklausyti, ką pasakys. Kaip ir katė, nemanau privalantis aiškinti, kas sukasi mano galvoje. Ir vis dažniau, kaip ir katė, pasirenku vienatvę, o ne triukšmingą kompaniją. Bet taip pat, kaip ir Runcė, kartais labai noriu draugijos.

Štai tai ir sufleruoja atsivėrusios čachros.


16 Comments

Mantas · 01/12/2009 at 12:56 AM

Man vienodai patinka ir katės, ir šunys.
Bet katės turi vieną stebuklingą privalumą – murkimą. Labai raminančiai veikiantis dalykas :)

troy · 01/12/2009 at 10:01 AM

Čakra?
Katė veikia kaip nauja moteris – ramina jos kailiuko glostymas ir murkimas. Bet šuo vyriškesnis. Jis gaujos narys.

Rokas Arbušis · 01/12/2009 at 10:17 AM

@Mantai – ir niekur dar neperskaičiau paaiškinimų, kodėl katės murkia.
@Troy – matyt nebenoriu būti gaujos narys, o vaikščioti kaip katinas vienas ir kur noriu. tuo ir žavu :)

bitlas · 01/12/2009 at 12:56 PM

UIJ AS ALERGISKAS KATEMS

Rokas Arbušis · 01/12/2009 at 2:07 PM

@bitlas – tu ir taip geras žmogus, kam tau katė :)

Laura · 01/13/2009 at 10:46 PM

“Mano katės nepriklausomumas kartais erzina ir mano svečius. Buvo tokių viešnių, kurios pyko, kad Runcė neina pas jas ant kelių, nesileidžia glostoma. Bet juk ji ne pliušinis meškiukas!” Privertei nusišypsoti:)

Rokas Arbušis · 01/13/2009 at 10:58 PM

@Laura,
džiaugiasi mano širdis, kai šypsosi kitas žmogus :)

Siesta · 02/01/2009 at 3:07 PM

labai miela ta Runcė atrodo :)
jei turėčiau galimybę, norėčiau katę bute laikyti, tik kad daug kas ne nuo manęs priklauso…

Rokas Arbušis · 02/01/2009 at 4:11 PM

Siesta,
tai jei negali dabar, niekas nesako, jog neturėsi ateityje, kai viskas tavo gyvenime priklausys tik nuo tavęs :)

Siesta · 02/01/2009 at 10:16 PM

na, o jau tada tai aš turėsiu katiną – rusų mėlynųjų veislės ir du šunis. vieną – vokiečių aviganį, o kitą – estų skaliką :D

Rokas Arbušis · 02/01/2009 at 10:27 PM

jei tikėsi, tai ir turėsi :)
ko ir linkiu :)

Thirteen · 02/13/2009 at 1:14 PM

nerealiai graži katė :) aš šiaip kačių mylėtoja, šunys patinka, bet labiau vistiek katės. ta nepriklausomybė mane ir žavi labiausiai. Ir tai, kad jos yra tylios būtybės (išskyrus tada, kai prašo ėst ar dėmesio, na ir morčiaus atveju :). O murkimo motorėlis tai iš tiesų geriausias kačių privalumas :)
beje, maniškė (kai dar stacionarus pc buvo), mėgdavo įsitaisyt ant monitoriaus miegoti, uodegą per ekraną nuleidus :D šilta ten juk.

Rokas Arbušis atsakė:

@Thirteen,
patinka katėms crt monitoriai :) kartais net gailiuosi, kad pakeičiau į lcd :)

labai ačiū už pagyras mano draugei :)

Thirteen · 03/25/2009 at 4:47 PM

o kada sulauksim daugiau Runcės nuotykių? a? :D

Rokas Arbušis atsakė:

@Thirteen,
buriavimo aktualijos ima viršu :) bet jei turėsi kantrybės palaukti — parašysiu :)

Thirteen · 03/26/2009 at 10:09 AM

tai jau niekur aš nesidėsiu 8)šiaip smalsauju ir tiek. suprantu, kad “Ant bangos” nėra “Iš kačių gyvenimo”… :D

Comments are closed.