Šiandien Lrytas.lt dukart pranešė apie vieną įvykį – kaip Baltijos jūroje ties Nemirseta buvo gelbėjama į bėdą patekusi Lankijos jachta.

Kriminalų ir Lietuvos dienos rubrikose žinutė praneša tą patį: naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos pasieniečiai gelbėjo į žvejų tinklus įsipainiojusią ir dreifuojančią jachtą „Moon Fish“.

Nelaimės ištikta jachta maždaug už 1 jūrmylės nuo kranto buvo nešama srovės. Buriuotojams į pagalbą išskubėjo pasieniečių greitaeigis jūrinis kateris „Boomeranger“ ir uosto gelbėjimo laivas „Žaibas“.

Paaiškėjo, kad Lenkijos jachtos variklio mentės įsipainiojo žvejų užmestuose tinkluose ir ši ėmė dreifuoti.

Šioje įstorijoje įdomu tai, kad bėda ištiko ir gelbėtojus – sutriko „Žaibo“ navigacinė sistema, jis lenkų jachtą į Klaipėdos uostą parvilko lydimas pasieniečių katerio.

Laimei, šeši Lenkijos jachtoje buvę žmonės nenukentėjo.

Dar įdomu ir tai, kad uostamiesčio dienraščiai “Vakarų ekspresas” ir “Klaipėda”, tapę virtualiais naujienų portalais, cituoją tą patį VSAT pranešimą.

Įdomu ir šiek tiek apmaudu – kas nutiko lenkams taip ir neaišku. Ką jie darė taip arti kranto? Ar žvejai, kaip ir Kuršių mariose, tinklus stato kur nori? Kas per tinklai, kurie užkliuvo ne tik už falškilio, bet ir sraigto? Ar jachtos kapitonas apsižioplino?

Važiuoju į Mingę buriuoti. Gal žinos ką vietiniai.