esimit_europa_2010_CROP

Truputis buriavimo ir politikos – Europos Sąjunga sumąstė įdomų projektą, kuris turėtų skatinti kitas ES šalis įsigyti naujas, konkurencingas jachtas.

Ta proga Europos komisarai projektui rado pinigų ir rėmėjų (Rusijos dujų monopolininkas), surinko įgulą (kol kas pavardės – itališkos) ir Australijoje pasistatė jachtą „Esimit Europa 2“.

30 metrų ilgio Maxi klasės „mėlynoji raketa“ (mano terminas, nebūtinai teisingas), teigiama, gali plaukti itin spėriai – iki 35 mazgų greičiu. Jei tokį greitį išlaikytų ilgą laiką, tai tikrai „raketa“.

Tik kol kas jachta dalyvavo dvejose vietinėse Italijos varžybose, regis ir kitos kelios lenktynės šiam sezonui numatytos prie Italijos krantų. Tai kur ta idėja skleisti misiją visoje ES?

Gal neblogai, kad buriavimo kuruoja pats Jose Manuel Barroso, bet žinant ES biurokratizmą, kol idėja pasieks užkampius, greičiau entuziastai vietoje ką nors sugalvos.


4 Comments

gramas · 07/16/2010 at 10:05 AM

Bet koks pinigų atėjimas į buriavimą yra gerai.
Bet yra ir kita medalio pusė, tiksliau kelios pusės. Buriavimas, kuris yra varymas aplei bujus įtampos pilnu veidu (no offense, tai profų kalvė) – ir taip pritraukia rimtus reklaminius pinigus bei rėmėjus. AC, L-Voutton ar Rolex regatos išliks savimi net be ES babulių ir jais finasnuojamų įgulų… O-bet-tačiau buriavimas, kuris yra kruizinis, t.y. liaudies keliavimas vandeniu siekiant kažką surasti, pamatyti, pakeisti ritmą ir taip sveikatą pagerinti/pabloginti … Toks buriavimas juk taip pat yra EU colors reprezentavimas visame pasaulyje, tačiau gauna šnipštą iš ES mokesčių mokėtojų kišenės. Gali pasirodyti, kad marinų vystymas per ES finansuojamus projektus duoda naudą ir kruizeriams, taip, infrastruktūra sutvarkyta skatina burinį turizmą, bet juk kaip klientai visi susimokam marinų operatoriams… O juk galėtų Es pamatyti beigi paramstyti ir kruizinį buriavimą – per įvairaus lygio renginių organizavimą ( http://www.worldcruising.com ) ar panašiai… O dar kita buriavimo pusė – pvz. Klaipėda net normalios vaikų buriavimo bazės/mokyklos neturi, kai tuo tarpu už ES lėšas ir tokių mokyklų su modernia baze visur priperėti galima… Vienok, nelabai čia ES biurokratų kaltė, kad pasiimti kol duoda nesugebam. Karšta šiandien vėl :o)

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
na taip, kaltinti ES biurokratų nevalia, pirmiau reikia su savais apsikuopti.
o šis projektas… žiūrėsim, kad tas monstras prizų laimės.

artas · 07/16/2010 at 10:28 AM

Mačiau šį monstrą šįmet birzelio pradžioje Sant Tropeze. Dalyvavo Rolex taurėje. Buvau nustebęs, kai pamačiau Gazprom vėliavą ir kas kuratorius.Tada ir pagalvojau kur baigiasi ES nepriklausomybė- Rusijos dujų vamzdyje.Beje ten dalyvavo ir įdomesnių ir greitesnių jactų.

Rokas Arbušis atsakė:

@artas,
nelendant giliai į politiką, kartais atrodo, kad ES lenda giliai į vieną vamzdį…

Comments are closed.