Užsižaidžiau su naujienomis apie tolimas jūras ir pražiopsojau mūsų klubo jachtos gerą pasirodymą tradicinėje S.Marcinkevičiaus atminimo regatoje. Ir puikiu Gintarės Volungevičiūtės pasirodymu naujame amplua.

Dariaus „Bitlo“ Gerasimavičiaus kapitonaujama jachta „Tojana“ užėmė III vietą. Pats Darius sakė, kad jie finišavo antri. Bet perskaičiavus lenktyninį balą, II vieta skirta klaipėdiečių jachtai „Baraka“.

Pristatau "Bitlą" savo jachtoje viename iš laisvalaikio pasiplaukiojimų Kuršių mariose:

DSCF8670

Pritrūko kelių minučių, ir „Tojana“ net perskaičiavus balus būtų antra. Pasak „Bitlo“, su naujesnėmis burėmis, ilgesniu falškyliu (o tai labai svarbu), „Baraka“ greita jachta ir norint ją aplenkti reikia gerokai padirbėti. „Tojanos“ kapitonas pasirodymą regatoje vertina gerai.

Kaip tai vertina „Baraka“, sužinosime jau šį savaitgalį. Skambiai apsiskelbę pagaliau esantys verti pergalių, jie dalyvaus Minijos jachtklubo regatoje.

O S.Marcinkevičiaus taurės regatoje pirmoji vieta atiteko Gintauto Mincės jachtai „Marius“. Tik šiemet į Lietuvą atgabenta, ir, įtariu, šių ar praėjusių metų gamybos „Beneteau First“ gražuolė iš pažiūros atrodo greitas laivas, o G.Mincė – patyręs sportininkas. Tad rezultatas nestebiną.

Nors štai kolegos buriuotojai-tinklaraštininkai „Vėjo pamušalai“ rašo, kad „šia jachta galbūt nebūsi greičiausias, bet greičiausiai būsi pirmas, pagal perskaičiuotą laiką“.

Beje, informacijos apie regatos finišą neradau oficialioje Lietuvos buriuotojų sąjungos svetainėje

2008 09 16 ten buvo skelbiami jau pasibaigusios kaip būsiančios regatos nuostatai.

Kita informaciją, kurią ilgai negaišdamas radau internete – „Vakarų ekspreso“ straipsnis "Savaitgalio regatos – be incidentų"  ir jau minėti „Vėjo pamušalai“. Žurnalistė iš VE kiek suklydo – „Bitlo“ jachtos vardas ir kapitono pavardė neteisingai parašyti.

Bet ten buvo kitos įdomios info – kartu su S.Marcinkevičiasu taure vyko ir Lietuvos jūrinių jachtų čempionatas, kuriame dalyvavo ir olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė. Ji su jachta "LadyL" finišavo trečia, tačiau perskaičiavus rezultatus, užėmė penktąją vietą.

Pamenu, dar gerokai prieš Olimpiadą Gintarė yra sakiusi, jog beveik neburiavusi kreiserinėmis jachtomis. Nors jos tėtis – vienas Kauno jachtklubo (buvusių?) savininkų.

LR jūrinių jachtų čempionate pirmąją vietą užėmė jachta „Šatrija". Cha! Laimėtojams vadovavo mergina – kapitonė Aida Milvydaitė. Na žinoma, buriavimo trenerio dukrai bepigu :) Juolab, kaip rašo „VE“, jai pergalę pasiekti padėjo negalėjusios startuoti jachtos "Lietuva“ įgula.

O „Lietuvai“ tai nesiseka. Anot straipsnio komentatorių, ji neplaukė, nes lūžęs vairas. Sena jachta. Daug ir dažnai ten lūžta. Vasara ja „The Tall Ship Race“ plaukė mano klasiokas, tai nuolat gaudavau SMS, jog nutiko tas, ar anas…

Bet ne apie tai mes. Antrąją vietą užėmė jachta „Litas“ (kapitonas Valius Bogūnas, Klaipėda). Trečioji liko jachta „Sūduva“ (kapitonas Rimas Dovydaitis, Marijampolė).

O man iki šiol neaišku – ar tai dvi skirtingos varžybos vienu metu, ar vienas plaukimas ta pačia distancija, bet kai kurio dalyvauja vienose varžybose, kai kurios – kitose. Gal pavyks kitąmet plaukti varžybose ir išsiaiškinti. Arba anksčiau, su LBS pakalbėjus. Žiūrėsim.