Pilies uostas www.arbusis.lt

Teoriškai pasikaustyti prieš praktiką prasidėjus šlapiam sezonui šį savaitgalį kviečia du seminarai Klaipėdoje ir Kaune.

Jūrų teisė nuo Kiaulės nugaros

Uostamiestyje jachtos „Litas“ kapitonas Valerijus Bogunas šeštadienį (kovo 26 dieną) kviečia išklausyti jo vedamo seminaro (o kaip dar pavadinti?) apie jūrų teisę.

Kai matai Valių jachtoje „Litas“, neįtarsi, kas jis yra Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos lektorius ir tarptautinės jūrų teisės magistras. Bet kai pakalbi su jo studentais, užeina noras apsilankyti paskaitose. Dabar būtų šansas.

Beje, norintys turi registruotis (geriausia, telefonu tiesiogiai: +370 601 46182) iki kovo 24 d. 18.00 val. Ir pasiruošti po 20 litų.

Būtų liūdna, jei seminaras neįvyktų, kaip ir planuotas Vilniuje. Pravartu prisiminti ar sužinoti jūros teisės pagrindus, nes Klaipėdoje nuo Kiaulės nugaros į vakarus jau šioji galioja. Ar aš neteisus? Klausimas Valiui.

Paslaptys varžovams nurungti

Kitą gerą teorinių žinių bagažą galima pasikrauti Kaune — čia kovo 26 dieną vyks seminaras tema „Pagrindinės varžybų taisyklės ir taktika (startas, laviruotė).“

„Taisyklės sugalvotos norint išvengti bėdų su konkurentais, taktika – norint pridaryti bėdų konkurentams.“ — laisvas Gordon C. Aymare citatos vertimas, kuriuo į seminarą vilioja Lietuvos 470 klasės asociacija.

Lenktynių taisykles aiškins Rolandas Žentelis. Nežinau šiuo metu Lietuvoje geresnio buriavimo teisėjo ir žmogaus, gerai išmanančio taisykles. Savo srities profesionalas, pasitikėjimą keliantis ir ramiu, mandagiu tonu.

Dar vienas savos srities asas, ir be galo ramus, bet tuo pat pasitikėjimą spinduliuojantis buriuotojas – Raimondas Šiugždinis – seminare pasakos apie varžybų taktiką. Neįmanomos abejonės dėl jo profesionalumo, o man iki šiol įstrigo vienas tai įrodantis epizodas.

Vienose varžybose Kaune Raimondas sėdo į tokią pat (tikrai ne geresnę) kaip ir konkurentų 470 klasės jachtą ir distancijoje (vėjo beveik nebuvo) varžovus palikdavo į priekį išsiveržęs ne korpusu ar dviem, o keliolika-keliasdešimt metrų.

Verlsas – visiems nauda

Dar viena svarbi žinia: duris atvėrė (jei taip galima vaizdžiai sakyti) elektroninė jachtų įrangos, aprangos ir kitų specializuotų prekių parduotuvė Rundukas.lt

Kaip aš noriu, kad tokia parduotuvė įrodytų skeptikams, jog šis verslas gali ir turi perspektyvų augti. Kad jam netrukdo nei maža rinka (o gal tik mums taip atrodo?), nei žmonių nenoras prekintis internetu (įpras, kai pajus patogumą), nei skeptikų burbėjimai „pas lenkus pigiau“ arba „galiu gauti tiesiai iš gamyklos“.

O pabaigai įdomus beveik 40 minučių filmas (be garso, 8mm kino juostos filmo autorius Vladas Marcinkonis ) apie švertbotų varžybas Kauno mariose Sovietų laikais. Ačiū Gediminui už nuorodą.


9 Comments

Valius - Litas · 03/23/2011 at 10:40 AM

Rokai – juru teise prasideda ne nuo kiaules nugaros i vakarus, bet prasideda ji darkrante ir tesiasi vandenyje :)

gramas · 03/23/2011 at 10:41 AM

rundukas.lt, mieli pardavėjai vebšopiniai, taigi visiškas anonimiškumas šiais sunkiais laikais nenuteikia klientų labai palankiai – kodėl nelygis parodyt įmonės rekvizitus? Nei “kontaktai”, nei “apie mus”, nei “garantijos” net savo teliaufano neskelbiat, vien tik pinigus jums online režimu suleist galima, nu dar emailą sutinkate priimti…
O šiaip – sėkmės versle, kuo daugiau konkurencijos šioje srityje būtų labai sveika…

rundukas atsakė:

@gramas, Dėkui už konstruktyvią pastabą. Klaidas ištaisėme:

http://www.rundukas.lt/cms.php?id_cms=4

Gintaras atsakė:

@rundukas, O aprangos asortimenta zadat praplest, kad ne tik kojines butu? :) Sezonas arteja greit, reik aprangos, bet pasirinikimo kol kas nera.
Beje, buriavimui Baltijoj kokio lygio apranga reiktu ziurinetis? LT apskritai kur nors ja nusipirkt galima, kad dar ir paciupinet, pasimatuot pries perkant?

rundukas atsakė:

@Gintaras, Aprangos asortimentą būtinai praplėsime. Subjektyviai manau, kad Baltijos jūroje reikia žiūrėti į rimčiausius gamintojų siūlomus modelius, nes žinia, kad ši jūra iš nemaloniųjų.

Osvaldas atsakė:

@Gintaras, Sekmes pasirinkime )

Osvaldas atsakė:

@Gintaras, http://www.jachtai.lt

G. · 03/24/2011 at 9:16 AM

Viliau – sveikinimai!!!

reklama · 04/15/2011 at 12:19 PM

Sveikintina ;) Teko uzsukti i runduka ir tenka pripazinti parduotuve verta tik geriausiu zodeliu. Sekmes, mielieji ;)

Comments are closed.