100311prb

Praėjusios vienutininkų regatos aplink pasaulį „Vendee Globe“ trečios vietos nugalėtojas ir 2004 metų regatos nugalėtojas prancūzų buriuotojas Vincent Riou turi naują jachtą.

Praėjusią savaitę į vandenį nuleista jau penktoji IMOCA 60 klasės jachta PRB.

Iškart po nuleidimo privaloma tvarka buvo patikrintas jachtos stovumas (matyti filmuke). Panašu, kad naujos kartos VPLP /Verdier statytas laivas apvirsti nebijo.

Jei nepaklius į „nuotykius“  ( išgelbėjus kolegą buriuotoją Jeaną Le Camą prie Horno kyšulio iš jo apvirtusios jachtos „VM Matériaux“ , PRB neteko stiebo) kaip praėjusioje VG regatoje, gal kitoje Vincent Riou vėl bus pirmas.

Dar įdomu, kad prancūzas, kaip ir dar kiti jo tėvynainiai, jachtas 2012 metų regatai statosi nebe pas „Farr Yacht Designs“, o migruoja pas savo tautiečius. Tarp skirtingų dizainerių yra ir keletas esminių konstrukcinių jachtų skirtumų — jachtos yra lengvesnės, mažiau priklausomos nuo vandens balasto,  panašiai vienodai plaukia visais halsais.

Gal tai tik kultūrinis ar ekonominis išskaičiavimas, kaip rašo Elaine Bunting.

Manau, už devynis „limonus“ svarų ar eurų tokią jachtą pastatytų ir Lietuvoje. Tik kur tokių rėmėjų vietinių rasti? Nusijausk


1 Comment

Nauticalis · 03/18/2010 at 9:41 AM

Lietuvoje tokią 9mln. EUR kainuojančią jachtą pastatytų ir už 19 mln. – tik duok! :D

Comments are closed.