Esimit Europa 2 - Barcolana 4

Ar gali į jachtą pataikyti žaibas?”, – kartais manęs klausia. Taip, gali. Ir kartais taip nutinka.

„Ant bangos“ jau anonsuota „mėlynoji raketa“ – maxi jachta „Esimit Europa II“ savo Facebook puslapyje pranešė, kad žaibas kirto į jachtos stiebą (~44 metrų aukštis) ir sugadino visą elektroniką.

Ar spės jachtos komanda susitvarkyti laivą prieš spalio 23 dieną Maltoje startuosiančią regatą „Rolex Middle Sea Race“?

Jei nepsės, tai vienu konkurentu „Ambersail“ bus mažiau.

Regatoje turėtų plaukti „ICAP Leopard“ (šie pasitraukė iš „Sevenstar Round Britain and Ireland Race“ regatos vos jai prasidėjus, o „Ambersail“ šioje regatoje laimėjo II vietą), „Ericcson 1“ (išsinuomojo rusų škiperis, surinkęs tarptautinę įgulą), britų „Alegre“ (mini-maxi, perskaičiavus laiką laimėjusi regatą 2008 ir 2009) ir dar daugybė buriavimo elito.

Tik dabar išskaičiau, kad „Esimit Europa II“ yra perdažyta ir renovuota „Alfa Romeo II“. Jei vis tik dalyvaus regatoje Maltoje, bus didžiausia, ir, teigiama, greičiausia jachta.


7 Comments

gramas · 10/20/2010 at 9:10 AM

Buvau mariose į žaibus papuoles šiemet, gerai kad apie pora mylių nuo Kiaulės nugaros dar tebuvau nuplaukęs. Kol nelabai arti daužėsi – dar iš pradžių bandai kažką iš fizikos prisiminti, kažką mąstai apie stiebo įžeminimą, bet kai už kokių trijų šimtų metrų nuo borto pamačiau kaip pusmetrio diametro elektros stulpas į vandenį lenda, o trenksmas prie kokpito grindų prispaudė – baigiasi visi mąstymai ir palieka tik labai labai baisu. Ir nieko tu nepadarysi – aplinkui spraigosi nevaikiškai, o tu sėdi vidury vandens stiebą kaip …(pyyyp)… į debesis atstatęs… Numečiau bures, jungiau variklį ir kiek sraigtas neša lėkiau link elektros stulpų ant Kiaulės nugaros… O dar po kelių dienų jau pirkau elektrodus prie vantų ir štagų žaibui kabinamus…

Giedrius · 10/20/2010 at 9:14 AM

na vaizdelis tikrai ne dziuginantis, teko stebeti streles baltijos juroi netoli lenku, 1-2 myliu atstumu, na tikrai nelinksma, tai irgi kaskaip i sona pabegom nuo zaibu, tik nuo skvalu nepabegom. Beja gal galima placiau kas per elektrodai?

gramas atsakė:

@Giedrius,
maždaug pusantro metro nerūdyjančio troso gabalai diam.5mm, įmauti į skaidrų apsauginį šlangiuką kad borto netrintų… prie vieno galo pritvirtintas žnybtas toks pats kaip nuo mašinos prikurkės laidų… Visai nesunku pačiam pasidaryti, nebūtina watskyje švediškus pirkti.. Kai pamatau kad vėl gąsdins – vieną prisegu ir įmerkiu nuo achterštago, ir po vieną nuo topinių vantų bortuose – bent psichologiškai tikrai ramybes kažkokios kiektai priduoda… O šiaip – kai spraigosi, yra geriau radijo anteną atjungti, kitus prietaisus bent jau išjungti/atjungti net nuo maitinimo, esu girdėjęs, kad žmonės net laptopą į orkaitę kambuze padeda, nes jei trenkia į neįžemintą jachtą – praktiškai visus prietaisus ir elektros sistemą išlydo…

Giedrius atsakė:

@gramas, a na kaska tokio galvojau kad reiktu pasidaryti ir tureti, seip dar neprisiruosiau pasitikrinti ar pas mane stiebas turi kontaktas su falskyliu, nes kaskaip idomu ar neatsirastu dugne skyle, jai stiebas neturi kontakto su falskyliu ir streles iskrovai tokiu atveju nebutu kur detis.

gramas atsakė:

@Giedrius,
iškrova nedidelį atstumą ir be tiesioginio kontakto gali paeiti… yra buvę, kad liuksusinis katamaranas nuskendo, nes stiebas nebuvo į falškylio varžtą įžemintas, ir iškrova nuo stiebo peršoko į šikinyko kingstonus ir plastiką apie juos išlydė. Pataupė gamintojas ant svarkės kabelio galiuko…

Giedrius atsakė:

@gramas, vadinasi reikes ziema pereiti visur su testeriu, ir kabeliuku patampyti.

Osvaldas · 10/20/2010 at 1:24 PM

Seip seniau gamintojas stepsa sujungdavo kabeliu (kokiu 10mm) su varztu laikanciu falzkili ( atpola tikimybe, kad kol junksi nuo vantu ar ahterstago laidziukus nenutrenks pati)jei falskilis ne laminuotas t.y. neturi tesiogini susilietima su uzbortiniu h2o, tada tenka jeskoti kitokio budo(deidvudas, velenas, skegas, veleno laikantis deidvudas ir t.t.). Seip tai visu pirma papuolus i panase situacija reikia isjungti visus laive esancius prietaisus ( geriaus atjungus bendra mase ) iskaitant ir mob telefona, variklio jokiu budu nevesti !! nesilaikyti prie jokiu metaliniu detaliu iskaitant ir viduje esancius porankius ar pilersus taip pat ant denio sedieti ne iskisus ranku ar kitu galuniu uz lejeriu ar relingu. Gero vejo ir te nenutrenkia jusu zaibu devai !!!

Comments are closed.