CLRLaRo_M5152

Pirmadienį uždavus sunkų retorinį klausimą, antradienį pradėkime nuo lengvesnio – gal kas turi laisvų 39 500 svarų sterlingų? Šios dienos kursu būtų 146 604,90 litų

Žmogus, turintis tiek laisvų pinigų, galėtų nusipirkti vietą buriavimo varžybose aplink pasaulį „Clipper Round the World“ . Kadangi šių ir kitų metų varžybos jau prasidėjo, vietos jose išparduotos. Bet jau galima rezervuotis ir pirktis 2011-2012 metų regatai.

Ši kaina – visos regatos aplink pasaulį. Bet yra ir pigesnių variantų – dalyvauti etapuose, kurių kaina priklauso nuo atstumo ir parų kelyje — 4 300 – 5 300 svarų sterlingų. Tiesa, dar reikės primokėti už pasirengimą varžyboms – 19 dienų treniruotės kainuoja 3 600 svarų.

Įdomu, kad regatos tinklapyje apie kainas nieko neradau, informaciją gavau paštu – užsisakiau brošiūrėlę apie regatą. Ir gavau kartu su laišku, raginančiu paskubėti pirkti vietas.

Na ne, ačiū. Gal koks gerokai (x10000) turtingesnis nei aš žmogus ir gali sau tai leisti (Gramas užsiminė, kad jo pažįstamas yra dalyvavęs), aš tikrai ne.

Už tiek pinigų galima ir jachtą nusipirkti! Tad aš kol kas paseksiu regatos eigą iš šono.


28 Comments

Giedrius · 09/29/2009 at 8:20 AM

Na taip uz tokia suma as irgi geriau jachta pirkciau, aisku kam ko reikia.

p.s smulkus pataisymas “Šios dienos kursu būtų 146 604.90 litų” manau turetu buti kablelis, o ne taskas. Nes jai yra taskas suma siek tiek kitokia gaunasi.

gramas · 09/29/2009 at 8:21 AM

“… gal kas turi laisvų 39 500 svarų sterlingų?”

Nu tikrai lengvesnis !

Atsakymas: kas nors turi.

Neatrodo, kad etapai labai pabrangę būtų, kažkur apie 2000-2001-uosius etapas nuo Australijos iki PAR kaštavo apie 5000 funtikų sterlingų, kas už 2-3 savaičių buriavimą ir šiandien atrodo brangokoka, o tada – iš vis pasakiška kaina.
Per Tall Ship’us Klaipėdoje buvo žymiai įdomesnių ir protingesnės kainos pasiūlymų, ir Patagonija, ir Antarktida, ir Karibai, bei kitos šiltesnės vietos laukė norinčių prasivėdinti.

gramas · 09/29/2009 at 2:07 PM

beje, Arbuši, GOL puslapėlis, kur dergiasi labai garsiai post faktum kad kažkas unitazą apmyžo viskį išvalgęs – juk dingo puslapėlis, nebebėra puslapėlio po tavo vakarykštės publikacijos… Matai, kokią pedagogiką padarei?

Marcius atsakė:

@gramas, deja, siryt dar buvo. Ir is tikro – gaila, kad toks straipsnis apskritai atsirado, nes kartu su juo iskilo kruva nekvepiancio daikto (kurio, zinia, pasitaiko visur, o internete viskas atrodo daug ryskiau..). Manau puiki pamoka panasiu ekskursiju organzatoriams – i sutarti reikia itraukti nedrausmingų igulos nariu pašalinimo iš ekskursijos galimybę..

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,

aha, išėmė tą tekstuką. bet liko RSS feede, tai dėl visa ko išsisaugojau.

imho, tas tekstas yra netgi geras — kaip žmonių charakterių (jachtoje) klasifikacija. juk be vardų ir pavardžių.
niekas gi nepuola, kai kas nors aprašo turistinio autobuso bendrakeleivius vien jų tipažus nupasakodamas.

manau, kad ne dėl mano kuklios personos tekstas dingo.
ten komentaruose buvo apie vieną jų kapitonų negražiai pasakyta.
jei teisybė buvo parašyta, tai natūralu, kad išėmė — pagal aprašymą žmogus taip ir turėjo pasielgti: įsižeisti ir liepti išimti tekstą.
jei neteisybė, tai nėr čia ko šmeižti.

lp · 09/29/2009 at 8:16 PM

Gramas tik girdejo;) O va as savo kailiu paragavau… Tiesa tai buvo Challenge Transat 2002 (Southampton-Boston). Jei kas kam idomu klauskit, pabandysiu atsakyti apie virtuve is vidaus. Speciau ir pas Cliperius viskas panasu.

p.s. Mielas gramai nereiktu maisyti pramoginio pasiplaukiojimo su tokio tipo varzybomis. Beje jus cia mane pazistate? :)

bitlas atsakė:

@lp, niu indomu

lp · 09/29/2009 at 8:35 PM

Bitlai, tai kur klausimas?:) Ar man susirgti dabar grafomanija ir kaip kokiem GOL pilstyti is tuscio i kiaura? Kad as nesergu nesveiku noru nei pasirodyti, nei susireiksminti taip kad pirmyn su konkreciu klausimu ;)

Rokas Arbušis atsakė:

@lp,
atsakyk į bitlo klausimus el. paštu rokas@arbusis.lt ir mes čia tave grafomanu padarysim :)

bitlas · 09/29/2009 at 8:54 PM

kiek kainavo
kiek truko
kokie vid greiciai
kas per laivelis
kiek zm.igula
isimintiniausia nesamone
didziausias siurprizas

lp · 09/29/2009 at 9:53 PM

1) Southampton-Boston (one way) 4250 GBP (tik berth fee). Jei domina papildomos islaidos klausk.
2) 20-21 para. Jei domina labai tikslus laikas reiktu paieskoti. plius 4 training’ai ir prerace trainingas.
3) vid. greiciu tikrai nepamenu. apibendrinus pakako :) nors tai ne VO70 ir ne koks Orange ar ClubMed. pro mus jie kaip pro stovincius Southampton’o vandenyse :)
4) 6 identiski laiveliai Challenge 72 one-design. dagiau info http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Challenge#Specifications_of_the_Challenge_72_one-design
5) kiekviename laivelyje po 12-13 galvu
6) kazkas padeda savo harnesa su asmeniniu EPIRB’u nelabai kaip, tas nukrenta ir issijungia. toliau istorija issivynioja iki to, kad coastguard’u lektuvas mus susiranda kazkur vidury atlanto ir vidurnakti 10 sekndziu taip sviesu sviesu :)
7) hmmm sudetingas klausimas. gal isipaisius i Cat 2 (nors realiai paciupineti teko Cat 1) nakti is visos igulos tik 4-5 stipriausios rankos on deck. visi kiti gultuose saldziai miega prisirise :) Hurricane Gustav (2002) http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Gustav_%282002%29

dar klausimu bus? :)

Rokas Arbušis atsakė:

@lp,
konkrečiai taip. turiu klausimų, bet nekankinsiu.

lp atsakė:

@Rokas Arbušis, kankink gal nemirsiu :) jei nenori tersti eterio parasyk emaila.

gramas · 09/29/2009 at 10:02 PM

lp>> mano minėtas žmogus po to pasiplaukiojimo jachtomis nebesidomėjo. Jis gimė ir šiuo metu gyvena Anglijoje, mokėsi Kanadoje, nors save laiko danu. Lietuviškai jis nekalba, todėl peršasi logiška išvada, kad tai ne jūs, lp. Na, papasakokit – kaip ten kas ir ką.
Tai ne grafomanija. Tai visų mūsų mažas žingsnelis nuo plūgo link jūros.

lp atsakė:

@gramas, na mano galva per daug teksto grafomanija. bus konkretus klausimas, bus konkretus atsakymas (jei tik atmintyje bus uzsilike smulkmeneles). o del tos musu pazinties pajuokavau. tik labai artimi zmones zinojo apie tai ir iki tokio lygelio kaip GOL man kazkaip plaukti ir plaukti :)

bitlas · 09/29/2009 at 10:10 PM

ar buvo traumu

lp atsakė:

@bitlas, ziurint ka skaityti trauma… coastguard’ai malunsparniu nenukelinejo tai mirtinai pavojingu nebuvo. komandu komplektacija tokia, kad kiekviename laive buvo profas gydytojas (pas mus amerikietis, kardio chirurgas), plius irangos (pvz. defibriliatorius) ir medikamentu. apibendrinus safety first

bitlas atsakė:

@lp, geris
beveik operacine
as apie visokius tipo sonkauliu luzus patempimus ir tt
tiketina siurdziu neapmaine che

bitlas · 09/29/2009 at 10:11 PM

kelinti buvote is one d

lp atsakė:

@bitlas, tik 6 identiskos jachtos ir buvo. mes buvome 5. po musu atplauke pateko tiesiai i hurricane path. jiems buvo dar linksmiau nei mum. beje Gustav’as buvo ankstyviausias uragnas nuo 1941 metu.

bitlas atsakė:

@lp, suprasta
geros nakties

gramas · 09/30/2009 at 9:30 AM

lp>> ar kai Čelendže plaukėt – nebuvo komandoj toks “Gold-of-Lithuania” prasidėjęs, t.y. ar eidavo žmonės prie stiebo pabūt,kad nuo kolegų pailsėt?

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
apie “pailsėti nuo įgulos” pamenu prieš metų ~10 “Lietuvos ryte” straipsnį, kaip trys (berods) lietuviai iš USA į Europą trimaraną plukdė. tik ten eidavo į vidurinio korpuso nosį.
beje, tame plaukime galėjau ir aš dalyvauti, bet atkalbėjo pažįstami buriuotojai. o už jachtos parplukdymą pinigus mokėjo (1000 USD)

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
šiaip tai, gal ne man vienam būtų įdomu kaip komandose mikroklimato klausimai reguliuojami, jei įgula formuota iš kartu neplaukusių žmonių.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
aš tik savo trigrašį įkišau. maniau,kad į temą. sorry, jei ne vietoje.
man taip pat įdomu :)

lp atsakė:

@gramas, as kazkaip GOL slebizavoniu su self pijaro 95% priedu nelinkes skaityti. narcizu ir grafomanu rasineliai manes nezavi. tai negaliu komentuoti kas ten per sindromas. speciau tokie dalykai prasideda kai per daug pramogaujama (o jie ten ta ir tedarydavo, kaip beje ir Ambersail) arba kaip musu mociutes sakydavo ‘is dyko buvimo’.

gramas · 09/30/2009 at 10:49 AM

ale baik čia, viskas vietoj.

Virtuali regata belaukiant tikrų išbandymų « SailingBoy.com · 10/01/2009 at 1:33 PM

[…] Virtuali regata belaukiant tikrų išbandymų 2009-10-01 Kol laisvų pinigų tikriems žygiams nėra, tenka buriuoti virtualiai. Žinoma, tai beveik tas pats kaip laižyti medų per stiklainį, […]

Comments are closed.