„Tūtkstantmečio odisėja“: XI etapo nuotraukos

Published by Rokas Arbušis on

Seniai žadėtos jachtos „Ambersailkelionės aplink pasaulį paskutiniojo XI etapo nuotraukos. Būčiau dar delsęs, bet primygtinai paprašė atrinkti geriausias ruošiamam leisti albumui.

Atrinkti iš daugiau kaip 10 tūkstančių kadrų darbas nelengvas. Kadrų buvo dar daugiau, bet akivaizdžias šiukšles jau išmėčiau. Skaitmeninės fotografijos bėda – kai negaila juostelės, fotoaparato užraktą spaudyti lengva, bet po to atrink, kad gudrus.

Ačiū šturmanui Sauliui, kuris jau buvo nemažai atrinkęs, sudėliojęs. Ypač etapo dalies, kurioje neplaukiau, — nuo Londono iki Gdansko.

Maniau, kad iš visos aibės odisėjos nuotraukų pačias pačiausias atrinks specialistai. Aš tokiu nesijaučiu, veikiau esu mėgėjas, nors daug metų dirbu su fotografijos asais ir ne kartą mačiau jų darbus, kamantinėjau kaip užfiksuoti geresnį kadrą, nenuosekliai, bet mokiausi. Tačiau kur man iki jų.

Ir vis tiek profesionalams liko dar darbo – jei kiekvieno etapo, o jų buvo 11, įgulos atrinko po 100 kadrų, tai į leidžiamą albumą bus sudėta, manau, tik 10 proc. nuotraukų. Yra ką veikti atrenkant.

Juk objektyviai reikia pažiūrėti į visą fotomedžiagą. Man, kaip dalyviui, viena ar kita nuotrauka gali atrodyti ir graži ir gera vien todėl, kad joje užfiksuotas išgyventas veiksmas. Žmogui iš šalies kadre esantys objektai gali ir nieko nesakyti.

Tad, perfrazavus žinomą posakį, geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų perskaityti. Didžioji dalis nuotraukų Picasa albume yra iš to paties filmuko, kuris yra čia, bet yra ir papildomų kadrų.

P.S. Tarp daugybės internete jau esančių odisėjos nuotraukų, man patiko Sankt Peterburgo bendruomenės užfiksuoti „Ambersail“ buvimo Piteryje momentai. Ir nebūtinai todėl, kad ten mano snukelis matosi ar kadrai geri. Tiesiog.


3 Comments

Valentina · 11/04/2009 at 11:54 AM

Ek, gerai jus ten gyvenot, Ambersail… Grazios nuotraukos!

Rokas Arbušis atsakė:

@Valentina,
ačiū (ir kolegos dėkoja) už nuotraukų įvertinimą. o gyvenimas jachtoje (beveik) visad gražus…
…kai nuotraukas žiūri :)

Siesta · 11/06/2009 at 1:24 PM

tos nuo viršaus, tai labai įspūdingos.
žavu :)

Comments are closed.