Čia jums ne autobusu buriuoti!

Published by Rokas Arbušis on

PUMA-AFP (c) AFP

VOR flotilėje pasikeitimai: į lyderius išsiveržė „Puma“ (2-3 pozicijas išlaiko „eriksonai“), o „Telefonica Black“ (nukrito į paskutinę vietą) aplenkė priverstinai į uostą remonto užplaukusi „sesė dvynė“ „Telefonica Blue“. „Green Dragon“ 12 valandų buvo „pasislėpę“ – jų poziciją žinojo tik VOR štabas.

Štai jums ir rezultatai:

 • 2008 10 16 1300 GMT
 • Leg One Day 6: 1300 GMT Volvo Ocean Race Positions
 • (boat name/country/skipper/nationality/distance to leader)
 1. PUMA Racing Team USA (Ken Read/USA) 5056 DTF (jūrmylių iki finišo)
 2. Ericsson 3 SWE (Anders Lewander/SWE) +24 (jūrmylių iki lyderių)
 3. Ericsson 4 SWE (Torben Grael/BRA) +52
 4. Green Dragon IRL/CHN (Ian Walker/GBR) +69
 5. Delta Lloyd IRL (Ger O’Rourke/IRL) +95
 6. Team Russia RUS (Andreas Hanakamp/AUT) +106
 7. Telefónica Blue ESP (Bouwe Bekking/NED) +148
 8. Telefónica Black ESP (Fernando Echávarri/ESP) +221

Didžiausi jachtų greičiai svyruoja nuo 22 iki 28 mazgų.

Pumos“ škiperis Kenas Readas prisipažino žaidęs „katę-pelę“ ir laukęs iki paskutinio momento, kol pasuko į vakarus. Panašiai pasuko ir kitos jachtos, bet kas bus teisus toldamas dabar nuo Afrikos pakrantės, paaiškės vėliau.

Juolab, kaip rašo K.Readas, jachtos neturi laisvos prieigos prie interneto. Ta prasme, elektroninius laiškus jie gauna, gali ir susikalbėti palydoviniu ryšiu su krantu. Bet, kaip suprantu, orų prognozės yra filtruojamos ir gaunamos tiesiai iš VOR regatos štabo.

Tuo tarpu mįslė, kaip „Telefonica Blue“ sugebėjo prisivyti flotilę ir net pakilti iš paskutinės pozicijos – jiems plyšo didysis spinakeris, teko keltis 150 kvadratų mažesnį. Dviem ekipažo nariams teko nemigo naktis siūti plyšusią burę.

Delta Loyd“ komandoje, kurios biudžetas ar ne 20 kartų mažesnis, nei turtingesnių sindikatų, karščiuoja įgulos narys Ryanas Houstonas. Bet buriuotojas sakosi išgys – paprakaituos šiek tiek ir vėl bus komandoje.

Ir dar viena iliustracija su paaiškinimu.

Gustav Morin, plaukiantis „Ericsson 3“ kaip žurnalistas (media crew member) ir pats džiaugiasi kaifu, kurį galima patirti plaukiant VO70 klasės laivu, ir dar cituoja kapitoną (specialiai neversta):

Our skipper Anders Lewander was sailing the big catamaran Playstation/Cheyenne  in a record-breaking attempt around the world. Today, when he stood behind the  wheel, surfing down waves in 20 knots of breeze in a sunny Atlantic ocean, I  asked how the VO 70 feels to sail in comparison. The answer came with a shout;  “It’s like a bus compared to this!”