Dar vienos geros lietuvių lenktynės

Published by Rokas Arbušis on

RMSR 2 sy Ambersail [Kurt Arrigo]

Sportinio sezono buriavimą baigė ir jachta „Ambersail“ — penkta vieta prestižine tituluojamoje regatoje „Rolex Middle Sea Race“ (RMSR) aplink „mafiozių“ sala vadinamą Siciliją.

Atidžiai regatą internete stebėję sako, kad nedaug trūko, kad dešimti iš visos daugiau kaip 70 laivų flotilės finišavę „Ambersail“ savo grupėje būtų užėmę ir III vietą.

Pasižiūrim į grupę (duomenys iš oficialių šaltinių):

RMSR table IRC-1

Jei ne vengrų jachta (anksčiau buvusi austrų, net burės numeris tas pats), lietuvių jachta būtų pati mažiausia — dabar grupėje tokios „mažylės“ dvi.

Penkta vieta (perskaičiavus laiką pagal balus) tarp tokių „monstrų“, sutikime, rimtas pasiekimas. Iš „snukiaknygės“ pacituosiu Gintautą Deksnį: „Ambersailo patyrimas tokiose regatose – švelniai tariant, nedidelis. Rezultatai – apčiuopiami..:) Paplaukios su šituo treniruočių laivu, pramoks, nusipirks naują laivą, va tada nebus lygių..:)“.

Ambersail Rolex Midle Sea Race 1

Įliekim truputį skepsio: ar neištiks tuomet „kažinkokstai“ sindromas ir staiga rezultatai nebus tokie, kokių tikėtasi. Bet grįžkim prie optimizmo: arba atvirkščiai — plauks į Klaipėdą viso pasaulio buriuotojai žiūrėti, kas per kraštas, kurio „balose“ treniruodamiesi gimsta tokie geri sportininkai.

Įliekim truputį „intryžkos“: kiek tarp šių metų „Ambersail“ įgulų kauniečių ir iš kurio miesto škiperis?

Bet užteks pagyrų. Juolab, pasakojo man čia aną savaitgalį, yra tų pačių lietuvių, „fiziškai“ aplenkusių „Ambersail“ mažesne, o tai reiškia, teoriškai lėtesne, jachta varžybose. Tiesa, jachta britų.

Grįžtam prie Viduržiemio jūroje vykusios regatos.

RMSR 4 sy Isimit Europe 2 [Kurt Arrigo]

76 įvairaus dydžio, nuo 40 iki 100 pėdų, jachtos startavo spalio 23 dieną, šeštadienį. Pirmasis į distanciją išplaukė vienintelis regatos katamaranas „SIG 45“. Vėliau jachtos startavo su dešimtiems minučių intervalu grupėmis nuo mažiausių iki didžiausių (greičiausių).

Prieš startą po treniruočių plaukimų regatos rengėjai škiperiams nupasakojo orų prognozę: lenktynių pradžioje pūs palankus lengvas pietryčių vėjas,vėliau pasisuksiantis į 30-35 mazgų šiaurės vakarų vėją. Prognozuotas bangų aukštis – 3 metrai.

Didžiausios, ilgiausios ir greičiausios jachtos prognozuoto vėjo galėjo ir nesulaukti – nuplaukti distanciją greičiau, nei vėjai atpūs. Gal todėl „ICAP Leopard“ iškart prognozavo, kad pučiant lengviems vėjams pralaimės „Esimit Europa 2“ (nuotraukoje aukščiau). Taip ir nutiko: „europinė-rusiškų dujų“ jachta į lyderius išsiveržė tuoj po starto, o Mesinos sąsiauryje britų jachtą aplenkė 40 jūrmylių. Britams pasivyti konkurentų nebepavyko.

Esimit Europe 2“ buvo viena iš lenktynių favoričių, vadinta greičiausia jachta. Bet pagerinti 2007 metų rekordo, kuomet jachta „Rambler“ distanciją įveikė per 47 valandas ir 55 minutes, nepavyko. Tokiu laiku „Esimit Europe 2“ dar buvo distancijoje ties Lameduza. Prieš tris sezonus JAV jachta „Rambler“ metais laimėjo abu regatos prizus: „Middle Sea Race Line Honour“ ir „Middle Sea Race Trophy Winner“.

Visgi „Esimit Europe 2“ finišavo pirma, „nuskynė“ titulą „Middle Sea Race Line Honour“, o jos savininkas Igoris Smicas gali ant rankos užsisegti jau trečią per šį sezoną laikrodį „Rolex Yacht Master Timepiece“ .

Ir kirtęs žaibas nesutrukdė jachtai maždaug 600 jūrmylių distanciją įveikti per 2 dienas 6 valandas 52 minutes ir 32 sekundes (perskaičiavus laiką: 4 d. 8 val. 5 min. 56 sek., 6-a vieta).

Palyginimui: „Ambersail“ tą pačią distanciją įveikė per 3 dienas 7 valandas ir 54 minutes – dešimti visoje flotilėje fiziškai (perskaičiavus laiką: 4 d. 17 val. 9 min. 34 sek.).

RMSR 3 sy ICAP Leopard [Kurt Arrigo]

Buriniams bolidams finišavus, likusios distancijoje jachtos „gavo“ prognozuotą audrą: „Black Pearl“ įgula pranešė fiksavusi vėjo gūsius iki 30 mazgų, o į „Pace“ (TP52 klasė, antra startinė grupė) jachtos stiebą trenkė žaibas, įgula nenukentėjo, sugadinta elektronika.

Gi toliau nuo finišo gerokai lėtesnės jachtos šiaurės vakarų Sicilijos dalyje, atsilikusios nuo lyderių per kone trečdalį distancijos, plaukė pučiant silpnam vėjui.

Per praėjusią „Paršelio regatą“ Kuršių mariose jachta „Carenza“ nuo distancijos nusiėmė, nes įsipainiojo į tinklus. Mūsų mariose tokie dalykai, deja, įprasti. Pasirodo, tai nutinka ir tokioje prestižinėje regatoje kaip „Rolex Middle Sea Race” – tinklai užpainiojo jachtos E1 („Ericsson 1“) vairo plunksną ir falškilį, šis įstrigo viename borte. Nepaisant jo, jachta fiziškai finišavo ketvirta.

Regatos nugalėtojų lentelė pagal grupes (ir perskaičiuotą laiką):

 • IRC Overall – Lucky (USA)
 • ORC Overall – Jaru (MLT)
 • Double Handed – BOV Plain Sailing (MLT)
  IRC 1 – Esimit Europa 2 (SLO)
  IRC 2 – Lucky (USA)

  IRC 3 – Jaru (MLT)

  IRC 4 – Artie (MLT)

  ORC 1 – E1 (RUS)
  ORC 2 – Varuna (GER)

  ORC 3 – Jaru (MLT)

  ORC 4 – Three Sisters (CZK)

Categories: Vandenynai