„Foncia“ pirmoji uždarė maratono aplink Žemę ratą

Published by Rokas Arbušis on

foncia (8)

Pirmąją vasario dieną pirmasis vienutininkų regatoje aplink pasaulį „Vendee Globe“ finišavo prancūzų buriuotojas Michelis Desjoyeaux. Jachta „Foncia“ jis Žemės rutulį apiplaukė per 84 dienas, 3 valandas ir 9 minutes.

Tai jau antroji prancūzo pergalė šioje regatoje – pirmasis jis atplaukė ir 2000-2001 metų varžybose.

Prieš regatos startą buvo planuota, kad ji tęsis daugiau daugiau nei šimtą dienų. Taip ir bus – kai kurie buriuotojai dar neseniai tik kirto pusiaują. Nenustebsiu, jei kitoje „Vendee Globe“ regatoje vieno korpuso jachta daugiau kaip 28 tūkstančių jūrmylių distanciją vienas buriuotojas įveiks greičiau nei per 80 dienų. Senukas Žiulis Vernas turėtų verkti iš laimės.

„Manau, jog tai įmanoma padaryti ir mūsų jachtomis“, — po finišo, paminėjęs žymų rašytoją, sakė regatos nugalėtojas.

Galima spėlioti, M. Desjoyeaux ar būtų laimėjęs, jei ne dėl audrų ir lūžių iš regatos pasitraukę kiti stiprūs varžovai – „Paprec-Virbac 2“, „Gitana Eighty“, „Cheminées Poujoulat“, „Temenos II“, PRB, BT, „Generali“, „Ecover“. Kai kurios šių jachtų buvo priekyje „Foncia“ ir nežinia, kaip būtų susiklostę, jei ne avarijos.

Bet „yra, vat’, kaip yra, vat’“. Sugrįžtančio M.Desjoyeaux laukė dešimt tūkstančių buriavimo fanų.

Įdomu, juk pati „Foncia“ kitą dieną po starto turėjo grįžti į Le Sablio uostą – prakiurus balasto bakams, užpiltas variklis, sugedo elektros sistema, nebeveikė balasto perpumpavimo mechanizmai. Apskritai, regatos startas buvo dramatiškas – kelios jachtos iškart patyrė bėdų ir grįžo į uostą.

Iš viso praėjusių metų lapkričio 9 dieną Prancūzijos uoste Le Sablyje „Vendee Globe“ regatoje startavo 30 vienutininkų buriuotojų, iš distancijos jau pasitraukė 18 – daugiau nei pusė.

Na, o kaip sekasi link finišo plaukti „mano“ mergaitei? Samantha Davies ir jos jachta „Roxy“ gali finišuoti ketvirtos. Daugumoje sporto šakų tai būtų apmaudi vieta – nedaug trūko ir būtum bent prizininkas. Sako, jog ketvirtoji vieta kartais blogiau, nei „kažkelinta“. Bet šansų į prizininkus dar yra – jai liko apie 1250 jūrmylių.

Kita regatoje plaukianti dama, taip pat britė, Dee Caffari (jachta „Aviva“) vasario 1 dieną buvo septinta, iki finišo jai buvo likę daugiau kaip 1850 jūrmylių.

Pabaigai: keletas M.Desjoyeaux triumfo nuotraukų.

foncia (6)

foncia (5)

foncia

foncia (4)


6 Comments

Aivaras · 02/02/2009 at 11:33 AM

Kiek metru si jo jachta?

Rokas Arbušis · 02/02/2009 at 11:42 AM

Aivarai,
tai IMOCA 60 klasė – 60 pėdų, 18.288 metrų. visos VG jachtos – monotipai. panašios

baraka · 02/02/2009 at 12:00 PM

Man rodos, kad truputį ne tai psu tom klasėm gaunas…
OPEN 60’ CLASS RULES 2008
PREAMBLE:
The Monohull Open 60 feet Class was registered as “Recognised Class” by the INTERNATIONAL
SAILING FEDERATION (ISAF) in 1998.
In 2001, the Open 60’ Class has been registered as “International Class” by the INTERNATIONAL
SAILING FEDERATION (ISAF).

Rokas Arbušis · 02/02/2009 at 12:46 PM

baraka, o kas či ne taip? bent jau IMOCA skelbiasi aiškiai:

IMOCA is the International 60 feet Monohull Open Class Association. It was established in 1991 and has been recognised by ISAF since 1998.
IMOCA is the governing body behind the Ocean Racing World Championship of which races like the Vendée Globe, the Route du Rhum, the Transat Jacques Vabre or The Transat…, and many others, are part.

baraka · 02/02/2009 at 1:11 PM

tai aš ir sakau – ar OPEN, ar ONE DESIGN. Kuris iš jų yra monotipas? Aš linkčiau į tai, kad monotipas yra OD, o ne Open.

Rokas Arbušis · 02/02/2009 at 2:19 PM

taip, baraka, sulydau juos monotipais pavadinęs. juk jie ne vienoje statykloje “kepti”, ir nemažai skirtumų (pvz šurvalai ar rumpeliai) turi, kiek leidžia Open taisyklės.

Comments are closed.