Goldingas pirmas!.. Goldingas be stiebo!..

Published by Rokas Arbušis on

Ecover-35908

Per vieną dieną (gruodžio 16), viena paskui kitą ir abi diametraliai skirtingos žinios iš „Vende Globe“ vienutininkų regatos. Naktinė žinia – į lyderius išsiveržė britų buriuotojas Mike’as Goldingas. Ryte jau pranešta – jo jachta „Ecover 3“ neteko stiebo.

Tai nutiko maždaug 940 jūrmylių nuo Australijos krantų, pučiant vėjui iki 55 mazgų, o avarijos metu gūsis siekė 49 mazgus, jachtos greitis – 30 mazgų. „Ecover 3“ plaukė dviem rifais surifuotu grotu ir štorminiu stakseliu. M.Goldinas pasakoja, kai ant bangos pakilusi jachta staiga nėrė žemyn, jis iššoko iš kajutės į denį ir tuo metu lūžo stiebas.

Iš regatos „Ecover 3“ pasitraukia vos spėjusi užimti lyderio pozicijas, p[o to, kai prancūzų buriuotojo, iki tol kelias savaites pirmavusio Jean-Pierre Dicko jachtoje „Paprec-Virbac“, atsitrenkus į povandeninę kliūtį, sugadintas vienas iš vairų. Nors ir sulėtėjęs, prancūzas tęsia lenktynes penktoje pozicijoje. Dabar į priekį išsiveržęs kitas prancūzas Michel Desjoyeaux su jachta „Foncia“.

O, regis, dar ne taip seniai aprašiau net kelias per trumpą laiką šeštosios vienutininkų regatos dramas Indijos vandenyne…