Kitas sustojimas – Naujoji Zelandija

Published by Rokas Arbušis on

Parą vėlavus gruodžio 14 dieną Keiptauno duotas regatos aplink pasaulį „Portimão Global Ocean Race“ antrojo etapo startas.

Startas atidėliotas dėl Pietų Afrikoje kelias dienas vyravusių itin stiprių vėjų – nusiėmę stiebus patikrinimui, buriuotojai negalėjo jų nerizikuodami tvirtai vėl gražinti į vietą. Bet stiebai pastatyti, kai kuriose iš 6 regatos jachtų naujos burės paruoštos ir lydimi nemenkų sirgalių, lenktynininkai išplaukė į ilgiausią ir bene sunkiausią etapą.

Beje, vienas iš regatos dalyvių, čilietis Felipe Cubillos (jachta „Desafio Cabo de Hornos“) buvo rimtai susižeidęs pirmajame etape ir iš Keiptauno skrido gydytis į Čilę, bet sugrįžo ir startavo antrame etape.

Šis etapas sunkus ne tik todėl, kad ilgas – apie 7000 jūrmylių iki kito finišo Naujosios Zelandijos sostinėje Velingtone. Jis driekiasi „kaukiančiose keturiasdešimtosiose“, kur netrūksta aukštų bangų ir stiprių audrų. Norėdami padaryti distanciją saugesne, regatos rengėjai nepažymėjo kelių „vartų“, pro kuriuos būtina praplaukti jachtoms.

Bet kontroliniai taškai yra ir nei viena jachta negali leistis žemiau 50 laipsnių pietų platumos. Jei taip nutiktų, joms bus skaičiuojami baudos taškai. Regatos rengėjai pasilieka sau teisę keisti praplaukimo taškus, jei tik gaus informacijos, kad netoli jų per arti yra plaukiojantys ledai.

Vieni pavojingiausių „vartų“ bus netoli Naujosios Zelandijos – anot regatos rengėjų, ten praėjusiais metais „nuskendo nemažai jachtų, bet mes ėmėmės visų saugumo priemonių“.

„Portimão Global Ocean Race“ regatoje varžosi 6 jachtos 40 pėdų klasės jachtos – dvi vienutininkų, ir keturios „dvejutininkų“ (ekipaže – 2 nariai).

Jachtų pozicijos para po starto (vieta, pavadinimas, šalis, kapitonas (antrasis įgulos narys), jūrmylės iki finišo):

Vienutininkai:

  1. Roaring Forty“, Belgija, Michelis Kleinjansas, 6887;
  2. Hayai“, Olandija, Nico Budelis, 6890.

„Dvejutininkai“:

  1. Kazimir Partners“, Pietų Afrika, Lenjohnas Van Der Welas (Peteris Van Der Welas) 6887;
  2. Team Mowgli“, Didžioji Britanija, Jeremy Salvesenas (Davidas Thomsonas), 6888;
  3. Beluga Racer“, Vokietija, Borisas Herrmannas (Felix Oehme), 6889;
  4. Cabo de Hornos“, Čilė, Felipe Cubillos (José Muñozas), 6889.