Kodėl varžybos nevyksta vasara?

Published by Rokas Arbušis on

Kodėl kreiserinių jachtų varžybos rengiamos rudenį? Vėjo daugiau? Ne visai. Gamta taip „sukvailėjo“, kad nekreipia dėmesio į locijas, kurios rašo, kad spalio mėnesį Baltijos jūroje ramių dienų būna viena-dvi. Jau kelerius metus teko Baltijoje plaukti rugsėjį-spalį ir vietoje audrų kankindavo štiliai.

Tradicijos? Gal. Kapitono Stasio Marcinkevičiaus (1918-1993) atminimo taurės regata nuo 1983 metų rengiama rudenį. Kodėl – nežinau. Pasiaiškinsim. Tarkime, yra svari priežastis. Bet kodėl rudenį rengiamas ir Lietuvos kreiserinio buriavimo čempionatas?

Ir tokia tvarka jau daug metų. Dar iki šios vasaros priežastys man visiškai neaiškios – be Kuršių marių regatos nieko rimtesnio iki pat rudens ir nevykdavo. Ne taip seniai startavo (atgaivinta???) „Žalčių karalienės“ regata. O jau šiemet didžiulė šventė visoms trims „Baltijos sesėms“ – tarptautinė „Sony Baltic Open“ regata.

Tad šiemet Lietuvos buriuotojai turėjo kur varžytis tarpusavyje. O ankstesniais ir dar ankstesniais metais? Tik ne sovietmečiu, kuomet, nuotraukos tai byloja, Smiltynės jachtklube galėjai pereiti iš vienos uosto pusės į kitą tiesiai – per jachtų denius. Tiek jų čia susirinkdavo per Baltijos regatą.

Tai kodėl vasarą savaitgaliais negalima rengti didelio čempionato etapų, kaip kad tai daro RS 280 klasės buriuotojai?

Spėlioju tik. Bet gal vasarą „kreiseristai“ uždarbiauja – pluko „čainikus“? Ar dalyvauja kitų šalių regatose? Apie nuolatinę „Tall Ship Race“ dalyvę „Lietuvą“ žinome nemažai. O ką daro kitos?

Categories: Buriavimas

2 Comments

akiesmirksniu · 09/18/2008 at 10:45 AM

Nedidelis patikslinimas – Vejopamušalai nerengia “Rudeninės Baltijos” regatos. Varžybų organizatorius – Sporto klubas “Ostmarina”.
O mes tik paskelbėme gautus regatos dokumentus.

Beje, įdomus blog’as – sėkmės!

Rokas Arbušis · 09/18/2008 at 11:06 PM

Ačiū, kolegos, už patikslinimą. Matyt, mane suklaidino tai, kad iš Vėjopamušalų blog’o išniro PDF failiukas su regatos instrukcijomis. Patikslinau.

Jūsų, kolegos, blog’as taip pat įdomus ir geras. Ačiū už linkėjimus ir jums sėkmės. :)

Comments are closed.