Laivų paradas – beveik diskoteka ant vandens

Published by Rokas Arbušis on

2011 Laivų paradas

Antrasis laivų paradas sutraukė mažiau žiūrovų, nei pirmasis 2010 metais. Ar čia tik man vienam taip atrodo? Nors buvo ne mažiau įdomus.

Šiemet paradą ir vėl stebėjau nuo vandens, bet ne iš jachtos. Teoriškai galėjau atidžiau pasidairyti, praktiškai buvo šalta (nelogiška, bet taip įdomiau).

Parado flagmanas jachta „Lietuva“ ruošė staigmeną — naują dvispalvį Klaipėdos miesto herbu papuoštą spinakerį. Ir gal todėl nepasipuošė ir neapsišvietė (net navigacinių šviesų nesimatė), bet pasislėpti vis tiek nepavyko. Tokio dydžio laivo siluetas ir aukštas stiebas matėsi puikiai.

Mažesniems reikia būti ryškesniems, ką puikiai parodė jachta „Piranija“: investicija į LED lemputes navigacinėms šviesoms švietė iš tolo – ryškiau nei daugelio aplinkinių motorlaivių, jau nekalbant apie jachtas. Su tokiais „navilaitais“ jūroje galima jaustis saugiau.

Nebūsiu objektyvus, bet laikausi nuomonės, kad „Piranija“ pasipuošė bene geriausiai iš visų burlaivių: diskotekiniai prožektoriai ant groto (o vėliau ir genujos) projektavo įvairiaspalvius raštus. Parado liudininkai taip įvertino: „O štai šitie normaliai pasipuošė“.

Neblogai buvo pasiruošę ir jachtos „Marius BMW“, „Lady L“. Tik jų lempučių girliandoms pritrūko ryškumo – iš toliau matėsi labai jau skystai.

Ne taip paprasta iš akumuliatorių išspausti 220 voltų. Motorlaiviams šiuo atveju geriau.

Neturime laivų paradų tradicijos , bet su kiekvienais metais skepsį keičia optimizmas; smagu girdėti, kaip kai kurių laivų škiperiai kitiems metams planuoja „ką nors įspūdingesnio“.


2 Comments

Kęstas · 06/01/2011 at 12:33 PM

Tiesiog praeitais metais buvo platesnė programa – tiek visus sutraukęs Meridiano tempimas, tiek vakare mūšio inscenizacija, tiek to mūšio dalyviai, kiti personažai. O šiemet tik kažkoks koncertas – na kas eis jo specialiai žiūrėti, iš scenos geriau jau būtų komentavę kas vyksta ir ko nesimato. Be to dauguma jau praeitą kartą atsikando – laivai iš toliau blankūs, priėjimas prie vaizdo į marias ribotas (ativerta didžioji šiaurinės krantinės dalis kaip ir uždaryta “Memelio miesto” teritorija tokio renginio kažkoks nonsensas). Aš aišku suprantu, kad tokioje šventėje reikia dalyvauti ant vandens, bet dauguma miestiečiu/svečių neturi jokių asmeninių kontaktų su plaukiojančiais – minimumas informacijos ne tik kur nors internete, kad galėtum susiplanuoti iš anksto prieš atvažiuodamas, bet ir praeidamas pro šalį nematai jokių stendų – plukdys kas nors ar ne.

Rokas Arbušis atsakė:

@Kęstas,
panašu, kad iš nežinojimo ir nemokėjimo yra daug nesutarimų ir nesusipratimų. gal išmoks.
Klaipėda miestas ir uostas amžius buvo vienas su kitu susiję, tik prie sovietų buvo atskirti. ir tas atskyrimas dar jaučiasi. dar reikia laukti, kol suartės (nors jau niekada nebesusilies).
šventė tai uoste vyksta, nors šventė tai kaip ir miesto…

Comments are closed.