Ausra Mileviciute

Taip „Kirkė“ įgula įvertino Lietuvos sportininkų pasirodymą pasaulio buriavimo taurės varžybų ketvirtajame etape – 42-ojoje regatoje „Semaine Olympique Francaise“ .

„Laser-Radial“ jachtų klasės nugalėtoja tapo kaunietė Aušra Milevičiūtė (nuotraukoje), Gintarė Schedt užėmė 8 vietą, Viktorija Andrulytė – 19-ą. Šioje klasėje varžėsi 80 sportininkių iš 30 šalių.

Aušra jau po septynių plaukimų buvo lyderė, surinkusi 32 baudos taškus (plaukimai-vieta: 1-2, 2-2, 3-36*, 4-1, 5-11, 6-4, 7-12).

Finaliniame, medalininkų plaukime „Medal Race“, kuriame varžėsi 10 pajėgiausių sportininkių, Aušra finišą pasiekė trečioji ir galutinėje įskaitoje turi 38 baudos taškus (b.t.).

2008 metų Pekino vasaros olimpiados vicečempionė Gintarė Scheidt (ELTA nepamiršta skliaustuose parašyti „buvusi Volungevičiūtė“) „Medal Race“ finišavo 8 ir galutinėje įskaitoje užėmė 8 vietą (plaukimai-vieta: 1-5, 2-3, 3-19, 4-15, 5-1, 6-2, 7-20).

Po motinystės atostogų į aktyvųjį sportą sugrįžusi olimpietė surinko 61 baudos tašką.

Antrąją vietą regatoje laimėjo britė Charlotte Dobson (45 baudos taškai), trečioji atiteko baltarusei Tatjanai Drozdovskajai (50 baudos taškų).

Trečioji Lietuvos buriuotoja — Viktorija — su 76 baudos balais tarp 80 „Laser Radial“ klasės dalyvių užėmė devynioliktąją vietą. Jos plaukimai-vieta: 1-1, 2-27, 3-21, 4-21, 5-15, 6-12,7-6.

Viktorija „Medal Race“ plaukime nedalyvavo, bet kaip ir jos komandos draugės, plaukė pajėgiausiųjų grupėje – taip vadinamoje „auksinėje“ grupėje („gold fleet“ arba „gold group“).

Gerokai prasčiau regatoje sekėsi vaikinams.

„Laser Standar“ klasėje Rokas Milevičius tarp 141 buriuotojo užėmė 100-ąją vietą. „Bronzinėje“ grupėje plaukusio buriuotojo rezultatai: 1-30, 2-19, 3-36, 4-33, 5-14, 6-7, 7-2, 8-28, 9-7. Vaikinas surinko 140 baudos taškų.

Šioje klasėje nugalėjo britas Paul Goodison (48 b.t.), II vietą laimėjo austras Andreas Geritzer (62 b.t.), trečias liko, nors „Medal Race“ etape nefinišavo, ispanas Javier Hernandez (67 b.t.).

Burlenčių klasės RS:X vyrų grupėje Martynas Juodeška užėmė 48 vietą (121 b.t., plaukimai-vieta: 1-29, 2-29, 3-25, 4-26, 5-14, 6-3, 7-13, 8-11).

Kitas lietuvis, Juozas Bernotas, užėmė 55-ą vietą (154 b.t., plaukimai-vieta: 1-28, 2-31, 3-28, 4-25, 5-25, 6-13, 7-20, 8-15).

Abu lietuviai plaukė „sidabrinėje“ flotilėje.

Šioje klasėje rungėsi 70 sportininkų, pirmą vietą laimėjo graikas Byron Kokalanis (19 b.t.), II – lenkas Piotr Myszka (31 b.t.), III – Hong Kongo atstovas Chan King Yin (41 b.t.).

Pabaigai nuotraukų albumas iš regatos (nuotraukos iš bymnews.com, albumas eksperimentinis):

* – Vieno plaukimo, paprastai blogiausio, rezultatai neskaičiuojami – atmetami.