„O mes į šiaurę dumsim“

Published by Rokas Arbušis on

ambersail track 2008 12 06

Ambersail“ plaukia atgal! Ko jie „varo“ prieš vėją? Ar nieko jiems neatsitiko? Daug klausimu kilo stebintiems „Tūkstantmečio odisėjos“ trečiojo etapo plaukimą internete. Burlaivio kelią žyminti sistema aiškiai rodė – jachta pasuko į šiaurę. Ko?

Jachtos įgula operatyviai reagavo į krante kilusį nežinomybės šurmulį ir kapitonas Tauras Rymonis paaiškino – plaukiama norint išvengti ciklono, per stipraus vėjo.

„Tūkstantmečio odisėjos“ vadovas Raimundas Daubaras sakė, kad III etapo įgula „labai klauso Naglio Šulijos“. Jis kas rytą jachtai siunčia orų prognozes. Naglis ir rekomendavo sukti į šiaurę norint išvengti uraganinio vėjo.

Tiesa, aklai vien Naglio prognozėmis įgula nesivadovauja, dar žiūri nemokamas Ugrib prognozes ir, pasak Raimundo, vienos mokamos orų prognozės tarnybos paslaugomis. Bet Ugrib, pasak Pauliaus Kovo, kartais „grybauja“ – rodo, kad pūs 5 mazgai, o „dudolina“ visi 20.

Matyt Naglio prognozės vis dėl to svarios. O pats Naglis sako, kad ankstesnių etapų įgulos į jo prognozes nelabai kreipė dėmesio.

„Todėl įsirėžę kaip su plūgu ir arė prieš vėją ir bangas, kai galėjo plaukti pavėjui. Todėl ir pavėlavo tris paras Keiptauną“, – tikina Naglis.

Prisiminkime: antrojo etapo įgula rašė apie ne patį maloniausią plaukimą prieš vėją ir tikrai vėlavo į Keiptauną.

Jei nepažinočiau Naglio, tikriausiai manyčiau: na ką tas horoskopų sudarytojas, „orų berniukas“ išmano apie buriavimą, ką jis supranta sėdėdamas ofise prie kompiuterio, kas vyksta čia, vandenyne.

Bet galiu patikinti, Naglis apie buriavimą žino ne iš knygų ir pasakojimų. Buriavęs yra ne kartą. Mes kartu plaukiojom ir Kuršių mariose, ir Adrijos jūroje. Ir kaip komandos narys yra puikus, ir orus prognozuoja gerai. Tiesa, ciklonai mums nerūpėjo, bet vietinio vėjo pasikeitimus žinojom kone valandos tikslumu. Be to, nesiskundžia jo prognozėmis ir aplink pasaulį plaukiančios „Ragainė II“ kapitonas Andrius Varnas. Kai man reikės, prašysiu Naglio prognozių.


1 Comment

baraka · 12/07/2008 at 8:54 PM

Nieko nuostabaus, kad viena prognozė grybauja…
Niekad viena bent jau asmeniškai ir nepasitikėjau – pasižiūri tris, žinai, kad viena prideda, kita panašiai, trečia lokalinė. Tada gali susidaryti bendrą vaizdą. Kiek pamenu, praėjusių metų prognozės, buriuojant Klaipėdoje, nepavedė. O per KMR buvo taip – nori laimėti, turi laimėti bet kokiu oru.

Comments are closed.