Piratų verslas toliau klesti

Published by Rokas Arbušis on

Lynn Rival crew

Seišelių salos Indijos vandenyne tampa ne tik turistų, buriuotojų, bet ir piratų „rojumi“. Panašu, kad vos išplaukusi iš salos sostinės Viktorijos, buvo pagrobta britų pora Rachelė ir Paulas Chandleriai (nuotraukoje).

Patyrę buriuotojai, susituokę daugiau kaip prieš ketvirtį amžiaus, buvo įpusėję savo kelionę aplink pasaulį, kurios metu lankė įvairius kraštus. Apie piratų pavojų jie žinojo, prie Seišelių salų prasilenkė su britų, kanadiečių ir australų kariniais laivais, kurie pranešė ne tik orų prognozes.

Pora 38 pėdų jachta „Lynn Rival“ plaukė į Tanzaniją, kur ketino susitikti su tokia pat „jūrinių valkatų“ pora. 13 piratų dviem greitaeigiais kateriais juos pagrobė maždaug 60 jūrmylių nuo Seišelių sostinės Viktorijos.

Dar praėjusį penktadienį iš pradžių buvo manoma, kad jachtai kažkas nutiko – suveikė jos EPIRB signalas. Tačiau antradienį laikraščiui „The Times“ Somalio piratų atstovas, pasivadinęs Mohamedu Shakira, pranešė, kad britai yra „jų rankose“, bus deramasi dėl išpirkos.

Savo kelionę Chandleriai aprašo internete . Buriuotojų forumuose jie buvo sulaukę kritikos dėl pasirinkto maršruto, kuris driekiasi netoli Adeno įlankos, jau vadinamos „Piratų alėja“.

Tik filmuose ir knygose piratai – romantiški flibustjerai. Išties tai elementarūs banditai, o piratavimas Somalyje jau tapo pelningu verslu.

lynn-rival

  • Šia jachta plaukusi britų pora buvo pagrobta piratų

2 Comments

Giedrius · 10/29/2009 at 8:14 AM

Tai 28 ar 38 pėdu jachta?

gramas atsakė:

@Giedrius,
38′

Comments are closed.