„Rudens vėjui“ stigo vėjo

Published by Rokas Arbušis on

Šiandien Kauno mariose tarptautinės regatos „Rudens vėjas“ dalyviai keikė visas gamtos jėgas, ar bandė joms įtikti įvairiais užkalbėjimais ir prašė tik vieno – vėjo. Tačiau vėjo nebuvo ir regatos startai atidėti rytdienai.

Gamta mėgsta išdaigas. Ši vasara bent mane stebino vėjuotumu – gal tik vienas savaitgalis iš visų, kai buriavau, buvo be vėjo. O dabar še tau – spalio pradžia ir Kauno mariose vos viena kita bangelė. Totalus šilis. Kiek pamenu iš daugybės Kauno mariose buriuotų metų, dažniausiai vėjas mariose nurimdavo vakarop, naktį vėl įsipūsdavo. Yra tekę irkluoti, bet kad būtų atidėtos varžybos – nepamenu.

Orai vėjo nežada ir sekmadienį, ir pirmadienį. Vėjo bus mažai.

Šiandien atidėjus startus sportininkai “nusitakelavo” savo jachtas:

DSCF9986

Tuo tarpu jūroje pučia ir, regis dar pūs. Tad sekmadienį nusimato gražus „Ambersail“ pirmojo etapo startas.

O kai kurie šio ir vėlesnių etapų dalyviai šiandien Kauno mariose gaudė vėjo trupinius – pasibaigus RS-280 čempionatui, čia vyko Žurnalistų regata. O vakare – čempionato apdovanojimai, oficialūs prizų įteikimi.

Bet iki tol greičiausios sportinės kreiserinės jachtos vos vos judėjo marių paviršiumi. Pergalę lėmė jau ne tik meistriškumas, bet ir sėkmė – niekas tiksliai negali pasakyti, iš kur ir kiek papūs vėjas, bet pasisekė tiems, kas bent apytiksliai nuspėjo.

Štai taip:

DSCF0033

Plaukiant kateriu aplink jachtas kažkaip visai nesinorėjo būti jose. Taip, kai yra vėjas, buriuoti moka visi, o kai jo nėra… Kadangi aš nedalyvauju nei vienoje (Švyturio ir Žurnalistų) regatoje, tai pasinaudojau šansu pamatyti plaukiančius RS-280 iš šono, bet ir iš arti. (Ačiū Linui „Alo“ už paplukdymą.) Kitais atvejais teko plaukti pačiais „šiupeliais“, arba startuoti gretimai kitose jachtose, bet vėliau „er-e-sai“ šaudavo į priekį, jog tiek ir tematysi – genakeriuis tolumoje… Šiandien retas juos kėlė, nes ir naudos būtų buvę nedaug…

Pakrapštykit ir pakutenkit stiebus, gikus… Pašvilpaukit (?)… Vienžo, paprašykit sekmadienį vėjo. Nuo jo nemenkai priklausys, ar kaunietis Rokas (ne aš) aplenks brazilą Robertą :)

DSCF0025


1 Comment

Buy Tramadol Lowest Prices Online · 01/10/2009 at 12:15 PM

poql eqpj tmvuzw

Comments are closed.