Šlapiausias sezono savaitgalis

Published by gramas on

jachta scorpio kursiu marios

Pora žodžių apie kelionę į Šilutę.

– šeštadienis, 10.00 startas iš Pilies uosto.

mordovindas iki pat Pilypo, nuo ten bent truputį paburiuojam iki Atmatos žiočių, vėjas ima sukinėtis, oras greitai blogėja, pradeda lyti; vėl variklis…

– apie 16.00 esame prie Šyšos žiočių. Judame aukštyn lėtai, „pasigrabaliodami“, nes Garminas ir jokia sjokorta tos upės duomenų neturi, t.y. pati upė matosi, bet nei gyliai nei kliūtys nežymėti. Vaizdai super, jei krantai būtų sutvirtinti, o ne apžėlę – būtų panašu kaip Olandijos kanaluose, nors man tokie laukiniai vaizdai tik labiau patinka.

– vietiniai kateristai varo Šyša nesikuklindami, čia jų gimtasis kiemas, eina pilnu glisu.

– gyliai Šyšoje svyruoja ženkliai, nuo duobių 4 m iki 1,5 m vienoje vietoje, gal ten koks rąstigalis ant dugno guli, gal echolotas tankiau suaugusius žolynus dugnu palaikė – sunku pasakyti… Vidurkis būtų apie 1,8-2m.

– 17.00 švartuojamės Šilutėje. Tikrai įspūdinga, moderni marina! Poliai pontonams – gal 3m virš vandens – jie čia žino, kas yra potvynis. Kavinė ir baras marinoje veiks tik kitais metais.

– lyja, tokiu oru eiti nuotykių ieškoti į Šilutę netraukia, kiek atsipūtę ir šį pirmą kartą atžymėję kaušu viskio, atsirišame ir judame į anksčiau numatytą kanalą nakvynei.

– įėjimas į kanalą iš Šyšos – tik 1,4 m gylio, bet tai tikra ramybės oazė, nors iš W matosi didžiulis jovalas besiartinantis, ir štormas jau čia pat. Pakankamai gerai apsaugota nuo vėjų inkaravietė, gylis 3-3,5 m , apie 1km ilgio, apie 25 m pločio, panašu, kad platesnė už pačią Šyšą. Trumpas vanduo iš visų pusių, nėra kur bangai susiformuoti, jokios srovės, jokio eismo aplink, akys pačios merkiasi tokią ramybę pamatę. Stiebo viršūnė naktį švilpia, o apačioje sąlyginai ramu.

– sekmadienio rytas inkaravietėje. Oro prognozė atrodo bjauriai. Stiprus W, ir lietus be perstojo. Užtempiam „stogą“ virš kokpito, nes aišku, kad vėl „dėsim per motovalandas“ šiandien ir groto nelabai reiks.

– apie 9.30 pusryčiai ir vėl judame link Atmatos.

– oj, koks malonus siurprizas, vėjas vėl “duet priamo v xariu…”, dar Atmatoj ties Minija banga nelabai toli metro, laimei, labai trumpa, todėl plaukiame gana lygiai.

– iki Pilypo mėto smarkiai, ne visas bangas įmanoma išvairuoti, vėjas apie 20 m/s gūsiuose, lyja, purslai atplyšta nuo lūžtančių viršūnių ir nusileisti nebenori, skrenda sau lygiai… Apsukas keliu iki 2800, kol žiočių seklumos ir Didieji Akmenys arti. Jeigu ne smarkiai triukšmaujantis stogo tentas – būtų visai šlapia. Senis su žalia barzda šiandien laaabai piktas.

– nuo Pervalkos išvynioju visai trupučiuką genujos, kiek didesnę už rankšluostį ją padarau, o velka net 5,4 mazgus be variklio, gūsiai, šoninė banga – ir dešinys bortas kartais vandeny.

– ir t.t. iki namų.

  • Nuplaukta – 68,78 jm
  • Vidutinis greitis – 4,5 mzg
  • Maksimalus momentinis – 8 mzg
  • Laikas judant – 15:26 val.

Rezultatas: suradome ir išmėginome labai gražų maršrutą savaitgalio kelionei, geru oru bus pasaka, reikia palaukti kol ruduo į spalvas pareis, tada vėl plauksim.

Daugiau nuotraukų iš kelionės su komentarais – Facebook albume