Su Naujais Metais!

Published by Rokas Arbušis on

Labas rytas!

Buriuotojai gali pokštauti pavasarį vienas kitą sveikindami su Naujaisiais Metais. Nes nuleidus jachtas į vandenį – tikrąją jų stichiją –  ir prasideda naujieji buriuotojiški metai. Tik mūsų platumose jie nesutampa su kalendoriniais metais savo trukme, bet bus pažymėti tuo pačiu skaičiumi – Sezonas 2013.

Praėjusiais metas sezoną Gosail.lt pradėjo balandžio 6 dieną trumpu išplaukimu į jūrą. Šiemet tik balandžio 21 dieną nuleidome tris iš penkių jachtų., likusias dvi leisime į vandenį šią savaitę.

Vėluojame dėl objektyvių priežasčių – užsitęsusios žiemos.

Tik nereikia pasakų a la “Tai kur čia klimato atšilimas?”. Klimato kaita tiesiogiai nekoreliuoja su metereologinėmis sąlygomis. Tokie šalti ir ilgi pavasariai Lietuvoje jau buvo nesyk, ką gali žinoti, gal ir dar bus.

Gosail.lt jachtos nebuvo pirmosios vanenyje –  pirmoji Kruiziniame terminale švartvosi Tomo ir Valdo “Milda”, antrasis į uostelį, laivą nuleidęs Memelio mieste, plaukė Salvijus su “Samsu”. Tai vyko praėjusios savaitės trečiadienį.

Dar ankstesni nei buriuotojai, buvo motorlaivių savininkai – pirmieji  “smirdlaiviai” [1. Joks čia įžeidimas – taip motorlaivius vieno herojaus lūpomis knygoje “Sveiki atvykę į beždžionyną” pavadino Kurtas Vonegutas]  savo švartavimosi vietose stovėjo dar balandžio pradžioje, akvatorijoje vietomis dar esant ledui.

Bene gražiausiai sezono pradžią pažymėjo Rusijos burlaivis “Kruzenshtern”, praėjusį savaitgalį užsukęs į Klaipėdą. Gaila, dėl subjektyvių priežasčių mačiau jį tik nuotraukose.

Burlaivių gerbėjams rekomenduoju dairytis laisvo laiko ir geros kompanijos liepos 25-28 dienomis – didžiųjų burlaivių regatos “The Tall Ships Races 2013” artimiausias uostas bus Ryga.

O tiesiog akims paganyti: kelios Arūno Šakalio nuotraukos:

P.S. Pirmieji Gosail.lt klientai plauks jau šį savaitgalį. Truputį neramu, ar pažymėtas farvateris (iš Pilies uostelio nesimato), bet oficialiai sakoma, kad navigacija vidaus vandenų keliais (vadinasi ir Kuršių mariomis iki Nidos ar Mingės) prasideda balandžio 25 d. ir baigsis lapkričio 9 d.