True sailors go out in any condition! Looking a little chilly here at the Optimist training in Norway last weekend (03/2013)! (c) North Sails One Design Europe

Pokštai apie tris peržiemotus mėnesius ir už tai vieną dovanų labai juokingi niekad nebuvo, o dabar ir šypsnio nesukelia. Bet inernetas, sezoniškai, lūžta nuo jų. Pyksta žmonės, kad pavasaris vėluoja, tiksliau, kalendoriaus grafiko nesilaiko.

Išties norisi šilumos ir buriavimo džiaugsmo.

Praėjusiais metais sezoną atidarėme balandžio 6 dieną! Vėsu buvo tik vos vos, labiau rankoms, nei kūnui. Saulėkaitoje ir striukę atsisegti buvo galima, tiesa, neilgam, juk dar balandžio pradžia.

O šiemet? Net jei staiga atšiltų, pakartoti 2012 metų ansktyvumo rekordo tikriausiai nepavyks, nors norėtųsi (ir ruoštasi). Vėluoti irgi nevalia – Gosail.lt jau turi užsakymų. Na, su žmonėmis sutarsiu, – juk ir ant ledo buriuoti galima, bet kaip jachtoms paaiškinti, kodėl joms natūralios sąlygos staiga taip pasikeitusios?

Juokas juokais, bet buvęs Pilies uosto kapitonos Kastytis šiandien pasakojo, kad kažkada pantonus ant ledo leido… gegužės mėnesį.

Gal šiemet taip nebus. Juk pavasario ženklų pastebi ne vienas. To ir linkiu.