„Ambersail“ sąskaitoje – rekordas (video)

Published by Rokas Arbušis on

huge waves

Kai „Tūkstantmečio odisėja“ pasieks finišą kitų metų liepos 6 dieną, apie ją dar ilgai bus kalbama ir rašoma „pirmą kartą…“. Unikalus ir pirmas toks projektas Lietuvos buriavimo istorijoje (plaukimas aplink pasaulį – ne pirmas), tad nenuostabu. Na o dabar „Ambersail“ V etapo įgula gali didžiuotis kelionėje pasiektu nuotolio rekordu.

Par parą jachta nuplaukė 328 jūrmyles. Tai didžiausias per parą nuplauktas atstumas per visą Tūkstantmečio odisėją”.

Skeptikas galėtų atsainiai mesti: „Volvo Ocean Race“ regatoje „Ericsson 4“ nuplaukė daugiau nei 600 jūrmylių . O „Vendee Globe“ regatoje vienutininkai (!) įveikia ir daugiau kaip 440 jūrmylių.

Bet skeptikui derėtų žinoti, jog „Ambersail“ yra VO60 kl;asės laivas nuo nuo savo didesnio brolio VO70 skiriasi tiek ilgiu, tiek buringumu. O nors IMOCA laivai ir panašaus ilgio, tai vis tiek kiti laivai. Galų gale, kiekvienu atveju kitos sąlygos ir lyginti sunku.

Nes paskaičius V etapo kapitono Simono Steponavičiaus aprašymą, kas dėjosi praėjusį savaitgalį (vėjas „pūstelėjo“ iki 60 mazgų, plyšo viena burė, jachtą paguldė ant šono), supranti, jog vyrams buvo nelengva. Paprastai Simono tekstai lengvai skaitomi, sakiniai tarsi liejasi. O šįkart — sakiniai trumpi, kapoti. Bet vaizdą, jei nors kartą esi patyręs audras ir stiprų vėją, gali bandyti įsivaizduoti.

 


3 Comments

mates · 02/03/2009 at 10:00 AM

Prie tokiu veju su tokiu laivu 13.7 mazgo, gal tik Amberui rekordas. Nors to niekas nugincyti irgi negali…

nemates · 02/03/2009 at 3:13 PM

manau nereiktu atmesti ir to faktoriaus, kad laivas tikrai daug sunkesnis nei tuomet, kai buvo paruostas “sportiniu rezimu”, taip kad manau nereikia, cia stebuklu tiketis, o tuo labiau ir igula nespaudzia maksimaliai(o gal?), bent jau turetu nespausti, nes vis del to dar daug liko nuplaukti ir su vaikiskai rekordu vaikymaisis gali greitai uzbaigti odiseja. ne tas plaukimas, kad rekordu vaikytis.
su vo60 per para daugiausiai kiek prisimenu SEB nuplauke, bet neprisimenu kiek, gal kas primins? tada butu galima lyginti, nors ir tai turbut negalima, kaip jau sakiau ir laivas ne taip paruostas, ir igula, ir plaukimas ne tas. o dar vat toks klausimukas: kiek ambersailas pasunkejo po paruosimo siai kelionei? ir siaip idomu kiek sveria, jau pilnai paruostas menesio plaukimui? itariu daug daugiau nei assa svere per VOR, o gi musu ambersailo(ex assa abloy) neeme i regata del to, kad kelias desimcia( berods 60) kilogramu buvo sunkesnis uz savo dvyny, taip kad siekiant rekordu svoris turi labai ir labai didele itaka, kiekvienas del svorio vaterlinija gali pailget ar patrumpet, o tai labai daug lemia.
prirasiau cia visokiu veju, tai nepykit ant manes labai ;]

bitlas · 02/03/2009 at 6:48 PM

sakoma paros rekordas
328 jūrmyles.
tai tikrai
nemenkas jurmiliu kiekis
kazin kas lietuvoje
tuo gali pasigirti
o jie jau gales
vadinasi rekordas

Comments are closed.