Geras „Ambersail“ debiutas „Baltic IRC“ serijoje

Published by Rokas Arbušis on

Ambersail gryzta i Lietuva,sutikimas Klaipedoje

Atsiimu savo abejones, kartą išsakytas neva „Ambersail“ ne tokia greita jachta dabartinėse varžybose. Nors ir ne nauja, bet greita.

Tarptautinėje regatoje „Pantaenius Rund Skagen“ iš Helgolando į Kylį, „Ambersail“ fiziškai finišavo trečia, o savo grupėje – antra.

Pirmoji grupėje finišavo kita Volvo 60 klasės jachta „Illbruck“ — 2001-2002 metų „Volvo Ocean Race“ regatos nugalėtoja.

Dabartinė „Ambersail“ buvo „Assa Baloy“, taip pat tų metų VOR regatos dalyvių, jachta. Švedai pasistatė dvi jachtas lenktynėms, dėl svorio (vos keliasdešimties kilogramų) regatoje dalyvavo kiek lengvesnė „Ambersail“ „sesė“.

„Ambersail“ po starto vos keliomis jūrmylėmis atsilikinėjo nuo „Illbruck“. Kas žino, kaip ten būtų buvę, jei lietuviai būtų turėję tą ričerį, kuris suplyšo „Tūkstantmečio odisėjos“ metu Pietų vandenyne.

Kita „Baltic IRC“ serijos regata, kurioje dalyvaus „Ambersail“, bus liepos mėnesį netoliese, Gotlando saloje, vyksiančio „Eurocard Round Gotland Race“ lenktynės.

Pradedu tikėti Linkaus žodžiais, kad su gera įgula, „Ambersail“ ir VO70 jachtoms būtų rimta varžovė.


5 Comments

Docent · 05/28/2010 at 12:33 PM

Nesikabinėju prie žodžių, bet įdomiai skamba “po starto vos keliomis jūrmylėmis atsilikinėjo” :).
Manyčiau, žodelį “vos” reikėtų naudoti, jei atsilikinėtų keliais korpusais. O kai atsilikinėja keliommis jūrmylėmis, tai turėtų labiau tik “net” :).

vejas · 05/28/2010 at 2:46 PM

cia tau ne buriavimas Rekyvos ar Galves ezere, kad atstuma korpusais matuoti. Paziurek pvz VOR dvd: ten jei pamato konkurenta horizonte, jau skaito, kad beveik susilygino.

SailingBoy · 05/28/2010 at 8:18 PM

O ka, sunku rasti gera igula? Dziugu, kad vel bus lietuviu Round Gotland, kuri startuoja ir finisuoja legendiniame Sandhamn.

Tomshas atsakė:

@SailingBoy, noreciau patikslinti – ne vel, o daugiau. S/J Tojana pernai pagerbe KSSS organizuojama Gotland Runt. Siemet zadam irgi… :-) Tai va!

tyty · 05/29/2010 at 1:41 AM

ai kokia grazi nuotrauka!!!

Comments are closed.