Grįžus iš rudeninės Baltijos

Published by Rokas Arbušis on

IMG_9135

Prie visų būtinų buriavimui savybių, kaip reikalingas sau pridėčiau susitaikymą ir kantrybę.

Paskutinės šių metų regatos jūroje „Rudeninė Baltija“ dienos rytą jau buvau susitaikęs, kad neplauksiu ir ramiai pusryčiavau, kai sulaukiau skambučio kvietimo.

Reikėjo skubiai susiruošti ir lėkti į mariną, nors ketinau tik startą užfiksuoti. Bet išėjo tik į gerą – tapau vienu jachtos „Baraka“ įgulos nariu. Šioje regatoje jachta plaukė mišri įgula, be nuolatinio savo kepo.

Kantrybės reikėjo ir tuoj po starto, ir po to ilgą kelio dalį iki Liepojos. Kantrybės laukti vėjo.

Žiūrint į vos „kvėpuojantį“ spinakerį, nejučiom kilo mintis, kad tokiais atvejais bent jau gali numanyti, ką jaučia tie buriuotojai, kuriems pristinga kantrybės, jie apsidairo, ir manydami, kad niekas nepastebės, įsijungia variklius.

Ir tikrai supranti tuos, kurie fiziškai nespės laiku iki reikiamo uosto, nes pūčia per silpnai, todėl pasitraukia iš varžybų ir įsijungia variklius. Tokios eretiškos mintys nesvetimos ir man, bet kantrybės nepristigo.

Jos reikėjo ir kitą dieną, jau pučiant stipriam vėjui – išsėdėti ant borto krienuojant 8-10 valandų ir kantrybės, ir ištvermės ir dar balažin ko reikia. Maždaug pusvalandžiui man viso to prisitigo ir buvau pasislėpęs kajutėje.

Pasnaudžiau? Gal. Tikrai sušilau ir vėl galėjau ant borto sėdėti. Rudeninė Baltija tai ne Karibai… Gerai, kad ir veikti buvo ką, ne vien po vendo į kitą bortą pereiti. Stakselio pakeitimas jūroje, burės sudėjimas ar išėmimas iš jachtos ir panašūs darbai gerai paprakaituoti verčia.

Ir vėl susitaikymo reikia ramiai priimti varžybų rezultatus. Ne nepasisekė, tai ką dabar padarysi, tariu sau, mintyse ramindamas: bus dar I vietų.

Pirmame etape į Liepoją „Baraka“ buvo I, antrame į Klaipėdą – VII, bendroje įskaitoje po perskaičiavimo – V.

Dar viena para gryno plaukimo, + 100 jūrmylių.

Ačiū įgulai, škiperiui ir kapitonui, starpomui ir jūreiviui.

Regatos nuotraukos. Antrą dieną nefotografavau. Nebuvo įkvėpimo.

Regatos trac’kas – Baltic’s Autumn Race (galima pažaisti žemėlapiu):


3 Comments

X · 10/09/2010 at 4:33 PM

I rezultatus isivele klaida.
Kai kam is dalyviu si zinia bus bloga, o kai kam (pvz. Barakai) atvirksciai;) Galiu dziugiai pranesti, kad Baraka bendroj iskaitoj uzeme II vieta.
Lauksime oficialiai istaisytu rezultatu.
P.S. Rokai, aciu uz plaukima

Rokas Arbušis atsakė:

@X,
tai jums ačiū.
rezultatus žinojau pakeistus truputi anksčiau, bet laukiau oficialaus patvirtinimo. ta proga naujas įrašas.

to X · 10/10/2010 at 4:10 PM

puikios naujienos…!!!

Comments are closed.