Iš kur mergaitei tiek drąsos…

Published by Rokas Arbušis on

AVIVA (3)

…tiek valios geležinės? Du kartus apiplaukti Žemės rutulį! Burine jachta! Vienui viena! Išties — valios, ryžto, ištvermės reikia daug. Tiek fizinių, tiek dvasinių galių.

Regis, britų buriuotojai Dee Caffari jų užtenka. Vasario 16 dieną 13:12 (grinvičo laiku) jachta „Aviva“ finišavusi „Vendee Globe“ regatoje ji tapo pirmąja planetos moterimi, apiplaukusia pasaulį du kartus skirtingomis kryptimis – iš rytų į vakarus ir iš vakarų į rytus.

Iki šiol tik penki vienutininkai yra apsukę Žemės rutulį prieš vyraujančias sroves ir vėjus – iš rytų į vakarus. Aišku, visi kiti keturi yra vyrai. Dee tai padarė 2005-2006 metais kelionės „Aviva Challenge“ metu. Per 178 dienas ji viena įveikė 29 tūkstančius jūrmylių.

O juk ši 36 metų buvusi kūno kultūros mokytoja aktyviai buriuoti pradėjo prieš devynerius metus. Tiesa, jos mokytojas buvo pasaulinio garso buriuotojas Mike Goldingas, kuris iš šios VG regatos turėjo pasitraukti praėjusių metų gruodį – jo jachta „Ecover“ neatlaikė vandenynų bangų ir vėjų.

2004-2006 metais regatoje „Global Challenge“ Dee aplink pasaulį plaukė kaip ne profesionalų įgulos kapitonė.

Na, o VG distanciją britė įveikė per labai gražų dienų skaičių: 99 dienos. Ir dar 1 valanda, 10 minučių ir 57 sekundės. Nuplauktos 27906,9 jūrmylės vidutiniu 11,7 mazgo greičiu. „Aviva“ finišavo šešta. 14 dienų, 22 valandos ir 1 minutė po VG nugalėtojo Michel Desjoyeaux finišo.

Tai puikus rezultatas, įvertinus, jog jos jachta nepatyrė jokių rimtų gedimų. Gal išskyrus tai, jog grotas vienu metu supleišėjo į skutus ir moteris vidury vandenynų pati jį remontavo.

Dar kartą įrodyti, jog moterys yra lygios varžovės vyrams buriuotojams, Dee ketina 2012 metų VG regatoje.

O štai penki dalykai, kurių pageidavo Dee prieš finišą:

  • Finišuoti vasario 14 dieną ir apsikabinti savo širdies draugą Harry – jie susipažino prieš 7 metus būtent Valentino dieną.
  • Dietinės kolos ir picos. Ne šampano.
  • Karšto atgaivinančio dušo. Po beveik šimto dienų jachtoje, jos kūnas pasiilgo šampūnų, kondicionierių ir visų kitų dušo malonumų.
  • Traškių keptų obuolių. Šaldytas ir džiovintas maistas per tris mėnesius bet kam atsibostų.
  • Viso kūno šveitimo ir valymo. Beveik šimtas dienų druskinguose okeanuose.

Čia beveik šešių minučių filmukas, apie Dee plaukimą, burės remontą, šiek tiek jachtos gyvenimą (dar vieną, kaip vandenynuose kepamas pyragas, galima „jūtūbėje“ pažiūrėti)

Na ir, žinoma, keletas nuotraukų:

AVIVA (2)

AVIVA

AVIVA (5)

dee (1)

dee (2)

dee


8 Comments

baraka · 02/18/2009 at 10:07 AM

Ei, o kaip ten su logika? Jei pasaulis apvalus, kaip kamuolys (ar kaip ten tas Asiliukas iš filmuko sakė?..), tai kaip galima jį apiplaukti iš rytų į vakarus, ir atvirkščiai? Aš suprantu, Baltiją galima perplaukti š rytų į vakarus, ir iš vakarų į rytus, o pasaulį? Ir dabar, ir berods prieš tai Dee išplaukė iš Prancūzijos, ir grįžo į Prancūziją. O ne iš vakarų į rytus… A? :-D

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
jokios mistikos. pirmą kartą ji plaukė tiesiai į horną, po to į gerosios vilties ragą, o vg regatoje atvirkščiai – horną apiplaukė paskutinį.
čia nuo atskaitos taško priklauso :)

baraka · 02/18/2009 at 11:07 AM

Netikiu. “Panikovskis” neprivalo visiems tikėti!
O jei paprasčiau – plaukta buvo į rytus, ar rytų kryptim, bet tikrai ne IŠ VAKARŲ. Juk plaukė ji iš Prancūzijos. Kaiptada būtų – plaukė iš vakarų į rytus, bet išplaukė iš FR, ir grįžo į FR. Tai kaip gautųsi – Prancūziją perstūmė kažkas per ~ 100 dienų?

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
:)
matai, vaikystėje skaitytose knygose buvo taip rašoma. dar vakar pasitikrinau. dabar po ranka neturiu, tad nepatikslinsiu.

įdomu, kad UKSA tai vadina kitaip:
‘wrong’ way around the world ir ‘right’ way around the world

dar viena tema būsimam įrašui. visada įdomu.

hm… o Varnas tuomet iš kur į kur plaukia? :)

o Asiliukas neteisus. Žemė ne apvali. elipsės ar kokios ten formos.

bitlas · 02/18/2009 at 11:44 AM

kakoi skirtum
geriau paciuzas galandam
ir nidoj pasimakaluojam
ka cia prie interneto
seile varvint
pagarbiai b..

Rokas Arbušis atsakė:

@bitlas,
tu man pasakyk – kaip čia tau taip pavyksta lyg eilėraštį eilutėmis rašyti? :)

o dėl ledrogių čempo… ech, ir kodėl jo rengėjai nepaskaičiavo, kad šeštadienis — darbo diena?

nieko pikto ;] · 02/18/2009 at 12:20 PM

joo su darbo dienele cia nekaip gavos…

o zeme geoido formos ;]

bitlas · 02/18/2009 at 12:28 PM

uij rokeli
nueini i poliklinika
ir sakai
gripas ledroginis man
ir atvarai

Comments are closed.