Ji buriuoja nuoga

Published by Rokas Arbušis on

…kartais.

Viena iš dviejų moterų vienutininkių, plaukiančių regatoje „Vendee Globe“ aplink pasaulį, Samantha Davies savo jachtoje „Roxy“ kartais išsirengia nuogai. „Kai karšta, plaukiant tropikuose, geriau nieko nevilkėti“, – britų dienraščiui „Daily Mail“ dar vasarą sakė buriuotoja.

Ir žurnalistai surengė jos fotosesiją jachtoje. Ne nuogos, žinoma.

Samantha3

Kaip rašo britų žurnalistai, sunku įsivaizduoti šią moterį rožiniu bikini rožinių jos jachtos burių fone plaukiant vandenyne, kur bangos didesnės nei namai, vėjas kaukia 80 mylių per valandą greičiu, aplink – ledkalniai ir siaučia audros. Bet būtent tokiomis sąlygomis plaukia ši 33 metų Kembridžo universiteto absolventė.

Veikiausiai kaip ir daugelis (ar visi) „Vendee Globe“ dalyvių, ji norėtų varžybas baigti greičiau, nei padarė ankstesnis rekordininkas Vincentas Riou 2005 metais – per 87 dienas, 10 valandų, 47 minutes ir 55 sekundes.

Savęs ji nelygina su Ellen MacArthur, antra atplaukusia „Vendee Globe“ regatoje 2001 metais. Tada Ellen distanciją įveikė per 94 dienas, 4 valandas ir 25 minutes – tai moters rekordas šiose varžybose. Dar vieną rekordą Ellen pasiekė 2005 metais – trimaranu „B&Q/Castorama“ ji pagerino vienutininkų apiplaukimo aplink Žemės rutulį greitį, įveikusi 27,354 jūrmylių atstumą per 71 dieną, 14 valandų, 18 minučių ir 33 sekundes. Vėliau šį rekordą sumušė (tiksliau, greičiausiojo titulą susigrąžino) Francis Joyonas.

Samantha1

Bet grįžkim prie Samanthos. Buriuoja nuo vaikystės, seneliai, tėvai susiję su jūromis. Jos tėvai, pensininkas Paulus ir buvusi sekretorė Jenny, plaukioja rekonstruota 1928 metų škuna. S.Davies, kuri yra viena iš penkių Europos moterų, buriuojančių Open 60 klasės jachtomis, sako, kad ji labiau jaudinasi dėl savo motinos, nei ši dėl jos.

Plaukiant vandenynais sportininkų maisto racionas ribotas. Ir laiko, ir sąlygų ruošti maistui kaip restoranuose čia nėra. Bet Samantha šypsosi: jos dietologė jai liepia valgyti šokoladą kiekvieną dieną. O kaip kitaip – ir energijos, ir jėgos reikia iškelti Open 60 klasės jachtos grotą, kurio aukštis – beveik kaip devynaukščio. Buriuotoja pripažįsta, kartais jėgų jai stinga. Juk ir burė sveria kone dvigubai daugiau, nei ji pati. Tačiau sako, kad čia svarbiausia ne fizinė, o psichologinė jėga. O ir fizines jėgas moterys tausoja labiau, nei vyrai.

Beje, dar viena moteriška ypatybė, kurios Sam neatsisako – atrodyti gražiai. Ji nerūko, naudoja kremus nuo saulės, ir o galvą buriuodama trinasi sūriu jūros vandeniu, vėliau skalauja gėlu. Ypač gražinasi prieš finišą – juk visi vyrai žiūri į moteris, juolab, finišuojančias apiplaukus planetą! Beje, besidairantieji į ją turėtų žinoti, kad Samanthos širdis užimta – ji draugauja su prancūzu buriuotoju, kurį „Daily Mail“ įvardija „vadinamu Romainu“.

Samantha paneigia seną prietarą, neva moteris laive neša nelaimę. Ji daug buriavusi vyrų kompanijose ir sako, kad dėl to atmosfera įguloje tik pagerėdavo. O be to, moteriška kantrybė ir ištvermė dažnai efektyvesnė, nei vyriškas karštakošiškumas.

Samantha2

Buriuotoja puikiai naudojasi moteriškomis gudrybėmis paveikti vyrus. Kai ji nenori lipti į stiebą, nors reikėtų, ji juosiasi trumpą sijonėlį.

Bet moteriškų gudrybių vienai tarp vandenyno bangų „kaukiančiose keturiasdešimtosiose“ ir „staugiančiose penkiasdešimtosiose“ (taip šios platumos pavadintos pagal vėjo, švilpiančio burlaivių rangaute – stiebe, virvėse – garsą) neužteks. Čia Samanthai padeda jos inžinerinis išsilavinimas, o miego trūkumą (kartais ji per parą snūsteli kelis kartus po dešimt minučių), vienišumo jausmą kompensuoja suvokimas, jog padarai daugiau, nei atrodo, leidžia žmogaus galimybės. Čia negali kada užsimanai eiti namo.

Tad kaip sekasi dabar Samanthai? Jos kelionę galima sekti jos tinklalapyje, o „Vendee Globe“ oficiali informacija rodo, kad „Roxy“ šiuo metu yra 12.

Nedaug atsilieka ir kita regatos dama, taip pat Didžiosios Britanijos buriuotoja Dee Caffari („Aviva“) – ji 16-a.

Pirmauja prancūzas Loïck Peyronas („Gitana Eighty“). Jam iki finišo liko 21,904 jūrmylės (duomenis – lapkričio 15 d., 23 val.).

P.S. Štai ir žadėtas 101 įrašas apie gražią moterį :)

P.P.S. Skaitytojų pageidavimu:

Samantha4


4 Comments

bendras · 11/16/2008 at 4:56 AM

pirma foto lb gera o poto baisuuu
rokuti yra geriau jau kur foto rasti

Rokas Arbušis · 11/16/2008 at 11:14 AM

@bendras

kolega, jei turi kokių gražesnių ar gali pasufleruoti, kur ieškoti, atsiųsk/pasufleruok :)

radau daug gražių buriuotojiškų, bet į šio rašinio temą tinkančių vos vieną ar dvi.

Aivaras · 11/17/2008 at 11:05 AM

Na, idomu, iki kiek vejo ten nuoga paburiuotu… :) Pamenu, kai buriavom Egipte prie 27 silumos, vejas kartais taip uztraukdavo, kad visi ant kranto su uzsidedavo slidinejimo striukes.

Rokas Arbušis · 11/17/2008 at 2:22 PM

@Aivaras

būna ir ten karštų dienų… :)

Comments are closed.