Nori buriuoti? Mokėk pinigą!

Published by Rokas Arbušis on

trimaran4

Šiandien benaršydamas internete radau daug įdomios informacijos. O viena vos neišvertė iš kojų: pasiplaukiojimas Kuršių mariose jachta kainuoja… 10 000 litų savaitei.

Jergutėliau. Auri, tavo 200 lt/diena atrodo kaip už dyką. Metas kelti kainas ir imtis rimto verslo. Žinau iš ko galiu pasiskolinti jachtą. Per vieną vasarą uždirbčiau savo jachtai. Per dvi vasaras – savo gerai jachtai. O po trijų sezono jau galėčiau niekur nedirbti ir buriuoti kaip „Ragainė II“ aplink pasaulį.

Bet ar įmanoma? Nežinau. Tačiau toks skelbimas yra:

Jachta Nauticat 385 (nuotrauka dešinėje) nuomojama savaitei. Kaina 10 000 lt + PVM. Šia jachta gali plaukti 6 asmenys.

Ten pat skelbiama, jog nuomojama Shipman 28 tipo jachta. Tik kiek kainuos 4 asmenims pasiplaukiojimas ja savaitei ar trumpesniam laikui, nerašoma. (Nuotraukose sunkiai matyti pavadinimas, bet šioji nuomojama jachta – ne „Blue Bird“?)

Man negaila, jei žmonės „varo biznį“ iš buriavimo. Visos didžiosios lenktynės yra grynas verslas. Man tik nesuvokiama tokia didelė kaina. Antrą tiek ir jau gali dairytis padėvėtos 7 metrų ilgio jachtutės. Tai lyg limuzino nuomos savaitgaliui kaina prilygtų padėvėto „golfuko“ kainai.

Taip, jachta atrodo prašmatniai (žiūrėti gamintojų puslapyje). Gera, konfortabili. Bet jos nuomos kaina man atrodo neįkandama norintiems pasiplaukioti paprastiems žmonėms. Juk pinigus už buriuotojiškas atostogas mokėti sutinkantys lietuviai mieliau rinktųsi Kroatiją, Graikiją, kur panašios jachtos nuoma savaitei panaši (3-4 tūkst. EUR), bet plaukiojimo regionas nepalyginus įdomesnis ir konfortabilesnis.

Štai už ką negaila būtų pinigų, tai už kitą ten pat siūlomą kelionę — sportiniu Open 50 trimaranu „Lalou Roucayrol“ iš Bretanės (Prancūzija) į Klaipėdą arba atgal regatoje „La Route de l’Ambre“ („Gintaro kelias”“). Priimami tik 2 keleiviai, apie 1400 jūrmylių jiems kainuos po 2,5 tūkst. EUR.

Pati regatą, apie kurią pirmą kartą perskaičiau „Vėjo pamušaluose“, įdomi ir originali. Verslininkų sugalvota (nuoširdžiai linkiu, kad sunkmetis kojos nepakištų) ir rengiama ji bus dar viena puiki šventė uostamiesčiui ir dar vienas Lietuvos vardo garsinimas buriavimo (ir ne tik) pasaulyje. Tai šventė buriuotojams ir kitos vėjų stichijos atstovams – pilotams. Štai ką nusirašiau nuo rengėjų:

Pirmą kartą Lietuvoje bus galima stebėti unikalias varžybas, simbolizuojančias laiko tėkmę ir moderniųjų technologijų progresą, – regatoje iš Prancūzijos į Lietuvą ne tik plauks jachtos, bet ir skris ultralengvieji lėktuvai. Kiekvienas lėktuvas turės jachtą partnerę, todėl bus vertinami jungtiniai jachtos ir lėktuvo komandos rezultatai.

Nekantriai laukiam. Nuotraukoje viršuje – vienas iš tokių regatos trimaranų.

P.S. Aprašomame interneto tinklapyje yra ir daugiau įdomios bei naudingos informacijos. Yra ir žinia, kad „Baltic Open Regatte 2009“ finišuos Klaipėdoje. Aūūū, raceofficer Bitlas, kur žadėta informacija iš pirmų lūpų?


23 Comments

bitlas · 02/20/2009 at 9:09 AM

auu kovo pradzioje padainuosiu bor dainele
siuo metu visi notes of race
juodrasciai kabo internete
http://www.open.baltic.lv
vyksta remeju slenksciu mynimas
rengiamas regatos uzdarymo scenarijus ir tt
daineles melodija jau sukurta belieka zodzius sudelioti
oi nusibos kai uztrauksiu
sekmes ro b..

akiesmirksniu · 02/20/2009 at 10:09 AM

keletas korekcijų:
“Blue Bird”, bent jau mano žiniomis, nenuomojama.
„La Route de l’Ambre“ – šiais metais neįvyks. Ekonominė situacija tikrai nepalanki startuoti su tokio formato regata. Gal būt atplauks vienas minimas Open 50 trimaranas. Gaila, nes formatas ir renginys įdomūs.
O piktintis dėl nuomos kainų – nerimta.. Laisva rinka sudėlios viską į savo vietas:)

Rokas Arbušis atsakė:

@akiesmirksniu,
o kas sakė, kad aš piktinuosi? stebiuosi ir tiek. kaip kad stebiuosi tais, kurie renkasi savaitę poilsio Nidoje, nei tiek pat (ar pigiau) kainuojančias atostogas Egipte.. nors pats baigiau Nidos mokyklą ir man Neringa yra prieš širdies.
ir dėl Blue Bird spėliojau.
o kad regata nevyks, tai liūdna. bet oficialiame (teisingai supratau?) regatos rengėjų tinklapyje apie tai info neradau.

Laura · 02/20/2009 at 11:15 AM

Aš tai net nenumniau kiek tas malonumas (tikrai malonu?) kainuoja, tai dabar va žinosiu:) Gal kada prie progos…

Rokas Arbušis atsakė:

@Laura,
jei kainos nekils (ne aš jas reguliuoju), galėsiu paplukdyti už 200lt/diena Kuršių mariose. bet jachta mažesnė, ne tokia prašmatni.
o dėl malonumo… tai ne pasiplaukiojimas Karibuose, kaip filmuose rodo, tačiau patirti įspūdžiai tikrai bus malonūs.

Darijus atsakė:

Cia reklama ar tik merginoms skirta kaina? Laura ziurek pas ji galjuno jachtoje nera, reikes per borta daryti!

Rokas Arbušis atsakė:

@Laura,
nepergyvenk, sutvarkomi visi reikalai visose jachtose :)

Darijau,
juk nežinai tiksliai, su kuria galima plukdyti, ane? ;)

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, dabar jau itariu kad su bitlo senute, o ne su Kaunietiska? Siaip as rimtai klausiau del kainos? Kiek 4 keleiviam nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio vakaro? Bo turiu nemazai norinciu, kuriuos Helios2 ir kt. plukdo? I jura plauki?

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
Glosas nuomoja dvi jachtas (Albin Vega ir Albin Vigen). diena – 200 lt. bet kepo. o su žmogumi, kuris kepu bus, pats tariesi. buvo, kurie mane samdė ;)
jei smalsu – rašyk el.laiškus, apseisime be viešų diskusijų :)
o Bitlas jachtos nenuomoja. tai juk sportinis laivas.

bitlas · 02/20/2009 at 12:33 PM

kalbant apie pinigus visos regatos turi savo biudzetus
kuriuos galima skirti i komercinius ir butinasias regatos islaidas
tarkim kaip zinia musu klubo rengiamos regatos naudojasi butinaisiais biudzetais
parselio regata siek tiek turejo remimo is komerciniu strukturu siek tiek remimo gavo ir MB didziaja dali sudare geranoriskas visu org.nariu darbas ir uz tai nebuvo jokio honoraro ir tai leiddo regatoms atsirasti ir gal leis isgyventi
komerciniai kastai keicia regatos statusus bet iskart atsiranda kiti tiek org. tiek piaro kiti piniginiai santykiai pradedant registracijos mokesciais ir tt.
svarbu kad pinigai nepasmaugtu pacios idejos
kas kita grynai komerciniu pagrindu rengiamos regatos kruizai ir teisingai akies mirksniu sako apie rinkos taisykles
pvz. rusai rengia desimtimis taip vadinamu regatu ir sumos panasios dubajuj barsoj ar kitur
man pries keleta metu teko dalyvauti rolex org.regatoje, kur starto mokesciai buvo ispudingi, kaip ir prizai , tachiau as pats buvau apmokamas veikejas. vyko yvairiu prekiniu zenklu reikalai ir tai buvo toli grazu ne mano kisenei, taciau kai kas gali tai sau leisti salia prekiniu zenklu buvo ir keli solo dalyviai, pinigai egzistuoja
iki b..

Darijus · 02/20/2009 at 1:31 PM

Palik Ruslanai Nida ramybeje. Ko tau kliuna vis tos kainos? Mes vaziuojame dviem savaitem per KMR. Sezono pikas. Gyvenam centre 40 m3, dusas, virtuve, kabbarys 2+1, terasa. Mokam 150 – 130 lt. Vaziuojame kiekvienais metais nuo 2002 m. i ta pacia vieta. Uzsisakiau dar pries Kaledas, mokesiu avansa birzelio 1 d. Maudytis ir pavalgyti per regata uzeina jachtos igula. O tu atleki savaitgaliui ir nori uz 100 Lt miegoti dvi naktis? Paskaiciuok kiek tau kelione i Egipta kainuotu savaitgaliui? Manau butu brangiau nei visai savaitei apie 3000 Lt. Jei zinai Nidiskiu zaidimo taisykles, tai ir naudojiesi: geri apartamentai uzsakomi iki Kaledu. Iki Velyku lieka tik paliepes. O ir tas rezervuoja vietines nekilnojamo turto agentes. Kurios uzdirba is atvykstanciu savaitgaliui. Arba zmones issikelia gyventi savaitgaliui i skelpus, malkines ir nuomoja savo butus. Jie niekada nenuleis kainos ir nereikia pas juos lysti, tai ju vienintelis pajamu saltinis. Ten dabat yra apie 2000 Kaunieciu, Vilnieciu ir keliu Klaipedieciu butu. Jie daznai stovi tusti…

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
o ko tu per KMR jachtoje negyveni? :)
išsakyti nuomonę apie Neringą jaučiu turįs moralinę teisę – ten mokyklą baigiau, gyvenau. puikiai žinau, kaip ten uždirbami pinigai – ne vieną vasarą malkinėje pragyvenau. bet net ne apie būsto nuomos kainas aš.
Turkija už 1500 lt + savo išlaidos/savaitė yra, mano galva, pigiau kainos/kokybės atžvilgiu, nei Neringa. nes užkelti kainas ir nesistengti nieko aptarnavimo sferoje vien dėl savo išskirtinio statuso yra… hm… kaip čia tiksliau išsireikšti? trumparegiška netinka – atrodo, kad ten “biznis” niekada nesibaigs. bet vistiek kažkas ne taip.
pats pamenu, kai dirbau bare barmenu ir kaip aptarnavau klientus (to baro nebėr), ir pats matau, kaip dabar aptarnaujamas esu. ei, kur jūsų šypsenos ir malonus aptarnavimas? aš irgi būdavau pavargęs. bet buvo klientų, kurie norėjo, kad tik aš juos aptarnaučiau. kol kas tokio padavėjo/barmeno, pas kurį eičiau kavos atsigerti vien dėl malonaus aptarnavimo, net jei ji brangesnė, nei kitur, Nidoje nesutikau.
o ir rūkyta žuvis skanesnė kitame marių krante :)

Darijus atsakė:

Tai cia jau tampa visos LR problema tas aptarnavimas. Sese mano irgi dirbo Nidoje bare, kai reikejo pradeti gydytoja dirbti ji dar visa vasara begiojo su padeklu po Nida. Verke nes busima alga 800 Lt. Dar zinau kardiologe Klaipedoje, anstoli Vilniuje, dvi mokyklu direktores kurios pradejo karjera Nidos baruose. Dar suzinojau kad ir tu dirbai prie baro – ar tik ne Felikse? Cia mano jaunystes barmenai ir padavejos :). Isvadas daryk pats arba pasidomek koks issilavinimas pas dabartini aptarnaujanti personala. Ir aciu dievui, kad gydytojas pradeda uzdirbti truputi daugiau uz GERA barmena.

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
tos mokyklų direktorės turėtų būti gražios – juk tokias labiausiai į padavėjas priima :)
ne, ne Felikse dirbau. tas baras buvo dabartinio prie uosto barų/turgelio vietoje. toks vieno aukšto metalinis angaras, buvusi daržovių ar pan. parduotuvė. jo savininkas buvo kaunietis buriuotojas Mikas. baras tai… em… na, veikiau savadarbė snarglinė, nei baras. pagal šių laikų matavimus. bet anuomet pilna buvo žmonių, nes nelabai turėjo kur eiti.
o dabar… trečiadienio vakarą vln, gedo pr. norėjosi užkasti (reikėjo prieš renginį). susitaikiau su brangumu. bet… nebuvo kur. vienas uždarytas, kitame nesulaukiau padavėjo, trečiame ‘už dvigubą kainą perpus mažesnės porcijos’, į ketvirtą nebeisiu, nes dvokia. o dar sako krizė…

Darijus · 02/20/2009 at 1:39 PM

Nors verk as cia apie tuoletu ir dusu trukuma per KMR. Va jau Burksas – kostiumuotas geltonu slipsu komunalinio vadas tapo valdytoju. Geriausias Nidos festivalio organizatorius Seimo pirmininku. Nidos vandentiekio remontininkas-modernizatorius AA ministru. O Nidoje per regata kaip slapinomes per borta ir slapinsimes. Kaip sedesim susmirde palapineje taip ir sedesim. AA Mikelis grabe tikriausiai vartosi.

bitlas · 02/20/2009 at 1:51 PM

che che tulikai TOI vilniuje parai kainuoja nui 100iki 200parai
per mariu bures sia problema sprendziama nes pernai tikrai visiems buvo ankstoka
o danai nevargsta jei ir tulikas yra varo vandeni su atrabotke ivandeni pro borta diena naktis be itampos, vokieciai jo su naktipuodziais begioja, o mums ner pasirinkimo che che
matyt reiktu KMR imt myzalo mokesti 5 lt ir butu ok

Darijus atsakė:

@bitlas, Dariau juk niekas neverkslena kad nera kur nusi..sti per MBR, tai tik savaitgalio nepatogumai. O per KMR tai savaite nera kur nusiprausti…

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
o įsivaizduok tiems, kas jūrose/vandenynuose krantų nemato mėnesiais. ir išgyvena :)
tingi kasytis, ar ką? :D

Darijus atsakė:

Man tai kas, as ir nesiprauses galiu buti, bet norisi ir moteriskes matyti KMR metu. O tai liudna vakarais :). O tu gal netingi kasytis, kad su Mince vis :) ?

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijau,
jos vardas Runcė :P
ir ne dėl higienos vienas gyvenu :P

bitlas · 02/20/2009 at 2:55 PM

uij aptarnavimas nidoj kur nekur arteja prie pradziamokslio daug kur jautiesi kad tu dirbi o ne tau
o yra ir super chamu
man patiko olaqndijoje
baras sausakimsas barmenai nespeja bet tai atlieka su tokia sypena kad alaus palaukti net smagiau
opo to dar kompensuoja kokia smulkmena
zodziu bare smagi ir geranoriska atmosfera
nidoj kaip lazas ir uij
neduok dieve nori kazkokio lygio
i nida valgyt nevaziuok

Darijus · 02/20/2009 at 5:12 PM

Zodziu Nidoj yra tep su valgymu. Pats daraisi, o jei valgai restoranuose pirmas tris dienas tryda, po to organizmas pripranta… Isgertas alkoholis trydai iveikti nepadeda (isbandyta). Esu bandes valgyti Nidoje tiek kol vienas gyvenau (galvojau jog mano sikna per silpna :) ). Bandem ir su Ramune pries keturis metus maitintis baruose (restoranas tik pernai ar uzpernai atsidare Rutoje). Kartais patikrinam, tai trydauskas visada suveikia. Skoniu ir aptarnavimu galima tik nesipiktinti Kursyje ir pica prieplaukoje. Visa kita s…das. Buvo laikas kai galvojau jog gal blogai apsirenges esu, del ti ignoruoja, gal snukis kreivas? As per atostogas megstu tampyti senus megztiniu ir sortus! Sortus turiu dar is Svedijos kai pirkom Amelija! Taciau pernai pavasari buvau seminare, mano SAABas buvo pigiausia masina is visos kompanijos. Aprangos kodas irgi buvo. Aptarnavimas liko toks pat prastas. Visi burnojo, o as dziaugiausi! :)

Vytaute · 03/03/2009 at 3:22 PM

Sveiki, p. Rokai :),
is karto norejau padekoti uz puiku puslapiuka – informatyvus, nenuobodus.
Labai atsiprasau, kad viesa eteri uzimu savo asmeniniu interesu, bet neradau kitos iseities :)
Esu is “organizacinio komiteto”, planuojancio 50 pedu trimarano plaukima i Klaipeda.
Ieskojau Jusu kontaktu – telefono, mailo ar pan, bet nepavyko rasti :( Butu malonu juos gauti ir pabandyti susitarti del susitikimo su Jumis…
Is anksto dekoju uz skirta laika.

Comments are closed.