Prisiminiau: Brighton marina

Published by Rokas Arbušis on

Brighton marina [windy-beach.co.uk]

Idėjos nėra kažkieno nuosavybė, jas nusižiūrėti normalu. Jei man reikėtų pasisemti idėjų, kaip vystyti didelį jachtklubą, aš nuvažiuočiau į Brightono mariną Anglijoje ir jau atidžiau pasidairyčiau.

Be to, ką trumpai mačiau, užteko, kad maždaug taip įsivaizduočiau Šventosios uostelį ar renovuojamą Smiltynės jachtklubą. Gal net planuojamus (?) statyti naujus jachtklubus. Rasčiau ten ko įdomaus į Pilies uosteliui.

Taip jau nutiko, kad Brightono marinoje buvome trumpai ir jau sutemus. Pirmą kartą viešint Anglijoje yra ir gražesnių vietų, kurias verta aplankyti.

Bet ir ta trumpa viešnagė marinoje paliko įspūdį („čia tos dvi jachtos? kaip ir visos. bet jei jau TOS jachtos…“). Ai, viskas man Anglijoje paliko įspūdį. Kaip paliks Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ar dar kur.

Atskiro paminėjimo verta automobilių aikštelė per kelis aukštus. Svečių čia laukiama, vietos pasistatyti mašinas yra kur. Ir, kas svarbiausia, nemokamai.

Kai mes lankėmės, čia stovėjo keliolika senovinių „jaguarų“. Kol jų savininkai kažkur „tūsinosi“, šalia brangių mašinų viename sunkvežimiuke budėjo apsaugininkai. Vaizdas kažkuo priminė filmą. Ir Kauno jachtklubą, kur kartais mėgsta suvažiuoti konkrečių automobilių markių entuziastai. Neturiu po ranka, parodyčiau nuotrauką, kurioje gražiai atrodo prie jachtklubo krano stovintys 9 (ar 11) „Porsche“.

Bet grįžkime į Brightoną (o aš ten ketinu kada nors grįžti). Pasivaikščioti prie jachtų nepavyko – visi priėjimai prie pirsų užrakinamais varteliais nuo pašaliečių atitverti. Panašiai dabar bus Pilies uoste, tik Anglijoje vartai gerokai didesni.

Nerandu dabar kažkur Gramo išsakyto komentaro apie Brighton mariną, gal jis pakartos čia. Jis ten dažnas svečias gali geriau papasakoti, kaip viskas sukurta, išdėstyta bei padaryta patogiai buriuotojui, gyventojui (taip, ten yra ir kur gyventi), verslininkui (viename restorane ir mes sravų palikome), poilsiautojui (mes ir buvome tokie).

Reikia paminėti, kad Brightonas yra angliškas kurortinis miestas, kurio akmeniniame paplūdimyje kojas į vandenį ir aš kišau. Jų smaragdinę jūrą, mūsų baltą smėlį, Pietų Europos saulę ir bus idealu.

Dar viena priežastis, kodėl miesto jachtklubas yra ne vien uždaras jachtų uostas, o visas pramogų centras.

Mano nuotraukų iš Brightono marinos nėra. Internete irgi „ne fontanai“.

P.S. Gramas dalinasi keliomis nuotraukomis iš Braitono jachtklubo:

brighton_marina [gramas sy Scorpio] (1)brighton_marina [gramas sy Scorpio] (2)brighton_marina [gramas sy Scorpio] (3)brighton_marina [gramas sy Scorpio] (4)brighton_marina_3-qprbrighton_marina [gramas sy Scorpio] (5)

P.P.S. Šis tinklaraščio įrašas yra 666 -as…


3 Comments

gramas · 11/30/2010 at 9:18 AM

baik tu, nesu aš joks dažnas svečias, šiaip ten gera vieta kur malonu laikas nuo laiko pabūti, ir tiek.

Jei trumpai – visas uostas pastatytas iš jūros atimtoje teritorijoje, t.y. išorinis uostas, atitvertas molais, plius šliuzas kuris palaiko stabilų vundens lygį vidiniuose baseinuose su privačiomis krantinėmis prie apartamentų. Viskas ten yra apgalvota ir išspręsta – mano galva tai pats geriausias pavyzdys kaip galima vienoje teritorijoje sutalpinti viską – ir prabangius apartamentus, ir žioplių promenadas ir žvejų krantines, ir gelbėjimo tarnybas (rnli),puikias ir saugias vietas jachtoms/kateriams, ir pramogų (kazino, klubas, lestoranai, fitnesai, you name it…) bei paslaugų infrastruktūrą, ir brokerines kontoras/remontus/ir t.t. Mūsų marinų projektuotojus/vystytojus reikia į ten vežti, kad pasimokytų iš žmonių kurie žino ką daro.
Permečiau tau kelias foto.

xitryj · 11/30/2010 at 11:58 AM

galetu tokia marina nidoje irengti pvz ties pervalka ot butu geris

Rokas Arbušis atsakė:

@xitryj,
tai Nidoj ar Pervalkoj?

Comments are closed.