Provincijos naujienos

Published by Rokas Arbušis on

DSC00572

  • Panevėžio jacthtklubo nario Vytauto nuotrauka.

Užteks čia apie „volvus“, „ambersailus“ ir kitas tolybes rašinėti. Savame (provincijos) kieme metas apsidaryti. Ir štai, maklinėdamas internete, užtikau dvi įdomias žinias.

Pirmoji – birželio 6 dieną bus oficialiai atidaryta Drevernos prieplauka. Iškilmingai, su koncertais ir net savotiška regata.

Lyg pamiršęs, jog prieplauką su kolegomis jau aptarinėjome, puoliau jūrlapiuose ieškoti galimo kelio vandens kelio į prieplauką. Kur tau. Ką ir kalbėjome – uostelis gražus, ale kokia nauda iš jo, jei aplinkui seklu ir su jachta ar didesniu laivu įplaukti neįmanoma?

Na gerai, ne viskas vien buriuotojams skirta – dar yra valtininkai, motoristai. Va jiems ir skirtas naujasis Drevernos uostelis: „prieplauka lauks mažųjų motorinių ir irklinių laivų“.

Kita naujiena (man) – savo navigacinį sezoną (ir jau senokai) Rubikių ežere atidarė Panevėžio buriuotojai. Gegužės 1 dieną atvažiavo vyrai ir damos prie Rubikių ežero, nusileido švertbotus ir „buvo surengta mini regata ir mini šventė“.

Ir dar nuotraukas iš šventės sudėjo į interneto albumą Man tai labai graži jachtutė „Lūgnė“ pasirodė. Ja, manau, ir Kuršių mariose smagu būtų buriuoti. Gal net į Drevernos uostą įplaukti galima.

Žiūrint nuotraukas kiek stebino, kad net ežere buriuojant grotai buvo rifuoti. Neatrodė pagal nuotraukas, kad vėjai dideli siaustų.

Bet, matyt, ir vėjo, ir vietos (niekada ten nebuvau) užtenka, nes birželio 27-28 panevėžiečiai rengia tradicinę ir jau jubiliejinę 25-ąją Panevėžio jachtklubo organizuojamą Joninių regatą-šventę „Rubikiai – 25“.


60 Comments

gramas · 05/19/2009 at 8:22 AM

pameni, apie Svencele kazka kalbejom…

http://www.svencele.lt

Sekmingo projekto atveju, atsirastu l.idomi vieta Kursmarese, kur su jachta pareiti but galima.

Romas atsakė:

@gramas,
Sekmingas projektas gal ir buvo 2006 metais… kai jis buvo sumanytas. O ir su kyliniu laivu prie Svenceles neprieisi…. ten toks pat priejimas kaip prie Drevernos…

gramas atsakė:

@Romas,
ten jie uzpaise ar ne 1,7 kanale prie zemo vandens, kokia prasme tiek molio isknisti, jei mariose priejimo kanalo nebutu? Mano kuklia nuomone, kol kas projektas sekmingu dar nebuvo – vis dar tik popierinis, bet drasus ir idomus.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
pažiūrėjau — gražu :)
bet pats sakei, kad vasarą ten vanduo žydės, smirdės. tai gal nenoriu :)
o jei gylių nėra, tai vistiek jachtą laikyti Klaipėdoje reikės, tad jau didelio skirtumo kur gyventi kaip ir nėra :)

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
kad grazu – tai taip, bet kad gyventi kazkur, kur vanduo iskart po velena – reikia ne juokais olandu buti ;o) Juk zinom kokia ten rankena is kisenes kyso vidutiniam statistiniam lietuviui…

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
užtat aš skaičiuoju, kad mano tik propro seneliai buvo prie žemės. nuo senelių visi jau miestelėnai. net “kaimo” neturiu.

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
…del kur gyventi … tai zinoma Klaipedoj, kur dar po darbo galetum atsiristi nuo kranto ir juroj saule palydet!

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
na sąžiningai pasakyk, kiek kartų pats taip esi daręs? :)
o apie grįžimą į Memelį… em… neatmetu tokio varianto.

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
jeigu jau saziningai – tai po darbo iseina bent karta savaiteje weather permitted, bet tik i marias. Siemet pirma kart i jura tik si sestadieni buvau islindes.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
o ateinantį šeštadienį (05.23)? Gero vėjo regata iki Palangos ir atgal.
mane jau pasamdė kita jachta.

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
jeigu oras bus geras – tikrai busiu juroj per regata, bet kaip ziurovas. Labai jau ilgas sarasas susidares zmoniu, kuriuos zadejau paplukdyti – ir gimines, ir draugai, kaimynai, darbuotojai – kalendorius gali but per trumpas, reikia pazadus vykdyti. Tai susimatysim Klaipedoj, o su kuo tu plauksi – gal kokia foto spesiu spragtelet…

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
žinoma situacija, kai plaukti norinčių daug, o sezonas neilgas. tikiuosi neateis metas, kai tu galėsi plaukti, o norinčių neatsiras.
žiemą nori visi. bet kai atsiranda galimybė, staiga dauguma nebegali.
na, bet čia tuo atveju (mano), kai pats nežinai, kada ir su kuo plauksi.
o jachta, kuria plauksiu, bus štai šita – http://picasaweb.google.lt/arbusis/PilypoRegata#5336151431826041234

Darijus · 05/19/2009 at 9:38 AM

Aplamai Svencele mano svajoniu vieta, kur noreciau gyventi. Kita svajone maudytis Kursiu mariose. Vaikysteje iki 1980-1982 m. poilsiaujant Pervalkoje ir Nidoje mes eidavome prie mariu i pliaza. Ir jau gerai pamenu kaip suauge bambedavo jog marios vis labiau uzterstos nebegalima maudytis ir net buti. Rokai, o tu kada gyveni Pervalkoje, kuriais metais?

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
Preiloje, 1988-1992. kartais maudydavausi. o buriuojant Q ir C tai nuolat tekdavo. bet taip eiti pliuškentis didelio noro nebuvo dėl labai seklaus kranto.
būdavo, esu priverstas maudytis kartu su šunėmis — jos nuolat į kokią supuvusią žuvį išsitrindavo (joms gi tai — Chanel No5) ir vesdavau prausti.
o iš vaikystės pamenu, kai jachta plaukdavome iš Klaipėdos, leisdavo marių vandenį gerti nuo Kiaulių nugaros.
dabar mariose maudytis… br… nors teko ne savo noru praėjusį rudenį Nidos uoste (švartovas ant sraigto užsikabino).

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, kaip Pervalkiskis turi atsiminti poilsio namus Pamarys. Ar atvaziuodavai krepsinio ar futbolo zaisti? Nes as nuo vaikystes draugavau su Zvejo vaikais, Rimkai pavarde jei pamenu. Jie gyveno tarp Pervalkos ir Pamario. Ir dar buvo du Mustangai, su kuriais mus Cigonas moke buriuoti, Sonatos kapitonas. Daugiau burlenciu ilankoje nebudavo. Siaip mes tik dviese su pusbroliu ir varinedavom tarp Pamario ir Raudono Zmogaus. Man vis kirba tokia mintis dar nuo svedijos jog mes esam buve susitike.

Darijus atsakė:

ups su Preiliskiais nebendravom. Nebent i Kulinarija ar parduotuve atvaziuodavom.

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
Preiloje gyvenau. Preiloje.
p/n Pamarys… em… miglotai… pamatyčiau, prisiminčiau. gi Pervalkoje dirbau dvi vasaras.
Rimkai? ne, nepamenu.
burlentė Mustangas? o, šitas gerai pamenu. ir kaip kiaura plastikinė sunki plyta neskęsta? :D
ar buvome susitikę? gal… nors abejoju.

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, kiaura buvo viena paskutiniais jei neklystu 1990-1992 m. Tada plaukdavom pasikeisdami. Vienas valtyje, kitas ant burlentes. Pusbrolis ir dabar dar varineja. Jis ligonis, nugara skauda kaip man, tai jis vaistu prisivaro ir plaukioja.

Darijus atsakė:

suplaukus pirma KMR teks dar syki issimaudyti ;).

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, padaryk redagavimo galimybe!

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
nėra šiame įskiepyje tokios galimybės. jei pasitiki — aš pataisysiu komentarus. jei kas dings, tai tik, mano galva,nereikalingi. ok?

Ayo atsakė:

@Rokas Arbušis,
Praeita savaitgaly, gerai niurktelejus su katarke y banga, teko netiketai gera gurkshny mariu vandens paragauti… ( na ishsizhiojes tuo metu buvau… gal ka nors protingo bandzhiau pasakyti…)
Nepatikesite – gyvas, sveikas… net “33” liga neuzhpuole!

Marcius · 05/19/2009 at 9:49 AM

panasu kad tai siek tiek utopija, bet kita vertus – genialios idejos visada atrodo kiek kvailos. Klausimas – ar si ideja taps genialia, ar taip ir liks tik placiu uzmoju artoju zemeje? Mus nuo olandų skiria ne tik rankenos, kyšančios iš kišenės (kazkodel manau, kad pas olanda turetų būti rumpelis :), bet ir objektyvios aplinkybės – gyventojų tankumas, žemės trūkumas ir t.t. Bet už idėja galima deti riebų +

Rokas Arbušis atsakė:

@Marcius,
olandams žemių labiau trūksta. atsikovojo iš jūros. va todėl jiems rumpelis ir kyšo iš kišenės :)

Ayo atsakė:

@Marcius,
Be visu problemu, susijusiu su gyliais mariose, ir vandens uzhtershtumu – ydomu ka apie shy projekta masto aplinkosaugininkai..?
O Lietuvos aplinkosaugininkai labai paprasti zhmones – jiems papraschiausiai knieti viska uzhdrausti. O jeigu uzhdrausta, reishkia saugoma! Na bent jau tokia nuomone pershama visuomenei.
ar neatsiras Svencelej kokiu retu varpuchiu rushiu? Juk kanalus ishrausti – reishkia viso rajono ekosistema teks sugriauti! Ir apskritai! Juk bus norima Lietuvos peizazha subjauroti!

Darijus atsakė:

@Ayo, man irgi idomu. Kiek zinau yra vykdomas didelis projektas. Statomi vandens valymo irengimai Nemuno baseine. Klaipeda, Kaunas, Alytus, t.y ES teritorijoje. Tik kiek zinau problemos Baltarusijoje ir Kaliningrade. Baltarusijos tarsa gerai iliustruoja Merkio ir Nemuno santaka. Vanduo is Gudu kaip sriutos. Lygiai ta pati situacija prie Nemano.

gramas atsakė:

@Ayo,
panasu, kad aplinkosauga jau praeitas etapas:
http://www.svencele.lt/index.php?show=36&Id=232&lng=LT&begin=0#contentTop

Siaip jau tie poveikio aplinkai tyrimai dazniausiai buna laaabai smagiai kastuojantis dziaugsmas…

Darijus atsakė:

@gramas, cia du skirtingi dalykai. Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos kainuoja apie 50 000 Lt. Tai dokumentas panasus i projekta. Tik jis ziuri is aplinkosaugos puses. Reikalingas dalykas, bet pas mus is nezinojimo kartais perlenkiama lazda. Nisko tokio pasidarys jie ta ataskaita.

Darijus · 05/19/2009 at 10:57 AM

Gerbiami zurnalistai galetu atlikti tyrima ir parasyti idomu straipsni! Kiek man zinoma del kriziaus G. Kazlauskas susimazino piaro biudzeta. Bet manau jei zurnalistai susidomes regionine problema, tikrai susilauks demesio ir paramos is AAM puses. Butu ilga ir labai idomi tema. Tik lygis turetu buti ne vaiku darzelio – alia Gamtos patruliai.

Darijus · 05/19/2009 at 11:01 AM

Ir siaip vasara arteja. Rokuti parasyk straipsni apie pliazu tradicijas Tomo Mano ir Memelio laikais Baltijos pajuryje. Alia Nudistu tracijos tarpukario Lietuvoje :), cia del topiko. Vokieicai ir senieji Klaipedieciai i plaiza eidavo prie mariu! Paklausinek Oginsko, jis dar is namu begdavo i marias maudytis.

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
gal nelįsiu aš dabar į istorinius prisiminimus :)
na kokie ten nudistai smetonos laikais, jei ir paplūdimio drabužiai buvo, švelniai tariant, labai uždari :) va dabar mergičkos su juostelėmis ant strėnų kai bėginėja… tai gal vienintelis dalykas, kuris mane nugintų į pliažą kepintis :D

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
na, jei pageidavimu koncerta paleisi – butu smagu Tavo pamastymus apie N skirtingu budu kaip apie sharata suplaukti. Siuo metu daugmaz reguliariai stebiu 3 labai skirtingus:

AmberSail

RagaineII

http://www.w2n.co.uk/
(Where-To-Next)

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
mano būsimų temų sąraše yra tema apie tai, kas iš tikro apiplaukia pasaulį, o kas ne.
pagal vieną teoriją VOR tik dabar, kai padarė etapus į Aziją, priartėjo tikro apiplaukimo.
Ambersail, Ragainė II — irgi tinka tam apibrėžimui.
Vendee Globe — nebe.
jei pakentėsit — bus. nes pagrindinė medžiaga, kuria remčiausi, Memelyje, pas mamą kažkurioje knygų lentynoje tarp seniai vartytų buriavimo žurnalų. reikės gerokai pasiknisti, kol rasiu.

o tavo nuoroda w2n man nebuvo žinoma. reikės ir juos pastudijuoti.

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, nudistai tai tik topikas temai, kad skaitytojai atkreiptu demesi. O esme temos kad zmones maudesi ir ilsejosi pagrinde prie Kursiu mariu. O kodel mes dabar negalime maudytis? Ka reikia padaryti kad mariu pakrante tiktu pilnavertiskam rekreaciniam poilsiui?

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
tai jei ta linkme sukti, labiau tinkantis mano tinklaraščiui istorinis įrašas būtų apie tai, kad Kuršių mariomis mažai kas plaukiojo — laivyba anuomet (prieš 2-3 amžius) kanalais vykdavo.
ok, užsirašau į temų sąrašą :)

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, nelisk taip seniai pries 70-50 metu pakrante buvo gyvesne. Dabar plauki mariomis ir jautiesi kaip Egipte. Ne gyvos dvasios.

Thirteen atsakė:

@Darijus,
o vat kodėl nudistų tema tik dėmesiui atkreipt? :) man pvz. šiaip įdomu būtų sužinot, ar smetonos laikais buvo tokių, ar visgi lietuviai drovūs labai buvo… nors man kaip tik atrodo, kad lietuviai visais laikais velnių priėdę buvo 8)

Darijus atsakė:

@Thirteen, senelis grizdamas is Karaliausicau sustodavo Juodkranteje pasiziureti mergeliu, paskui dar Smiltyneje buvo kazkokia Roziu vieta kur lietuves dirbo.

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
tavo senelis tikras padūkėlis :)
kaip ir Thirteen :)

Thirteen atsakė:

@Rokas Arbušis,

nu jau neskleisk čia nebūtų gandų apie mane :P 8)
aš šiaip labai smalsi :D not for my own good :D

Rokas Arbušis atsakė:

@Thirteen,
norint skleisti gandus, reikia bent kažkiek informacijos turėti.
aš tik pašmaikštavau į tamstos komentarą čia ir tiek :)

Thirteen atsakė:

@Rokas Arbušis,
tik jau nereikia čia išsisukinėt dabar nuo atsakomybės :D bet tiek to, aš šiandien gera, nors ir šokoladu kelnes išsiterliojau per kai kieno užpavydėtus mano ledus 8)

Rokas Arbušis atsakė:

@Thirteen,
tai vietoje to, kad nupirktum žmogui ledų, pavaišintum, pavydo jausmą numalšintum, tu jį, vargšelį, dar kaltini viešai internete dėl savo nerangumo. ajajaj…

Nauticalis atsakė:

@Thirteen, Smetonos laikais nudistų buvo daugiau nei dabar. ;)

Thirteen atsakė:

@Nauticalis,
kur įrodymai, įrodymų man prašau, daiktinių/nuotraukinių 8)

Darijus · 05/19/2009 at 12:08 PM

Po dešimties metų Kuršių mariose bus galima maudytis! http://www.am.lt/VI/article.php3?article_id=5455. Jei tiketi Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA.
Ar jus tikite?

Marcius atsakė:

@Darijus, panasu kad jau maziausiai 3 metai praėjo.. ir dar tas nelemtas ekonomikos sunkmetis.. (juo pateisinama viskas – pradedant vėluojančiu paskolų gražinimu, baigiant neištikimybe žmonai).

Aš vis pagalvoju, kodėl Lietuvoje nebeliko mašiotų, nėrių, janonių.. o čia pasirodo jie visi į valdiškas įstaigas sulindę pasakas kurpia!

Nauticalis · 05/20/2009 at 11:03 AM

Ko jie taip kuklinasi: “mini regata“?… Tegul KMR rašo “maksi“, jei taip nori. Jau ir dvi jachtos pagal match rase – kaip ir regata! O Lietuvai ir dar Rubikiams trys – jau TIKRA regata.

Nuotraukose vėliava prajuokino (private joke). ;)

Tu man geriau paaiškink, kaip dvi nuotraukas iš soj.lt su vėliavomis nukopijuoti, kai jie taip greižtai “copyright“ą saugo? :(

Rokas Arbušis atsakė:

@Nauticalis,
ctr+U, susirandi nuotraukos adresą HTML kode, įvedi adresą naujame browserio lange, išmeta foto, save image as… ir viskas.
jei nebijai “žaliukų” vizito (vargu ar jie skambina durų skambučiu).

Ayo atsakė:

@Rokas Arbušis,
Dar saugesnis budas yra shift+prtSc :D
O tokiu shposu “zhalieji” tikrai nesuuos :P

Comments are closed.