Radijo tiltas: Vilniaus Savanorių pr. – Atlanto vandenynas

Published by Rokas Arbušis on

DSCF6789

Šįryt ir aš prisijungiau prie tų, kurie užmezgė tiesioginį radijo ryšį su aplink pasaulį plaukiančia jachta „Ragaine II“. Ačiū radijo mėgėjui trumpabangininkui Tadui Vyšniauskui.

Radijo ryšys vyko įdomiai: Andrius jachtoje supamas Atlanto bangų, Tadas darbe Savanorių prospekte ir aš kontoroje tame pat prospekte. Tadas su „Ragaine II“ susisiekė tiesiogiai radijo bangomis, o mane į pokalbį įtraukė per „Skype“.

Kiek neįprasta buvo per „Skype“ sakyti terminą, puikiai suprantamą kalbantis per radijo stotį: „over“ („baigiau“). Pokalbis nebuvo ilgas. Pasirodo, mano „skypinis“ „Logitech“ mikrofonas yra jautrus ir Tadas sakė girdėjo kolegų kalbas, tad pašalinis triukšmas trukdė ryšiui. Man atrodė, kad pas mus, kai pusė darbuotojų atleista, ryte itin ramu, o vieną kalbantį kolegą paprašiau paėjėti toliau…

Bet čia organizaciniai reikalai.

Kiek spėjau išgirsti iš Andriaus (kas yra kalbėję radijo ryšiu, žino, kad tai ne telefono ir net ne „Skype“ kokybė, bet girdėjosi gan aiškiai), „Ragainė II“ nuo Žaliojo Kyšulio salyno yra nutolusi per 430 jūrmylių ir salas ketina pasiekti po 4, vėliausiai – 5 parų. Salyne jachtos įgula ketina praleisti ne mažiau kaip savaitę.

Andrius sakėsi girdėjęs apie „Ambersailnuotykius salyno sostinės Prajos uoste, kai jachta įplaukė į uostą, kuriame neveikia signalinės šviesos. „Reikia pasižiūrėti, kur plaukti“, – sakė Andrius. Priplaukus salyną naktį, „Ragainė II“ liktų dreifuoti vandenyne ir į uostą plauktų tik dienos šviesoje. Kaip supratau, Andrius ketina stoti kitame uoste nei Praja, kur švartuojasi daug buriuotojų. Ir su jais pasikonsultuoti, kur plaukti toliau.

O kad „katino atostogos“ Kanarų salose baigėsi, rodo vėl kasdien pildomas „Ragainės II“ kelionės tinklaraštis. Smagu paskaityti, kad jie ten išdrįsta ir sugautą nežinomą žuvį valgyti. Kadangi valgė vakar, o radijo ryšį užmezgėm šiandien, žuvis nebuvo nuodinga. Jei nufotografavo (o tuo neabejoju), lauksime nuotraukų iš žiūrėsime, ką ten valgė.

Categories: Buriavimas

1 Comment

galileo · 11/27/2008 at 4:03 PM

barbarai
valgo
viska

Comments are closed.