Sekmadienio įdomybės

Published by Rokas Arbušis on

Kolega tinklaraštininkas Andrejus Paniuškinas pristatydamas šį filmuką klausia: „Ar tai „emkės“ atgimimas?“. „Emkė“ – tai kadais populiari, bet dabar užmaršint nuėjusi (buvusi olimpinė?) klasė M. Paauglystėje Plateliuose kartą teko su ja plaukti. Tąkart musų nemažai vaikų iš sportinės stovyklos susodino į jachtą ir plukdė į salas ekskursijų. Iki šiol pamenu, kad palyginus su „Optimist“ man toji medinė „emkė“ atrodė labai didelis laivas. Nežinau, kiek šitą „Mach 6.5“ klasės laivą galima lyginti su „emkėm“, bet buriuot tokiu – tikras kaifas.

Ieškokit ančiuko!

ELIZABETH DODD ~ edodd@semissourian.com Casey Zimmerman, of Cape Girardeau, left, and Don Greenwood, of Cape Girardeau start the first duck race with the sponser ducks at the first annual Ducks on the Mississippi in downtown Cape Girardeau Friday. About 700 ducks participated and proceeds from the event went to Optimist International for Childhood Cancer and local children programs. The event was in honor of Janie Meyer, who passed away from cancer in May. Meyer was the president of the Espirit Optimist Club.

Jei kas planuoja plaukti šiemet toliau nei Baltijos jūroje, vandenynuose dairykitės guminių ančiukų. NASA siūlo už tai atlygį! Grenlandijoje paleisti ančiukai – mokslinio eksperimento dalis. Pagal tai, kur jie bus rasti, galima bus nustatyti, kur teka tirpstančių ledynų vanduo. Juokas juokais, bet prieš kelis metus nuo vieno laivo bangos nuplovė konteinerį su tokiais ančiukais. Vėliau jie buvo rasti įvairiausiose planetos vietose ir taip mokslininkai gavo dar vieną vandenyno srovių patvirtinimo faktą.

Dar vienas GPS tinklas

gps_palydovas

Kadangi niekas negali garantuoti, jog JAV generolai ims ir neišjungs šiuo metu veikiančios palydovinės navigacijos sistemos GPS, Europos Sąjunga, Rusija kuria savas, o dabar prie jų prisidėjo ir Kinija. Kažkur mirktelėjo žinutė (bet neberandu, gal suklydau?), jog panašių ketinimų turi ir kita kosmoso užkariautoja – Indija. Konkurencija, žinia, dalykas geras. Bet ar neprasidės GPS karai? Juolab, mokslininkai jau parodė, kokios galimos GPS atakos.

Atominiai švyturiai

radioactive_lighthouse

Pusiau juokais, pusiau rimtai sakau: kai būsiu senas senas, su ilga žila barzda, dėvėsiu jūreivišką milinę ir gyvensiu švyturyje. Jei jie iki to laiko apskritai liks veikiantys. Rusijoje vagys ir barbarai niokoja net visiškai automatinius, atomine energija naudojančius švyturius. Nenumaniau, jog tokių esama, ar, juolab, kad jų energijos šaltinis – kosminių technologijų. Bet bukumas siekia dar toliau – laužtis į atominį reaktorių ir vogti iš ten visą „gėrį“ nebijant radiacijos.


7 Comments

Laura · 01/25/2009 at 9:44 PM

Su ančiukais tai super idėja:)

Rokas Arbušis · 01/26/2009 at 12:13 AM

@Laura,
tai dabar ir dairysiuos ančiukų – gal net šimtą ‘baksų’ gausiu ;)

Laura · 01/26/2009 at 3:53 PM

Nusipirk maksiminį už 5lt ir paleisk Baltijoj :)

Rokas Arbušis · 01/26/2009 at 11:44 PM

aha, eisiu laidyti ančiukus kaip vainikus per jonines :D

babausyte · 01/28/2009 at 11:32 PM

Vistiek vis dar darai gramatiniu klaidu, vistiek blaskais ir neapsistoji ties kuo nors rimtesniu, zodziu, beviltiskas. Ka ir reikejo irodyt.
Praktiskai pasmerktas pluduriuot vandenyje – nieko daugiau.

Rokas Arbušis · 01/29/2009 at 12:52 AM

@babausyte,
sutinku dėl klaidų – jų pridirbu. sutinku dėl sieko plaukioti (ne plūduriuoti).
bet ar esu beviltiškas – tai jau nuo požiūrio priklauso :)
išdėstyk savąjį – kas yra tas “kas nors rimtesnis” ?

Rokutis · 02/01/2009 at 2:28 AM

Tas tinklalapis us atominiais svyturiais tai visikai pokstas, nusipezejo cia sutais atominiais svyturiais pajuokavimui, ten visa informacija pasiepenti ta uzsienio domejimasi rusijos keistenybem, ta gyvate kazakstane – ten gi anakonda kur tais pietu amerikoj fotkinta ir isvis tikrai Atominiai svyturiai be apsaugos… kas paliktu atomini reaktoriu be apsaugos + jo kaina atsieitu pigiau visa ciukciu kaima pasamdyt kad priziuretu ta svyturi 1000 metu…

Comments are closed.