Svajonių išsipildymas du

Published by Rokas Arbušis on

homeles yacht

Nežinau, kiek Gramas teisus, teigdamas, kad plauki ar neplauki, o jachtai per mėnesį išleisti reikės mažiausiai tūkstančio „žalių“.

Aš girdėjęs kitą skaičių – esą lenkai paskaičiavo, kad apiplaukti pasaulį didele jachta kainuoja 100-150 USD/diena. Faktas, kad kiekvienu konkrečiu atveju skaičiavimai gali būti kitokie.

Tie patys lenkai įrodo, kad labai norint, svajonę apiplaukti Žemę gali įgyvendinti ir gyvenimo užribyje esantys žmonės – du tuzinai benamių ir bedarbių statosi jachtą, kuria ketina apiplaukti planetą.

Vyrus prieš trejus metus įkvėpė kunigas Boguslaw Paleczny, kuris idėją pasisėmė iš vieno buriuotojo – kartu gulėjo ligoninėje, tad vienas kitam papasakojo daug įdomių istorijų.

Tėvas Boguslaw Paleczny iš rėmėjų gavo medžiagų, vietą laivo statybai, surinko nemažai lėšų (apie 27 tūkst. USD), o projektui įsibėgėjant, pinigų planuota gauti dar. Tačiau šių metų birželį kunigas mirė. Bet tai tik sustiprino benamių, bedarbių ir buvusių kalinių ryžtą ir jie, jau pavadinę jachtą kunigo vardu, ketina užbaigti jos statybą ir tęsti misiją – kelionę aplink pasaulį.

Kukliai manau, kad statyti jachtą šiais laikais neapsimoka – jos statybai išleisi gal daugiau pinigų, nei pirktum nenaują laivą. Tik bėda, kad tam pirkiniui pinigų nėra, o kol jų rasis, kai kurias gražuoles nusiperka kiti.

Bet šis lenkų atvejis, manau, kiek kitoks – turintys ką dirbti ir kur gyventi benamiai yra užimti, turi tikslą ir jo siekia. Svajonės pildosi, jei sieki, kad jos išsipildytų. Lauksime žinių apie šios odisėjos plaukimą.


3 Comments

gramas · 11/23/2009 at 8:32 AM

Pats taip smarkiai neplaukiau, bet manau, kad kiek beturėsi kelionės biudžete – vistiek išleisi visus.

Marcius atsakė:

@gramas, ar tai reiškia, kad apsimoka plaukti tuščiomis kišenėmis – vistiek grįši be cento? :)

o siaip – grazus pavyzdys, kaip “užribio žmonės” užimami prasminga veikla.

gramas · 11/23/2009 at 9:48 AM

Dėl kelionių tuščiomis kišenėmis konsultuotis reiktų su Pupų Dėde :)

Comments are closed.