Užžavėtas

Published by Rokas Arbušis on

philip_6

Švedų fotografo Philip Ljungström nuotrauka. Jo buriavimo portfolio galerijoje yra ir daugiau įspūdingų buriavimo kadrų.

Švediškame buriavimo tinklaraštyje BLUR (vienas britas teisus – šis tinklaraštis, tai priežastis mokytis švedų kalbos) trumpame interviu Philipas pasakoja kas jam yra fotografija, kada pavyksta geriausi kadrai ir pan.

Kiek automatinis Google vertėjas leido suprasti, man įsiminė svarbiausia mintis: reikia ne tik pyškinti (tačiau tai būtina), bet ir mokytis iš kitų fotografų. O pasimokyti yra iš ko.

Na, dar gerai būtų Nikon D3x, šviesus (f2,8) plačiakampis 12-24 ir televykas 400. Bet tai jau detalės.

philip_5


17 Comments

baraka · 12/21/2009 at 7:31 AM

na, gal ir ne didelis specai esam, bet kam fotografuojant tokius kadrus reikalingas “šviesus (f2,8) plačiakampis 12-24” objektyvas – nežinoma… Vat kad televykas būtų kokių f3-3,5 – tada jo.

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
šiems kadrams, faktas, ne plačiakampis naudotas.
bet juk yra daugiau nuotraukų, kurių, faktas, mes nematėme.
televykas, faktas, taip pat pageidautina šviesus.
ir dar vienas faktas — abiejų noriu :)

Ayo · 12/21/2009 at 9:59 AM

Technika, v rukach dikaria – eto prosto kusok zheleza…
Ir su fotografija tas pat – jeigu Dievo neduota – jokia technika neprides, bet jeigu jau tas bichas dave ir dar drebtelejo – su degtuku dezhute galima shedevrus “kepti” …

Vilkas (Kirkė) · 12/21/2009 at 7:56 PM

Tai kad nieko stebuklingo tose fotografijose. Kuo jūs čia taip susižavėjot?

Ayo atsakė:

@Vilkas (Kirkė),
Aham…
Pritariu… lietuvychiai su muilinem ydomesniu pridaro, o shiumetiniu Mariu buriu fotkes net ydomesnes :D

baraka atsakė:

@Vilkas,
del mariu buriu nesigincysim, tai sventa karve, bet siaip pritariu Ayo – musu kur kas grazesnes…
O jei rimtai – nesiimu sprest,kas kiek esat fotkine ir kas kiek esat buriave, bet viena is to aptarinejamo autoriaus fotkiu, kur “semiorke” su spincium iki puses ore kaba – viena graziausiu apskirtai matytu buriavimo nuotrauku. Dalykas tame ir yra – ne visi taip suburiuot sugebam, o tuo labiau – pagaut ta kadra su fotiku rankose.

Ayo atsakė:

@baraka,
Aham… Reikia pripazhinti, kad ne ten dabojau…
Nuoroda straipsnyje – visai y kita galerija, kuri ganetinai sheip sau…
Antrasis albumas ( portfolio 2 ) tikrai visai kito lygio.
O ish visu triju (portfolio 1,2,3) galima drasiai pasakyti – to fotografo yranga ir aparatura – gelezhies gabalas musu (turiu omenyje tuos komentatorius kuriuos asmenishkai pazhystu )rankose…
Ir kai kuriu terminu ir pavadinimu zhinojimas – tai dar nereishkia mokejimo jais elgtis…
Beje, shalia buriavimo ygudzhiu tobulinimo kursu, gerai butu ir fotografavimo kelimo kursus pasiorganizuoti – ytariu – butu naudos visiems!

Vilkas (Kirkė) atsakė:

@Ayo,

prie ko čia mūsų lietuvaičiai? Nors ir jų yra, kur gali ne mažiau įspūdingas fotkes padaryt. O apie mūsų varžybų fotkinimą nėra net ką kalbėt. Pirmiausia vien dėl požiūrio į tai. Pastato ant molo barbę devyndarbę vienoj rankoj su fotiku, kitoj su kamera, o paskui dar pats ir montuoja visa tai. Kai moki daug, realiai nieko nemoki. Aišku ko gero viskas atsiremia į biudžetą, bet tikrai galima geriau.

Ayo atsakė:

@Vilkas (Kirkė),
Deja, tu teisus, neskiriamas reikiamas demesys tiems dalykams. Dazhnai net nesuprantama – nuo ko pradeti ir koks rezultatas turi buti ( nors dazhnai (KMR atveju) renginiu organizacija uzhsiima reklamos ir PR agenturos). Todel – dazhnai gaunas – choteli kak lutche – a vyshlo – kak vsegda… (Chia apie legendinemis tampanchias KMR ) O apie klubines – kai tik zhvaigzhdes tinkamai susidelioja – zhiurek viena-kita nuotraukyte ir gaunasi ( nors biudzhetai, palyginis su KMR, skiriasi shimtais kartu )
Tachiau visgi turiu kvaila ysitikinima, kad po keliu metu padetis pageres – atsiras zhmoniu, kurie suvoks foto ir video reikshme, skirs tam pinginiuku, atsiras meistrai, mokantys (suprantantys kaip) fotkinti buriavimo renginius…

Vilkas (Kirkė) · 12/22/2009 at 1:42 PM

Buriavimo filmavimas sudėtingas reikalas. Drėgmė, nesvarumas, horizonto šleivumai, yra daug reikalų, bet padaryt galima tikrai gerų reportažų. O žmonių irgi yra, reik tik duot jiems pasireikšt, nu ir pinigų :D

Ayo atsakė:

@Vilkas (Kirkė),
Atsiprashau uzh kvaila klausima…
Tsakant…
O kas tiems zhmonems reikshtis draudzhia? A!?!? ;)
Tiesa pasakius, va gero laivuko kipsinimui – gvoltu reiktu! Ir aishku kad dar benzo/dyzelio iki valiai butu :D

Vilkas (Kirkė) · 12/22/2009 at 10:39 PM

Klausimas tikrai kvailokas. Ar tu tikiesi, kad žmonės su brangia technika važiuos daug kilometrų, savaitę ars filmuodami, paskui sėdės poste dar ilgiau, kad tik pasireikšti? Jeigu būtų susidomėjimas iš organizatorių pusės, tada jokių problemų, bet už dyką tai daryti… Galima vardan buriavimo kažką sufilmuoti, kad pamatyti, ką galima padaryti, bet ne visas KMR.

Ayo atsakė:

@Vilkas (Kirkė),
Gal nuskambes labai keistai, bet butent nuo entuziazmo viskas ir prasideda.
Dar kvailiau pasakysiu! Mano galva, butent Kirkes komandai ( arba atskiriems jos nariams) tikrai pavyktu tas pirmasis (blynas) filmas. Nors buvo tu bandymu ir ankschiau, ne vienas, bet jie visi buvo “pirkti papigiai”
Pirkti ish tu, kuriem tai ka jie daro buvo absoliuchiai neydomu…
Tai gi va – jeigu tikiesi kad kazhkas tave “pastebes” komentarus rashanty – tiketis butu “glupstva”
Darbai turetu kalbeti patys uzh Tave ( tik nepriimk to asmenishkai, kaip tai daro daugelis… Tai tik teoriniai pamastymai )

Vilkas (Kirkė) atsakė:

@Ayo,

sakydamas, Kirkės komanda, turbūt turėjai omeny Virbicką. Bet aš nekalbu jo vardu, nors ir dirbam panašioj sferoj. Man šiaip įdomi šita tema, nesitikiu, kad labai kažkas atkreips dėmesį. Kalbant apie entuziazmą, tai jo mums netrūksta, bet kalba negali suktis vien tik apie tai. Galima pabandyt padaryt demo video ar foto, kaip tai galėtų atrodyti, bet turbūt patys puikiai suprantat, kad savaitės varžybas atfilmuot vien entuziazmo neužtenka. Baraka, kitas lietuvių bruožas yra sakyti, kad visi verkia. Nei aš verkiu, nei ką. Dirbam mes kitose sferose ir nesiskundžiam, o čia tik šiaip mano pastebėjimai, nes tai įdomu man kaip buriuotojui ir kaip šito amato atstovui.

baraka · 12/23/2009 at 7:46 AM

štai ir priėjom iki kito lituvių liaudies bruožo – iš pradžių paverkti, o paskui gal ką nors ir veikti.
duodu gyvą pavyzdį – kai pritrūkau savo laivo nuotraukų, pirmiausia… nusipirkau kamerą! Ir ne tam,k ad išlipt iš laivo, o tam, kad kitus pleškindamas, pavyzdį parodyčiau, ir galėčiau tų kitų paprašyt, kad ir mano laivlio nuotraukomis pasidalintų. Ir ką? Ayo neleis sumeluot – suveikė. O kas mano, kad tai tik sau pačiam įdomu, ir nėra kur reikštis – tegu prisimena tuos bent kelis prizus, kurie buvo įteikti kaip nuotraukos. Nesiimu spręst jų meninio lygio, bet ant sienos, manau, kokiam ofisėly sėkmingai gali pakabot.
Mes viens kitą, manau, supratom, aham, Ayo? :-)

Ayo atsakė:

@baraka,
Manau kad taip!

Dusia · 12/24/2009 at 12:28 PM

Su sventemis visus, kolegos :)
Mano pastebejimas butu toks – preajusiais metais Vilniaus jachtklubas, preis tradicini Kaledinis Valdybos susirinkima paprase visu igulu, kad kaz nors atnestu nuotrauku buriavimo tema, papuosti javhtklubo patalpas.
Ir ka? Ir sunese zmogai puikiu goto, net su remeliais. Uz aciu. Ir savo laivu foto nese ir kitus laivus, svarbu, kad gera foto.
Manyciau, kad pinigai isoje vietoje toli grazu ne pirmoje vietoje.
Antra, kaip ir bet kuri foto, turi buti daroma buriuojancio zmogaus. Cia kaip su komentarais per KMR pries startus/match race varzybas. Jei tai daro ne velnio apie buriavima nesuprantantis zmogelis, juokiasi ne tik sailing bendruomene, bet ir tauta :)

Geru kadru!

Comments are closed.