Vėjo trūko, speigo — ne

Published by Rokas Arbušis on

ledroges

Šalta buvo praėjusį savaitgalį „Lietuvos ledrogių čempionato” dalyviams ant Rekyvos ežero Šiauliuose. Suaugusieji, apgaudinėdami save ir savo organizmą, šildėsi „iš vidaus“. O vaikams labiausiai šalo rankos. Kaip pasakojo užkietėjęs ledrogininkas Vadimas, prie minus 10C apsivyniojus šotus aplink plaštaka kraujas nepatenka į ją ir juolab šalta. Buvo ir ašarų.

Kartą teko patirti tą jausmą, kai šąla pėdos (batai ne tie), veidas (viso neužsidengsi), o rankų pirštų sulenti negali ir jie „dega“ nuo šalčio. Tačiau atperka tas malonus greičio pojūtis. Tas jausmas, kai atrodo, pasikinkei vėją ir skrieji didžiuliu greičiu.

Nežinau kokie greičiai buvo čempionate. Bet pasitaikė ir nestartavusiu, ir nefinišavusių.

Pasakoja Vadimas:

„Pirmą dieną (sausio 31 d.) vėjas pūtė 6 m/s, vėliau pakilo iki 10 m/s. Tad važiavimas tapo ekstremalus: vietomis ant ledo susiformavę tankaus sniego „pyragai“, tarp kuriu reikėjo laviruoti, nes užvažiavus ant tokio „pyrago“ — pašokdavai į orą.

Antrą diena nusilpo iki 4m/s. Ryte buvo minus 16C. Pradėjom nuo DN ir sugebėjome pravesti tik du plaukimus DN klasei. Ice Opti norėjom „paleisti“ siek tiek atšilus, tačiau po pietų vėjas dar nurimo iki 3m/s. Sustojo DN, prasidėjo bėgiojimas. Ice Opti ir blokartams (vėjaračiai) vėjo buvo per mažai, kad jie sėkmingai baigtų distanciją. Todėl teisėjai jiems starto antra diena nedavė.“

Beje, vėjaračiai (tik ratus pačiūžomis pakeitę – Ice-Blokart) varžėsi dvejose – sunkiasvorių ir lengvasrovių – kategorijose.

Smalsiems: čempionato rezultatai (atskiru .doc failu). Yra ir LBS.lt tinklapyje . Visiems – Vadimo nuotraukos Picasa albume.

P.S. Šį savaitgalį vyko ir Rygos čempionatas. Jame dalyvavo ir Šarūnas Sodeika (T 11), užėmęs 6 vietą tarp 15 dalyvių. Jo DN klasės ledrogių korpusą baigė remontuoti penktadienį jau Rygoje prieš pat varžybas. Ledrogės pažeistos po susidurimo Europos čempionate Sankt Peterburge (vyko sausio 17-23 dienomis).

Categories: Buriavimas

4 Comments

Matas · 02/02/2009 at 2:33 PM

grazus savaitgalis! ice-blokart max greitis bakstagu “is akies” – netoli 60 kmh.

kam idomu absoliuti ice-blokart iskaita bei foto is Viliaus zr. http://blokart-lietuva.blogspot.com/2009/02/ledrogiu-sokiai-ant-rekyvos.html

p.s. Vadimai, Aleksandrai: gal kitąkart startus daryt iš eilės, su kelių min. pauze: DN, IO, I-Blo (juk ledo daug, o mūsų 22 buvo) – taip daugiau veiksmo ir mažiau stoviniavimo gautųsi.

Matas · 02/03/2009 at 11:39 AM

superinės Andriaus foto iš čempionato: http://www.qhoto.net/files/lietuvos_cempionatas/index.html

Vadimas · 02/03/2009 at 12:49 PM

jooo…. grazios foto. Neveltui tiek ant ledo pragulejo:)

Andrius · 02/03/2009 at 2:04 PM

Sveiki :) Smagu, kad patiko foto. Kam reikes originalaus dydzio failu – parasykit. DVD – nemokamai. Pasto islaidos – mokamai :P

Comments are closed.