Žemės ašigalių link – su vėju

Published by Rokas Arbušis on

Valentas

Panevėžio jachtklubo narys Valentas Leipus (nuotraukoje) nustebino savo kolegas. Užsiminęs apie staigmeną, niekam nepasakojęs apie savo kelionę, jis atsiuntė žinutę, kad kels klubo vimpelą Antarktidoje.

Vasario 16-ąją, minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, Antarktidoje turėjo suplėvesuoti ir Lietuvos trispalvė.

Penktąjį žemyną buriuotojas ir parasparnininkas p. Valentas, kaip ir rašė draugams, turėjo pasiekti su burine 22 metrų jachta „Anne Margareth“. Ar pavyko, vasario 17-osios vakarą informacijos dar nebuvo.

Jonas Rozis, Panevėžio jacthklubo komandoras, sakė dar neturintis žinių apie bendraklubiečio odisėją. Nedaug p. Valentas pasakojo ir apie savo kelionę prieš išvykdamas. Paskutinį kartą vyrai buvo susitikę sausio pabaigoje.

„Valentas pasiėmė klubo vimpelą ir pasakė, kad iškels jį įdomioje vietoje. Daugiau apie kelionę nepasakojo, nedaug ir žinome“, — kalbėjo J.Rozis.

Į pietinį Žemės pusrutulį Panevėžio jachtklubo kreiserinio jūrinio buriavimo užsienyje organizatorius išvyko su savo kompanija — motorizuotų parasparnių sporto klubo „Penktasis vandenynas“ parasparnininkais. Ten jie ketino skraidyti ir tikriausiai išsinuomoję jachta pasiekti Antarktidą.

Žinutėje, kuri pirmoji pasirodė parasparnininkų forume (ačiū, kolega Jonai), o vėliau ir klubo tinklapyje, rašoma: „Panevėžio jachtklubo „vimpelas“ kirto Dreiko sąsiaurį“.

Jei jos autoriui tikrai pavyko iškelti trispalvę Antarktidoje, o tai padaryti nuplaukus burine jachta, tai tikrai istorinis įvykis.

Iki šiol piečiausiai — garsiajame Horno rage – Lietuvos trispalvę buvo iškėlusi „Tūkstantmečio odisėjos“ VI etapo įgula .

„Penktojo vandenyno“ entuziastai sumanė paskraidyti arčiau Pietų ašigalio. O Šiaurės ašigalio link ketina skrieti kitos ekspedicijos — „Špicbergenas 2010“ – dalyviai. Jie, beje, „esant palankioms oro ir vėjo sąlygoms, bei tinkamam reljefui, bandys čiuožti jėgos aitvarų pagalba“. O kaitai, sutikite, jau buriavimo dalis.


9 Comments

Southampton · 02/18/2010 at 3:13 PM

Monei ta jachta yra pazystama,su shia olandu jachta po “Tolshypsreiso”vos neisplaukiau pas anuos i Amsterdama baliaus pratesti,kapitone moteris,dukra paaugle ir dar vyras buvo kuris ten palapinese vakarodavo ant kranto.O shiaip tai jie daznai bazuojasi netoli Horno ir plukdo turistus ekstremalus uz pingus aisku apie kyshuli ir atgal.Bus audra,nebus audros,ne juju reikalas,jie tiesiog tuomi gyvena…

gramas atsakė:

@Southampton,
“juju reikalas”, patikėk. Kitas dalykas – kad jie žino kada ir kur ta audra bus, ir žino ar jų laivas beigi įgula tam štormui paruošti. mačiau jų laivą per tallshipus, man jokių abejonių nekilo, kad šeimininkai žino ką daro. Varvinau seilę, žiūrėdamas jų plaukimo į Patagoniją reklamą… Šaunuolis Leipus, kad prešingai nei mes ant sofos ar prie kompo neliko.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
tau tai kas — meti fotelį į šalį, takeluoji laivą ir plauki :)

gramas atsakė:

Kaip žinia, fotelio mėtymas žiemos pabaigos ir buriuotojo naujų metų nepriartina. Per Užgavėnes su kaimynais susirinkom kokį blyną suvalgyt, ir susiginčijom kurio bobą deginti, kad žiema iš kiemo pabėgtų, nesutarę jas visas per laužą kėlėm, ir rezultatas geras – šiandien Giruliuose jau pliusas.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
na ir šmaikštuoliai — bobas deginti :)
ar čia ne apie žmonas? ;)

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
Morės deginimas per užgavėnes – šventas reikalas dar nuo LT pagonybės laikų, o meteorologams turėtų būti išvis neišvengiama prievolė. Taip nutiko, kad jokios iškamšos arti nebuvo, tai ir susimąstėm ką čia sudeginus :)
Matyt, buvom jau truputį blynų užvalgę… Nors moterims nauja tradicija patiko – iki šiol Girulių kaime kalbos netyla.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
o kitą dieną galvos nuo blynų neskaudėjo? netroškino? :)
et, gera šventė Užgavėnės, bet jei ne mieste.

Nauticalis · 02/18/2010 at 9:52 PM

Dėk naują “tag_ą“: Lietuva – jūrinė valstybė. Verta. :)

akiesmirksniu · 02/20/2010 at 10:43 AM

o tai kame čia tas istoriškumas? Kad klubo vimpelą iškėlė?
Juk trispalvę Antarktidoje kėlė alpinistas V.Vitkauskas. Berods pirmas.
Manau tikrai istoriniu įvykis būtų jei koks lietuviškas burlaivis “Ona Margarita” nuplauktų ten:).
O šiaip smagi Leipaus kelionė turi būti.

Comments are closed.