Bangų ir vėjo krikštas

Published by Rokas Arbušis on

PRINT_10 © Copyright Ric Tomlinson

Šiandien popierinis „Lietuvos rytas“ (e-laikraštis matomas ir internete registruotiems vartotojams) rašo tai, apie ką užsiminiau ir ko reikėjo tikėtis – sekmadienį vos išplaukusi pro vartus „Ambersail“ papuolė į tikrą „skalbenkę“.

Cituojam „Lietuvos rytą“:

„Gaudavome tokių vandens srovių, kad dvi gelbėjimosi liemenės net išsiskleidė, – pasakojo pirmajame žygio etape plaukiantis Raimundas Daubaras. – Paprastai liemenės išsiskleidžia tik tuomet, kai žmogus atsiduria vandenyje“.

„Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai buvo priversti panaudoti visas saugumo priemones, prisirišti diržais, kad banga nenuplautų jų už borto.

Buriuotojų ir jachtos kova su stichija prasidėjo dar neišlindus į atvirą jūrą.

„Jau išplaukiant per vartus buvo tokia banga, kad teko gerokai pasigalynėti, – sakė R.Daubaras. – Turėjo dirbti visa komanda, kol susitvarkėme. Po to vieni nuėjo ilsėtis, kiti liko dirbti“.

Ne tokį stiprų, bet labai panašų vandens ir vėjo „smūgį“ vos išplaukus pro vartus esu patyręs. Tąkart pasieniečiai nelabai ir norėjo išleisti mūsų su „Ragainė II“ į jūrą. Neva ką tik išplaukė ir vėl grįžo dvi jachtos. Berods vokiečių ir dar kažkurios šalies. Numojom ranka: tie gi buriuoti nemoka. O kai išplaukėme, menes šėrė ne vienas… Bet užtat po to visa likusi kelionė buvo vienas malonumas :) Gal taip bus ir pirmojo etapo komandai. O dabar „Ambersail“ jau visai netoli Kylio:

ambersail baltija 081007


2 Comments

Ayo · 10/07/2008 at 10:52 PM

Prisimenu ir ash ta ishplaukima su “Ragaine2”! Tai buvo mano krikshtas :)
Ko nepadarysi del televizijos ir didzhiulio noro y ja ylysti! Galejo chebra ir palankesnio oro palaukti :)
Kas zhiurejo renginy per TV – liko nusivyle, nes laivo ishplaukimo taip ir nepamate… Galejo organizatoriai ir su filmavimo juroje specialistais pasitarti :D
Gal tada visa Lietuva savo sunus butu ishlydejusi …?

Rokas Arbušis · 10/09/2008 at 1:29 AM

@Ayo

a tai tas plaukimas buvo pas vokiečius per rusus ir lenkus? ė… gerulis tripas buvo :)

o dėl “ambersail” starto ir TV, tai taip, jie startą derino su tiesiogine transliacija. ir nieko nepadarysi – be tv3 sunku būtų projektui. o komandai buvo visvien koks vėjas – bile greičiau į jūrą. nes pats, Ayo, atsimeni, kokią neigiamą įtaka krantas daro komandai :)

Comments are closed.