Biudžeto skyles lopysim burlaivių sąskaita?

Published by Rokas Arbušis on

Tall Ships Race

Kai garsiai pradėta rėkti, kad kitąmet Vilnius nebus kultūros sostinė, nes programai nubraukiami pinigai, nusigandau – ar nenubrauks nuo kito, man gerokai svarbesnio ir, manau, pasaulyje labiau žinomo projekto – Didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009“.

Atrodo, kad bijota ne be reikalo. Artūras Račas savo tinklalapyje užsimena, jog taupant buvo sumažintas burlaivių regatos biudžetas. Tiesa, nerašoma nuo kiek iki kiek.

VEKS skandalų fone (ir kur visi buvo anksčiau?) žvelgiant į oficialiai internete skelbiamą „The Tall Ships’ Races“ rengėjų komandą juos įtarti pinigų plovimu sunku.

Bet ten paskambinus bent jau kol kas nežinota, kiek pinigų nurėžta nuo regatos. To nežinojo ir regatą šefuojančios viešųjų ryšių agentūros “Baltijos viešųjų ryšių grupė” atstovė.

Seimo tinklalapyje įstatymo projekte rašoma, kad burlaivių regatai iš biudžeto Klaipėdos savivaldybei turėtų būti skiriama 3 mln litų. Patvirtinus biudžetą nubrauktas milijonas.

Na, o Seimas toliau „siautėja“ – nuo kitų metų pradžios kiekvienas automobilio turėtojas privalės mokėti mėnesinį mokestį.

Tarkime, man tai kol kas neaktualu. Bet toks sprendimas atrodo nelogiškas. Ir vadovaujantis tokia logika Seimas turėtų apmokestinti vežimus, vežimėlius ir jachtas bei motorlaivius. Va dabar džiaugiuosi, kad gal ne visi „tautos išrinktieji“ žino, kas yra jachtos ir kad buriuotojų per mažai – biudžeto skylių mokesčiais už jachtas neužlopysi.

P.S. Nebus vykdomas kitais metais ir planuotas Nidos bei Preilos krantinių remontas – nuimti visi tam planuoti skirti 1,2 mln. litų.


7 Comments

Artūras Račas · 12/23/2008 at 2:40 PM

Blogai ieškojote:)

Viskas (turiu galvoje apie regatą) buvo pranešta, kai tik Seimas balsavo dėl biudžeto.

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4445&p_d=82287&p_k=1

Rokas Arbušis · 12/23/2008 at 3:34 PM

Artūrai Račai,

ačiū už patikslinimą ir nuorodą. matyt per giliai ieškojau, jei neradau :)

galileo · 12/23/2008 at 4:10 PM

jachtas apmokestinti
m,atyt reiks savo automobili peregistruoti mazuju laivu registre kaip amfibija
ir ant antenos bure iskelt
visai stogai nusoko
tai tuomet ir dviracius ir motociklus ir zolepjivias ir vezimus
ir paspirtukus ir skeibordus ir slides ir paciuzas
viissssa apmokestinti
cipolinijai valio!

akiesmirksniu · 12/23/2008 at 4:44 PM

tai yra labai, labai bloga žinia The Tall Ships’ Races organizatoriams ir Klaipėdai..
Blogesnės Kalėdinės “dovanos” nė nesugalvosi.

Ayo · 12/23/2008 at 5:11 PM

Neginsiu seimo – elgiasi kaip nuskriausti piemenukai y pono aruoda ylinde…
Tachiau kalbant del regatos – gerai kad bent kazhkiek skiria. Reishkia galima jau kazhka daryti – o pradejus daryti kazhkas ir pavyks… Manau neverta ish kart pulti y panika ir paleisti dudas ;)

troy · 12/24/2008 at 1:52 PM

Nervina visų sportininkų verksmai. Yapč burlaivininkai ir krepšininkai. Kurie patys bagočiausi.
Geriau pažiūrėkite į Lietuvos regbio rinktinę, kuri beveik vien iš mėgėjų sudaryta laimėjo visas sezono rungtynes. Ten tikri vyrai ir tikri sportininkai.

baraka · 12/25/2008 at 3:13 PM

@troy
duok buriuotojams jachtas, kurios bus kaip regbio kamuoliai “Gilbert” lygio, aprangą kaip Reebok and Nike, ir sužinosi, kad vien tai kainuoja kaip visos regbio komandos kelių metų biudžetai. O tada lygink.
Linksmų švenčių!

Comments are closed.