Galiu sau pavydėti – buvau„Metallica“ koncerte

Published by Rokas Arbušis on

Metallica James Hetfield

„I’m judge and I’m jury and I’m executioner too“

Dirty Window/St.Anger/Metallica

Keista, bet save „senu metalistu“ vadinantis, jau kurį laiką buvau apatiškas artėjančiam „metalo dievų“ koncertui Vilniuje. Ir jei nebūčiau jo matęs, nebūčiau dėl to labai pergyvenęs.

Planai. Kovo mėnesį nemačiau „Raimmstein“ ir nemiriau. Mačiau juos prie n metų, dar turiu nuotrauką, kurioje aš su keliasi grupės nariais. Tiesa, buvo planas pamatyti „Rammstein“ Mančesteryje. Bet pasikeitus aplinkybės, sugriuvo ir planai. Užtat į tąjį koncertą nuėjo ir gerų įspūdžių pasisėmė Karolis.

Scena. Bet grįžkime prie „Metallica“ koncerto Vilniuje. Iš pradžių patikslinu – koncertai buvo du, vienas po kito, man pavyko patekti į antrąjį. Liudinininkai sako, kad pirmajame buvo kur kas daugiau publikos.

Rašyt apie grupės pasirodymą nelengva, tai puikiai moka tokie „muzikalaus žodžio“ asai kaip Ugnius Liogė ar Justinas Žilinskas, aš gi apsiribosiu keliais pastebėjimais.

Išreklamuota ir Lietuvoje pirmą kartą įrengta scena vidurį arenos atrodė įdomiai. Mikrofonai joje išdėstyti kaip kišenės biliardo stale, tad vokalistams teko gerokai pabėgioti.

Apšildukai“. Apie „Siemens“ arenos akustiką blogų atsiliepimų gridėjau daug, nors man tai labai nekliuvo. Bet kai scenoje užgrojo apšildančioji grupė „Gojira“, išsigandau – negi toks prastas garsas bus ir per megažvaigždžių pasirodymą?

Garsas pagerėjo į sceną užlipus antrajai apšildančiai grupei „Fear Factory“. O kai „Metallica“ pasirodymui buvo tikrinamas garsas, pasitvirtino taisyklė – apšildančios grupėms garso operatoriai „anglių“ pagaili.

Beje, „Gojira“ vaikinukai nuoširdžiai lakstė po nemenką sceną, o štai „Fear Factory“ buvo gerokai statiškesni. Na, vyrai ir svorio gerokai daugiau turi.

Koncertas. Prasidėjęs po 22 valandos jis baigėsi gerokai po vidurnakčio. Daugiau kaip dvi valandos „kalančios per klyną“ muzikos, su gerai žinomomis dainomis.

Sodrus grupės vokalisto Jameso Hetfieldo balsas (nors vokalui švaraus garso ir trūko), tradicinis bendravimas su publika (a la „jūs nuostabūs“, „mes visi — „Metallica“ šeima“ etc.), geras grojimas – ši bičas, į sceną užlipęs dar tada, kai aš po stalu stačias vaikščiojau, užsidirbo populiarumą ir galimybę apsipirkti brangiausiose parduotuvėse (mačiau kadais labai juokingą nuotrauką – James su „Gucci“ parduotuvės krepšiu).

Kaip ir kiti grupės nariai – vyrai žino, ką scenoje veikia. Ir man labiausiai patinka, kad jie retai žiūri į gitarų stygas, o jei ir žiūri, tai tikrai ne dėl to, kad matytu, kur ir kada koks pirštas kokią stygą turi liesti.

Technika. Sakinys prie scenos temos – su laidais pajungtomis gitaromis po tokią sceną nepalakstysi, tad bevielis muzikos perdavimas puikus išradimas (su ant nugaros pakabintais siųstuvais ir nuo scenos dingusiais „fūzų perjungikliais“).

Publika. Labai įvairi. Matyt metalistai ir rokeriai nekantraudami pažiūrėjo pirmąjį koncertą, o į antrąjį atėjo įvairesnė publika. Kurios dauguma (pavyzdžiui, merginos, apsirengusios lyg į naktinį klubą ar Džordanos Butkutės koncertą) vargu ar klausosi pirmadieniais „Start FM“ laidos „Audronaša“ .

Galų gale ir „Metallica“, pelningai arianti popmuzikos dirvonus, nors ir laikoma „trash metal“ pradininke, dar yra ne kas kita, kaip „popgrupė“. Pop, bet ne popsas.

Dievai. „Negali numirti nepamatęs „Metallica“ (c). Pamačiau, bet mirti nesiruošiu.

Iš „trash metal ketverto“ — „Metallica“ , „Slayer“ (naujas jų vokalistas įrodė – ir juodaodžiai gali dainuoti metalą), „Megadeth“ ir „Anthrax“ — pirmuosius du mačiau, o kiti du ne taip vilioja.

Prie progos reikėtų pažiūrėti AC/DC – kol jie patys neiškeliavo į „amžinuosius muzikos plotus“. Bet labiau norėčiau nueiti į „Muse“ koncertą.

O visus kitus galima ir taip pasiklausyti. Arba nueiti į mažesnes erdves ir prie scenos kam nors griežiant „teisingą muziką“ sušokti pogo.

P.S. O naujausias „Metallica“ albumas „Death Megntic“ (esu apie jį užsiminęs) , kurio turo pristatymo koncertai ir buvo Vilniuje, man patiko ne iš karto. Geras, bet ne pats tobuliausias grupės diskografijoje.

Papildyta. Nuotraukų albumas iš koncerto. Ačiū Rasai.


11 Comments

Deivis · 04/22/2010 at 7:36 AM

Jei nori AC/DC, tai gegužės mėn bus Varšuvoj. Mano draugas turi kelis bilietus (nežinau ar vis dar), bet siūlė. Jei yra didelis noras, galiu pasidomėti.

Rokas Arbušis atsakė:

@Deivis,
žinau apie tą koncertą, kvietimų prisijungti jau turiu. kol kas svarstau.
yra kvietimas ir „Megadeth“ pamatyti. irgi svarstau.
ačiū.

Siesta · 04/22/2010 at 10:35 AM

Rokai, važiuojam birželio 16 d. čia: http://pl.sonispherefestivals.com/
tai visus išvardintus metalistus pamatyt bus galima :) į Muse aš jau kokie 5 metai noriu… tikiuosi, ta diena irgi ateis.
bet žiūriu garsas tai lygiai taip pat kaip ir pirmą dieną. mane Gojira be galo nuvylė, nes tikrai tikėjaus kažko įspūdingesnio garso ir vaizdo prasme. pavydu, kad antrą dieną sugrojo Unfogiven 3 ir apskritai setlistas labai skyriasi nuo pirmos dienos. būčiau turėjusi atliekamų pinigų, būčiau ir antrą dieną paėmus :D

Rokas Arbušis atsakė:

@Siesta,
taigi gyreisi, kad bilietas tau dovana buvo :)
o festivalis tikrai geras — visa ketveriuke vienoje vietoje.

Siesta atsakė:

@Rokas Arbušis, dovana tiesiog puiki, tik kai turi du brolius studentus, ne visada viskas susidėlioja taip, kaip norėtųsi. tiesą sakant, į antrą sugalvojau, kad būtų fain nueiti tik po koncerto. bet paskui pasiguodžiau, kad Metallicą dar kartą norėčiau pamatyti ir išgirst ne Siemense :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Siesta,
“broliai studentai”… kur man tai girdėta?

Nauticalis · 04/22/2010 at 11:58 AM

\m/

Dusia · 04/22/2010 at 8:00 PM

Jo, juos cia pamatyti gerai. Puikiai gyvai grojantys vyriokai.
Taciau po sio koncerto esu beveik prie pazado sau; “i fukcign Siemens arena daugiau neiti”, nes akustika klaiki. Tiesa, ir garsistai matyt, “neidejo” daug darbo. Per pirmas dainas James’o balso nesigirdejo, o garso stiprumas buvo net koloneliu dioduose tik raudonas ;)

Nauticalis atsakė:

@Dusia,

Metallica garsistai padarė maksimumą (!), ką galima išlupti iš Siemens. Mūsų švilpukams – toli iki tokio lygio.

Deja, bet salė koncertams tikrai mažai tinkama: jei dar instrumentus gerai įgarsina, tai vokalą – sunkiai. Bet James kalbėjo lėtai, raiškiai, su gestais ir suprasti ėjosi puikiai. O dainas ir taip tikri gerbėjai moka ir pritarti gali (mano balsas baigėsi ant Enter Sandman), tik kad ten buvo labai nemažai “smalsučių“, suėjusių dėl “visi ėjo“ ar “ir aš ten buvau“, kad atsižymėti ir po to pasigirti. Aplink mane praktiškai niekas (!!!) nemokėjo nei vienos dainos ir vėpsojo tik akutes išpūtę… :D

Pofig, bile man gerai buvo, ir geriau Siemens, nei stadionas kokiuose estuose, kur matai juos už kelių km ir geriausia tik ekrane…

Siesta atsakė:

@Nauticalis, bent jau aš tai galvoju, kad per Metallicą tikrai buvo geresnis garsas nei per Rammstein…
apšildančioms grupėms tai visiškai buvo pagailėta pastangų. kiek pamenu metalo koncertų, tai man labiausiai patiko Forum Palace.

Nauticalis atsakė:

@Siesta,

Taip, Antis su Ančių dainomis Forume ir man patiko… :) Bet Siemens daugiau talpina. Antras koncertas gi iš viso kaip bonus buvo. ;)

Comments are closed.