Gražinkit undinėlę!

Published by Rokas Arbušis on

kopeno undine 2 crop

  • EPA nuotrauka.

Žymioji Kopenhagos Undinėlė, toji trapi moteriška būtybė, kuriai bent dukart niekdariai nukirsdino galvą, išvežta už jūrų marių. Ppirmą kartą per beveik šimto metų savo istoriją ji „išvyko į užsienį“ — išskraidinta į Kiniją, Šanchajų, kur vyks Pasaulinė paroda.

Rudenį ji turėtų grįžti, bet iki tol, kaip matyti iš nuotraukos viršuje, į jos vietą „Kopeno“ centre kėsinasi įvairiausios būtybės.

Mažoji undinėlė tokia nedidelė, kad kartą jos ir nepamačiau. Neradau. Tuomet pasakiau sau, kad būtinai pas ją atplauksiu. Ir atplaukiau. Prieš penkerius metus kartu su gera kompanija, jachta „Ragainė II“.

Tąkart mes patikrinome, ar veikia „Nidos undinėlės“ legenda Danijos sostinėje – patrynėme jai krūtis. Na gerai, ne visi tai darė. Bet kaip matome iš nuotraukos apačioje, vienas asmuo tikrai tai padarė. Ir paaiškino išsižiojusiems japonų turistams, kad tai jūrinė tradicija.

Bet nesuveikė legenda, pagal kurią patrynus krūtis, turėjo rastis daugiau vėjo. Grįžtant namo į Klaipėdą dvi paras iki Borholmo salos tvyrojo rūkai ir štiliai.

Iki šiol galvoju, ar nebuvo tai todėl, kad vienas įgulos narys patrynė ir netoli undinėlės stovinčios didelės damos, pakinkiusios jaučius, grakščias linijas. Tojo įgulos nario švelnumo teko ir jaučiams. Pašmaikštavo, dievai supyko ir nepūtė palankūs vėjai.

Su legendomis juokauti nedera.

Bet nejuokauti dar blogiau.

PB024248 Padugnini

  • Padugnini nuotrauka.

6 Comments

Aidas Kasparas · 04/07/2010 at 12:43 AM

Matai kas gaunasi, kai visi tik „duok, duok [vėjo]“, o kad iš kambūzo ką nors atneštų, tai nesulauksi. Va ir rezultatas…

Rokas Arbušis atsakė:

@Aidas Kasparas,
o numanai ką atnešti? moki įtikti damoms ir gali patarti?

Ayo · 04/07/2010 at 4:27 AM

http://www.minija.com/galerijos/2005-ekspedicija-į-kopenhagą
chia tiems, kurie nori pamatyti – kaip liatuvychiai Kopenhagoj vejo ieshkojo…
Varnas paskui spjaudesi – vietoj buriu reikejo daugiau “saliarkos” pasiimti priesh ishplaukiant.

Rokas Arbušis atsakė:

@Ayo,
ir aš dar daug plaukų turėjau…

bitlas · 04/07/2010 at 9:22 AM

che che taigi per ilgai ranka uzdejes laikei iki griauciu pritrynei
ch che

Nauticalis · 04/07/2010 at 1:11 PM

Na va – jis ir vėl apie mergas… ;)

Comments are closed.