Kaip Nidos briedžiai vandeniu brenda

Published by Rokas Arbušis on

Eduardas Jonusas www.arbusis.lt

  • Edurado Jonušo paveikslas.

Artėjant buriuotojiškam savaitgaliui Šventojoje, šiek tiek pabirų minčių iš praėjusio buriuotojiško šeštadienio Nidoje.

Kasmetinis Lietuvos buriuotojų sąjungos suvažiavimas. Te nesupyksta rengėjai ir dalyviai (ir aš tarp jų), bet kvepėjo sovietiniu rajono kolūkio partkomo susirinkimu. Visi įstatymu privalomi visuomeninių organizacijų kasmetiniai suvažiavimai tokie?

Ankstesni kapitonatai labiau kvepėjo artėjančiu sezonu, nei praėjęs šeštadienis Nidoje. Gal todėl, kad dalyvių mažai? Po oficialiosios dalies kvorumo prie ugninio vandens ir karštų/šaltų patiekalų jau nebebuvo.

Ir ką mes išgirdome Nidoje?

Svarbiausia bloga žinia: trečdaliu reikalingų pinigų LBS paremdavęs pagrindinis sponsorius Swedbank nebepratęs pasibaigusios sutarties.

Nebus taip, kad dėl to viskas sustos, bet gali būti striuka – ~210 000 litų ant žemės nesimėto.

Pagrindinė gera žinia: Londono olimpiadai ruošiamasi, atranka vyks Australijoje. Europiečiams bus brangu, bet kiek gi gali planetos pirmenybės vykti vien Europoje?

Nario mokestis

Pagrindinis nutarimas: LBS nario mokestį galės keisti, jo tvarką nustatyti LBS visuotinis suvažiavimas. Iš salės paaiškinta, kodėl toks siūlymas: mokestį kels ne keli ponai viršūnėlėse, o mes visi.

Priminkit man, ar aš klystu: o nebuvo taip, kad prieš kelis metus kaip tik Nidoje ir buvo visuotinai balsavimu leista nario mokestį tvarkyti tik Tarybai?

Ne, aš nesu Tarybos papirktas ar jiems atstovaujantis. Aš nesipriešinu neišvengiamiems dalykams ir man jokio skirtumo, kas nario mokestį nustato. Tik nėra tvarkos, jei atkeista, kas buvo pakeistas. Arba nėra tvarkos, jei anksčiau mokestį nustatydavo ne pagal statutą.

Beje, Nidoje ir vėl kalbėta apie nario mokesčio didinimą. Realiai to reikėtų, nors LBS tai neišgelbės. Jei organizacija laikytųsi tik iš savo narių mokesčių, kiekvienam kasmet reikėtų mokėti maždaug po 1,5 tūkstančio litų. Na jau ne, čia jau fantazijos – kas tiek mokės?

Revizorius

Revizijos komisijos pirmininko pasisakymas. Ar jis šiemet skaitė skaičius po kablelio, ar aš jau nebegirdžiu bereikalingos informacijos? Juk galima net tokį privalomą ir sausą skaičių statistiką pateikti įdomiau, nei vien skaityti iš lapelio skaičius. Ar tai „misija neįmanoma“?

Bet revizorius pasakė kai ką įdomiau, nei skaičiai, tik nesugebėjo įdomiai pateikti. Taip suprantu, revizijos komisija turi teisę tikrinti ne tik biudžetą. Ir patikrinusi rado klaidų modernioje naujovėje — kompiuteriniame II eilės vairininkų egzamino teste.

Tik kurio galo tas klaidas dėstyti visai salei, kurios dalis akivaizdžiai nemėgsta pranešėjo, dalis nemačiusi ar neprisimena egzamino testo, o buvo ir tokių, kurie apskritai nesuprato apie ką kalbama. Tie, kam tas klaidas reikia žinoti ir taisyti, apie jas ir anksčiau buvo informuoti. Butų užtekę tokio sakinio, o kam įdomu, susižinos patys.

Įdomi nuskambėjo mintis ir apie tai, kad Europos vidaus vandens kelių taisyklės CEVNI tėra šablonas, kurį Lietuva galėjo savo reikmėms adaptuoti, tačiau tik aklai nukopijavo. Įdomu, bet argumentų pagrįsti minčiai nebuvo. Norintys patys turės teisybės ieškoti.

Sportininkai ir turistai

Kaip visad kilo diskusija apie jachtų matavimus ir lenktynes apskritai.

Man tai čia viskas paprasta: nori dalyvauti varžybose, kurias LBS rengia pagal ISAF taisykles – turėk matavimą. Neturi pinigų matavimui, nesi sportininkas – tau regatos, kuriose to nereikia (taip suprantu, jose nebūtinos ir ISAF taisyklės).

Tik nedaug tokių regatų, sezonas neilgas, norisi ir sportiniuose renginiuose dalyvauti. Prašau: atskiros – laisvos, turistinės – grupės ne sportininkams.

Taip būtų optimaliausia. Bet nėra. Gal kada nors bus? Tik patiems to siekti reikia. Ir pavyks.

Vis neapleidžia nuojauta, kad šiųmetinė naujovė – Lietuvos kreiserinių jachtų čempionatas –  kurį sudarys kelios regatos, stipriai nusižiūrėtas nuo „iš apačios“ kilusios ir sėkmingai augančios Lietuvos klubinių regatų taurės. Kad tik nesusipjautų, nes abiejų įskaitinės regatos – tos pačios.

P.S. Įrašo pavadinimas ir nuotrauka su įrašu tiek susiję, kiek kai kurių žmonių šnekos teminiuose renginiuose su renginio tema.

P.P.S. Bet kaip šis įrašas kvepia komjaunuoliška ataskaita, net smagu! Ir koks ilgas!

Categories: Krantas

29 Comments

boa · 03/10/2011 at 8:00 AM

pagaliau. atsirado informacijos. keista, kad ne dinozaure (t.y. LBS.lt).
ne keista, kad ne gaila, kad nedalyvavau. nes kasmet faktiškai tas pats, o naudos – jokios absoliutelaitiškai, išskyrus alaus ar ne alaus bokalą pakilnot po visko su chebra.
štai toks kalambūras po komjaunuoliška ataskaita :-)

Rokas Arbušis atsakė:

Tai subjektyvi asmeninė nuomonė ir jai ne vieta oficialiame “dinozaure”.

Regis · 03/10/2011 at 9:12 AM

Nuskambės grubiai, bet aš nelabai suprantu, kuo LBS (išskyrus tai, kad yra saviraiškos priemonė keliems narcizams, einantiems iš proto dėl statuso ir rango) apskritai užsiima ir kam jos reikia?

Statute rašome: Sąjunga įsteigta bendriems Sąjungos narių poreikiams ir tikslams tenkinti ir įgyvendinti, siekiant sukurti kuo geresnes sąlygas buriavimo plėtrai Lietuvoje.

Nuo tada, kai pradėjau buriuoti ir sužinojau kas yra LBS – jokio progreso šios organizacijos veikloje nematau. Tik regresą.

Ir taikliai pastebėta – viskas labai kvepia “kolchoziniu partkomu”.

Rokas Arbušis atsakė:

@Regis,

Nedalyvaujantiems LBS veikloje atrodo, kad nieko nedaro, dalyvaujantiems (aktyviai, o ne paburbėti “kas man iš to LBS?”) atvirkščiai atrodo.
Gal geresnio “piaro” trūksta, kad neigiama nuomonė keistųsi.
Yra sąjungoje ir ne tik susireikšminę kostiumuoti ponai. Bet yra ir tokių. Jie ir liks, kol kiti apie juos tik burbės, bet jų vietos užimti nenorės.

Regis atsakė:

@Rokas Arbušis,

Nesakau, kad LBS – tai tik kostiumuoti ponai. Pvz. galiu daug gerų žodžių pasakyti apie p. Vizbarą.

Bet, manau, kad trūksta ne piaro, o rezultato. Gali taip būti, kad dalyvaujantys “dirba po prakaitu nerealiai”. Bet rezultato tai nesimato. Aš, kaip eilinis tautinis buriuotojas, periodiškai sekdamas LBS veiklą matau, kad vienintelė vykdoma veikla – prisidėjimas prie teisinių aktų (laivybos taisyklės, egzaminavimo tvarka ir pan.).

Tačiau ką LBS apčiuopiamo padarė per paskutinius 5 metus?

Visi jacht-klubai – privati nuosavybė. Net Smiltynės jach klubo pakaitalo (berod buvo žadėtas) nėra. Regatų organizavimo kokybė kasmet prastėja. Estai per KMR atvirai juokiasi į akis “atvažiuokit į svečius – parodysim kaip regatas organizuot reikia”.

Viskas, kas juda į priekį – tik konkrečių privačių klubų dėka. (Kad ir kasmet didėjanti “Paršelio regata”).

Gal ir dirba LBS, tik kas iš to darbo, jei “visas garas nueina į švilpuką”?

Rokas Arbušis atsakė:

@Regis,

Tai ir sakau “piaro” trūksta. Bet negi pasakosi, kiek LBS ponai mynė ministerijų koridorių ir ką darė, kad tik kažkokios taisyklės buriuotojams būtų palankesnės, kad tik varžyboms, rinktinei pinigų būtų gauta. Ne visada pavyksta, bes stengiamasi. Tai nematomas darbas, kurio nelabai ir “išpiarinsi”.

Pasivaikščiuokit kas nors Sporto departamento koridoriais… Va kur organizacija, po kurios pamatais mielai trotilo pakiščiau.

O kaip merdėti gali privatūs klubai, užtenka Vilniaus pavyzdžio.

Regis atsakė:

@Rokas Arbušis,

na tai jei jau tik piaras yra vienintelis šios šlovingos organizacijos trūkumas – tai gi galėtų nesikuklinti. LBS.LT galėtų aprašyti savo šlovinguosius žygdarbius. O jau kad ten apart sportinių įvykių anonsų ir egzaminavimo informacijos nieko nėra – tai čia kame problema? Ar jau tas lietuviškas kuklumas koją kiša ar vis tik žygdarbių “ne prūdai”? ;)

Galų gale ne man pasakot apie piaro galimybe bei naudą tokiems “mohikanams” kaip Dargis, Nasvytis ar Tamkvaitis.

Tai dabar vėl kyla klausimas – ar jiems nusispjaut, ar žygdarbių nėra? ;)

Rokas Arbušis atsakė:

@Regis,

Gal dėl piaro persūdžiau. Vien tai bėdos neišspręs.

Bet tikrai padės, kai buriuotojai užuot klausę “kokia man nauda iš LBS?” klaus “kuo aš galiu būti naudingas LBS ir buriuotojų bendruomenei?”

regis atsakė:

@Rokas Arbušis,

pradėkim nuo klausimo “ar seniesiems vilkams, kurių arogancija perlipa geros buriavimo praktikos ir buriuotojo etikos kodekso ribas, reikalinga “jauniklio” siūloma nauda?”
Mes abu puikiai žinom, kiek stipri yra hierarchija buriuotojų tarpe. ;)

Va kaip “jūrų vilkai” pažvelgs nuo Olimpo žemyn – tada bus galima užduoti klausimą “kuo aš galiu būti naudingas”.

Karolis atsakė:

@regis,
Pritariu del senu vilku arogancijos.
Kazkada (2007) Klaipedoje laikiau 1 eiles teosrijos egzamina, po egzamiono padariau klaida jog lapa su parasais atdiviau i sekretorijata ,kur isduoda pazymejimus. paskui per pora metu susirinkau trukstamas jurmyles ir kai atejau i ta pati sekretorijata pas ta pacia moteriske, gavau atsakyma kad ji neranda mano lapo su parasais. kita savaite irgi neranda. Tada gavau patarima skmabiunti “Senam juru vilkui ir Klaipedos kvalifikacines komisijos pirmininkui S.Kudzeviciui” paskambines ir paasikines situacija gavau ataskyma “Zinai man dabar pachmelas (Mat kokia tai svarbu jubielieju svencia) ir eik tu sikt nekversines galvos”
Gaves toki atsakyma sedziu ir “siku”, o kadangi gyvenu ne Lietuvoj tai ir negaliu issiaiskint ka toliau daryti, ar perlaikyt ar toliau “sikti” Ir kaip gali but naudingas LBS ir seniems vilkams?

pamusalas · 03/10/2011 at 10:04 AM

LBS neteisingai sutapatinamas su egzaminų priėmimu ir Kuršių marių regatos rengimu.

Kiek šio blogo lankytojų aplankė, jau nekalbant apie dalyvavimą bet kokia forma optimistų, laser’iu ar kitokiose švertbotų varžybose.

Iš kitos pusės, o kokių jau interesų LBS negina?

Regis atsakė:

@pamusalas,
nu nu ;)

Apie egzaminus: Kvalifikaciją suteikia Lietuvos Buriuotojų Sąjungos(LBS) bei LBS klubų ar miestų kvalifikacinės komisijos, patvirtintos Lietuvos Buriuotojų Sąjungos Tarybos.
Info paimta iš čia: http://www.lbs.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=28&Itemid=63

Apie KMR: Regatą organizuoja ir vykdo LBS.
Paimta iš čia: http://lbs.lt/dokumentai/2010m.43_KMR_NUOSTATAI2.pdf

Tai kodėl gi LBS sutapatinimas yra neteisingas? Argumentuokite, gerbiamasis ;)

Rokas Arbušis · 03/10/2011 at 11:14 AM

Ir po to pagalvojau, kad mano komentaras apie Sporto departamentą yra cherstomatinis pavyzdys.

Jei man keli žmonės ten paliko slogų įspūdį, jaučiuosi nuskriaustas, tai nereiškia, kad visas departamentas toks.

Panašiai, matyt, yra ir su LBS — nuomonė apie visumą žmonės susidaro iš savo asmeninės patirties, kuri aprėpia mažą dalį.

Keturiems neregiams dramblys yra visiškai skirtingas dalykas…

Regis atsakė:

@Rokas Arbušis,
Yra toks rusų posakis “mus sutinka pagal išvaizdą, o palydi pagal protą”.

Pefrazuojant į LBS versiją galima būtų sakyti “Juos sutinka pamatę išdidžius veidus ir blizgančias paradines uniformas, o palydi pagal apčiuopiamus darbus”.

Gal būt keturiems neregiams dramblys yra visiškai skirtingas dalykas, tačiau jo prišikta krūva visiems vienodai bjauriai dvokia…

Rokas Arbušis atsakė:

@Regis,

Tas posakis tiek pat rusiškas, kiek angliškas ar moldaviškas.

Kaip @pamusalas ir užsiminė, dalyvavimas vienoje LBS rengiamoje kreiserinių (kilinių) jachtų regatoje dar neatspindi visos LBS veiklos.

Kad nematai, nereiškia nėra.

regis atsakė:

Rokai,

mane žavi Tavo altruizmas. Tai yra gerai. Vadinasi ne viskas yra blogai ir vilčių yra.
Ir tai, ką Tu sakai – tą reikia deklaruoti visiems “už lietuviško buriavimo ribų” esantiems žmogiukams.

Bet.

Sovietmečiu buvo toks politinis anekdotas: sugenda autobusas su keleiviais ir kaip elgiamasi vieno ar kito vaduko valdymo metu (turbūt žinai šitą anekdotą). Tai Brežnevo valdymo metu visi keleiviai sulipa atgal į autobusą, sutartinai linguoja ir siūbuodami autobusą imituoja, kad ir toliau juo važiuoja.

Manau, visų pirma reikia būti sąžiningiems patiems prieš save ir kitų buriuotojų tarpe, ir neapgaudinėti vieni kitų, kad “autobusas puikiai važiuoja”…

Rokas Arbušis atsakė:

@regis,

Manau aiškiai matyti, kad įrašas nevaizduoja nesančio veiksmo.

Dėl alturuizmo ačiū, kartais toks būnu. Kai netingiu…
Esu tikras, kad net verslą darydamas ar savo ambicijų siekdamas gali taip pat sėkmingai pasitarnauti buriavimui.

Optimistas · 03/12/2011 at 11:36 AM

Sveiki. Džiugu, kad apskritai diskutuojama šiom temom. Tikiu, kad Rokas ir visi kiti, daro tai genamas pačių geriausių paskatų. Deja grįžtant prie briedžių temos, tegalime konstatuot, kad jie tiesiog įbrido jau per giliai. Buriuotojams jų jau nebepavyt…. Niekas taip valdomos organizacijos nenorės remti ir ateityje. Nematyt jokios perspektyvos. Manau sutiksite, kad LBS tai ne vien garbaus amžiaus žmonių galinčių įsigyti jachtą Švedijoje ar Suomijoje bendruomenė. Manau LBS turėtų puoselėti ir savo ateities pagrindus. Kas paneigs, kad “Rudens Vėjo” regatoje dalyvaujantys 99 Optimistai yra ne LBS ateitis? Tebunie 1/3 iš jų tiesiog buriuoja namuose surengtoje regatoje. Kas paneigs, kad tai gausiausias dalyvių skaičius klasėje, Lietuvoje. Rokas minėjo, kad LBS rūpinasi lėšomis rinktinėms, tačiau yra ne visai taip. Tik vienas iš begalės pavyzdžių: LBS turėdama šimtatūkstantinį biudžetą nesugeba net sumokėti viso Optimist Europos Čempionato startino mokesčio. Pinigų yra tik pusei mokesčio, didelis ačiū jiems ir už tai. Likusioji mokesčio dalis lieka Optimist Asociacijos reikalas. Asociacija nerenka jokių mokesčių. Maža to LBS reikalauja nario mokesčio iš asociacijos. Primenu, kad asociacijos nariai tai sporto mokyklos ir klubai susimokantys nario mokesčius, taip pat ten sportuojantys vaikai, kurie per šias organizacijas susimoka nario mokesčius. Kodėl reikėtų mokėti antrą kartą? Kas tai? Manau tai “bespredielas”, degradavimas ir agonija…
Turiu draugą piktnaudžiaujantį alkoholiu, tai jis visad sako “išgeriam visą ir bus ramu”… Taip ir su LBS…
Belieka tikėtis, kad dinozaurai (viską išgėrę) išnyks ir į jų paliktus griuvėsius ateis mąstantys žmonės.
P.S.Vaikai į čempionatą aišku nuvažiuos (dėka visiems žinomo altruisto ir keleto nuolatinių rėmėjų, kuriems tai rūpi), neatsižvelgiant į tai, kad LBS tokiam menkavertėm varžybom kaip Europos Čempionatas litų jau neturi.

Rokas Arbušis atsakė:

@Optimistas,
Toks ir yra tikslas — mandagiai pakalbėti ir apie bėdas. Gal rasis sprendimų.

Marcius · 03/12/2011 at 4:38 PM

visiskai visiskai ne į temą, taciau paskutiniu metu aktualu – o kaip buriuoti, jei istinka zemes drebejimas, o tiksliau – cunamis? yra daug vaizdų, kaip tai atrodo krante, o vandenyne?

tai gal labiau teoriniai klausimai mūsų baltijoj, bet manau visas įrašas išeitų.. :)

ir joks LBS’as nepades. Beje – o kada matėt LBS renginį, kuris būtų skirtas visuomenei (buriavimui tarp ne buriuotojų populiarinti)? Atsiprasau, jei tiesiog nepastebėjau, bet tai irgi pastebėjimas.. :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Marcius,

Kai kurie buriuotojai teigia, o kiti skundžiasi, kad KMR yra labai šventinis, žiūrovams, o ne buriuotojams skirtas renginys.

Romas · 03/13/2011 at 10:56 AM

Sveiki, esu tik pradedantis buriuotojas, dar nespėjęs smarkiai susidurti su LBS, bet manau galįs pareikšti savo nuomone. Net ir neginkluota akim matosi, kad LBS yra tokia tipinė nomenklatūrinė institucija, kuri daugiau vegetuoja, o ne kuria ir skatina buriavimą, ir kurios pagrindinė funkcija per metus protingai išleisti skirtus/gautus pinigus. Mano kvaila galva, buriuotojas turi buriuoti, o vadybininkas administruoti. Nors praktikoje yra tūkstančiai pavyzdžių, kai geras sportininkas nebūtinai būna geras verslininkas, politikas ar vadovas, LBS vis dar einama šiuo keliu- užimti atsakingus postus privalo nusipelnę ar nelabai, bet buriuotojai. Taip ir yra verdama savo sultyse. Buriavimas tik buriuotojams. Rašoma, kad bankas nutraukė finansavimą ir truks 210 t.Lt. Ką LT tik bankai turi lėšų? O kas buvo padaryta, kad pritraukti finansavimą iš kitų šaltinių? 95 proc. verslininkų net nežino, kad yra tokia LBS… 2007-2013 metais ES dalino milijardus litų visoms sritims, kyla klausimas ar LBS bent pirštą pajudino, kad įgyvendintų kokį projektą ir gautų lėšų invetoriaus atnaujinimui, buriavimo populainimui ir t.t. Net liūdnai pagarsėjęs buvęs seimo narys L. Karalius sugebėjo snieglenčių sporto populiarinimui gauti 20000 Lt. Ir Lietuvos pensininkų sąjunga “Bočiai” kur kas geriau atrodo : “Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ 2007 metais įgyvendino iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „LPS „Bočiai“ narių kompiuterinio raštingumo ugdymas“. Projektas buvo vykdomas pagal Lietuvos Respublikos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento (BPD) antrojo prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ 2.2 priemonę „Darbo jėgos kompetencijos ir gebėjimų prisitaikyti prie pokyčių ugdymas“. Nemokami kompiuterinio raštingumo kursai LPS „Bočiai“ nariams buvo suorganizuoti dvidešimtyje šalies savivaldybių.” Ir tokių pavyzdžių galima pririnkti n… Va taip ponai prisiekusieji.. Kada pajudes ledai?

Rokas Arbušis atsakė:

@Romas,

Vadybininkų, viešųjų ryšių specialistų, gerų buhalterių, o tuo pat ir auditorių reikia daugumai valstybinių įstaigų, sporto organizacijų.
Bėda tik, kad geram vadybininkui reikia ir gerai mokėti. Tam lėšų nėra.
Galima leisti užsidirbti iš surenkamos paramos organizacijai.
Teoriškai. Nes praktiškai dalis organizacijos narių (ir daugiausiai tie, kurie nemoka ar vėluoja mokėti moeksčius) pradės rėkti “mūsų pinigus savinasi”.

Nesakau, kad padėtis be išeities, bet aš jos nežinau. Daug dar nežinau ir nebijau to pasakyti.

gramas · 03/13/2011 at 6:56 PM

Čia rasite l.teisingą Nauticalio pasiūlymą:
http://www.vejopamusalai.lt/?p=1660
Kol sportininkai ir pramoginiai buriuotojai vienoj organizacijoj – tol ji pasmerkta arba vegetavimui be judesio, arba konfliktams jei tas judesys atsirastų. Aš nesu elbėesefo narys, ir kažkodėl neįžvelgiu kodėl turėčiau užsimanyti juo patapti. Man bangos ir vėjas tokie patys, kaip ir nariams, bent iki šiol jau taip buvo…

Marius atsakė:

@gramas, ziurek gramas tik nevaziuok y kursmares nes ten prievarta privers tapti tuo lbs nariu nes kitaip negalesi varzybose dalyvauti. Va toks tas LBS . Jai pinigu truksta tai remeju ieskoti per sunku geriau visus padaryt nariais ,va ir stabilios pajamos

Rokas Arbušis atsakė:

@Marius,

Na nereikia taip grubiai suplakti.
Olimpinio bokso ringe nesikausi kikbokso ar Thailand bokso taisyklėmis, ar ne? Nes yra taisyklės.
Ir jei varžybos rangiamos pagal ISAF taisykles, tai jų ir klausyk: tokiose dalyvauja tik ISAF nariai (per LBS ar dar per ką nors).

O “stabilios pajamos”, kaip ir rašiau, bus tik tada, kai LBS nariai mokės po 1,5 tūkstančio litų.
Bijau, kad nebus to niekad.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,

Visad maniau, kad galima ir gana skirtingus požiūrius į buriavimą apjungti. Galu gale, juk jachtingas, atsiradęs kaip pasiplaukiojimas, mikliai tapo toks nuobodus ir buvo papildytas varžybų adrenalino, kai karaliai dėl pirmimo finišo liniją kristi varžėsi.

Bet kai matau (iš abiejų pusių) matymą tik savęs, oponentų nepripažinimą (ir menkinimą), manyma, jog teisybė yra tik viena, tuomet galvoju — geriau jau dvi atskiros sąjungos.
Ne, dar geriau kelios dešimtys atskirų organizacijų. Jei jau nesugeba gyventi draugėje.

gramas · 03/13/2011 at 8:03 PM

Klubinėse dalyvauju turistu, mano sportinėms ambicijoms to pakanka. Beje, dalyvavimu klubinėse regatose labiau prisidedu prie buriavimo progreso ant mūsų LT, nei sumokėdamas nario mokestį elbėesefui.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,

Prisidedi. Ir nepamiršk birželio 4 d. atplaukti į Šventąją.
Dar labiau prisidėsi.

Comments are closed.