Kaip Šventosios briedžiai vandeniu brenda

Published by Rokas Arbušis on

Sanya_Serenity_Marina_artists_impression

Pabėrus truputį pipirų LBS suvažiavimui, galima pabarstyti aštresnių prieskonių ir po savaitės vykusiam Lietuvos klubinių regatų taurės renginiui. Jei pirmajam trūko laisvumo, tai antrajam – taisyklių paisymo. Abu sujungus būtų aukso vidurys, bet kur jūs matėt aukso vidurį? Jei ir būna, tai nuobodus.

Kai rimtais ir opiais klausimais surengti seminarai prasideda alumi, o per pertraukas galima išgerti ir šio bei to stipriau, nenuostabu, kad kartais pranešėjams tenka prašyti dėmesio ar raminti, net ir negausią publiką.

Nenuostabu, kai pirmoje dalyje pats buvęs pranešėju, trečioje dalyje žmogus jau laido replikas iš galo.

Nenuostabu sulaukti ir kvailų ar ne į temą replikų. Bet sunku suprasti, kodėl žmogus prisipažįsta esąs kvailys ir nori užduoti, kaip pats sako, kvailą klausimą. Į tokį net nebandyčiau atsakyti.

Bet „buriuotojai daug pakelia“, nesąmonių ir muštynių nebuvo (o yra tekę matyti, tik kituose renginiuose), vakarinėje dalyje, išvykus oficialiems asmenims (čia turėtų būti jaučiama ironija), liko ne tiek jau ir daug seminaro dalyvių.

Šventosios uostas laukia

Atmetus šiuos ir dar kelis nesklandumus (pvz.: praleidau progą patylėti), ką išgirdome Šventojoje klubinių regatų taurės seminare, kurio pagrindinės temos buvo Šventosios jūsų uostas ir praėjusio sezono apdovanojimai?

Svarbiausia žinia: Šventosios uostas jachtas priims. Ne toks, kaip įrašo iliustracijoje (o norėtųsi), bet uostas bus. Ne naujiena, bet smagu ją tete-a-tete išgirsti  iš Klaipėdos uosto vadovybės.

Gal ne birželio 1 dieną vyks atidarymas (visgi trečiadienis) kaip anksčiau planuota, gal diena kita vėliau, bet atplauksiančių buriuotojų lauks vaišės.

Žinoma ne vaišės svarbiausia buriuotojams. Patys elementariausi jų reikalavimai uostui: klampės — ne žiedai, veikiantys dušai ir tualetai, elektra, nedidelis mokestis ir saugi navigacija.

Atrodo, visa tai bus. Tačiau jei dar kažko norit – šiemet nesvajokit. Pavėlavot savo seminarus su pasiūlymais rengti – šiemet uosto planuose ir darbuose pakeitimų nebus.

Bet galimi tolimesni pakeitimai. Žinoma, jei uostas pasiteisins. Nes šią vasarą vartus atversiantis (kursyvas čia ne be reikalo) uostas gali juos greitai ir užverti, jei nepateisins lūkesčių. Buvo leista suprasti, kad šiųmetinė uosto idėja yra pilotinis projektas. Jei pasiteisins, bus vystomas toliau.

Racionalus požiūris: kam statyti uostą, kurio niekam nereik?

Apdovanojimai ir pagyros

Kita svarbi seminaro žinia: klubinių regatų taurės įskaitoje bus dar dvi regatos – Pilies uosto ir S.Marcinkevičiaus atminimo. Iš viso įskaitoje – 9 regatos.

Kai kurios tos pačios, kurios yra ir Lietuvos jūrinių jachtų čempionato įskaitinės regatos. Buriuotojai mėgsta pasipešti tarpusavyje ir ieškoti bėdų ten, kur jų nėra, o neradę susikurti, tad sezonui startavus žiūrėsim, kaip šios dvi įskaitų lenktynės derės.

Dar svarbi naujiena – LKRT „turistinė“ grupės balai ir rezultatai bus apskaičiuojami pasitelkus naujausias technologijas. Tikrai naujausias – programa tam kuriama. Bet tai plati tema ir gal kitam įrašui.

Na ir žinoma, viso renginio „vinis“: apdovanojimai. Jų daug, todėl nevardinsiu. Informacija pasiekiama naujame regatų taurės tinklapyje, Minijos jachtklubo puslapyje ir jachtų „Tojana“ ir „Piranija“ svetainėse.

Bet pasigirti galiu: vieną etapą su antrą kartą LKRT taurę laimėjusia jachta „Baraka“ plaukiau ir aš. Yra ir mano indėlis prie pergalės, nors ir nedidelis.

O mano nuotrauka „Šypsokitės, tuoj išskris paukštukas“ (iš 2010 metų sezono „prišaudymo“) fotografijų konkurse buvo pripažinta šmaikščiausia.

P.S. Įrašo pavadinimas ir nuotrauka su įrašu tiek susiję, kiek kai kurių žmonių šnekos teminiuose renginiuose su renginio tema – lyg ir į temą, bet ne visai. Arba tiek pat, kiek kai kurių žmonių šnekos po renginių. Ir nuotrauka, ir šnekos turi teisę gyventi.

P.P.S. Laikantis išgalvotos tradicijos, tai buvo pionieriška ataskaita. Netrumpa.


13 Comments

bitlas · 03/15/2011 at 11:21 AM

ppp.ppp.sss
juoka sukelia kazin kokia informacija aisku jau paveluota
kokiam tai tinklapyje….

http://www.jura24.lt/lt/naujienos/ivairenybes/sventojoje-buriuotoju-rengiamas-seminaras-337747
si informacija nors ir paveluota be totaliai netiksli…che vyks energetike manau tuomet oficialus asmenys kurie su ta vieta turi ne itin malonius santykius greiciausiai butu ir ne atvyke..
taigis oficialus asmenys tikrai buvo ir pakankamai padiskutuota ir manau diskusijos persikels i darbinius pokalbius apie tai rimtai tartasi
pppp.pppp.sssss
o jau ta info apie padauginusius irgi kiek nevartojancio akimis perdeta…
cia tas pats, kaip ispana prie pietu stalo apsaukti alkoholiku
kai jis uzsigeria kalmaru ziedus balto vyno taure….

dar info yra http://www.piranija.eu
kai kas sutampa, kai kas, kiek kitaip

o kaip sako Gebelsas svarbu informacija, o veliau ja galima pakreipti tam tikru kampu….
tad kreipkim kaip kam pasirodys…

Rokas Arbušis atsakė:

@bitlas,

“oficialių asmenų” nuoroda su netikslia informacija specialiai įdėta. gal nebuvo prierašo ir surpantama tiesiogiai, bet norėjosi, kad ją suprastų su ironija. pataisom.

o kad tą patį renginį visi matome šiek tiek kitaip — natūralu.
neslepiu, kad rašau subjektyviai.

ir Tojana.lt įvertino geriausiai: šimtadienio lygis, bet kyla aukštyn.
ir kils, jei rengėjai nesustos.

bitlas atsakė:

@Rokas Arbušis, aciu uz foto jau sudejau
http://www.tojana.lt
jo ta info islindo lyg specialiai dar ir nuo viliuko uz ja gavau idomu is kur ji nutekejo…

Rokas Arbušis atsakė:

@bitlas,

man vis juokingi ilgi valstybės tarnautojų pareigų pavadinimai.

o pats pranešimas kvepia “piaru” iš serijos “štai, žiūrėkite, dirbame”.
jei uostas turi spaudos atstoą, tai toks turėtų būti jo darbas.

audrius atsakė:

@Rokas Arbušis,

O uostininkai vis tiek nori įrodyti, kad buvom energetiko salėje: http://www.portofklaipeda.lt/lt.php/naujienos/naujienos/sventojoje_vyko_buriuotoju_rengiamas_seminaras/13000

Rokas Arbušis atsakė:

@audrius,

o, senas triukas, kai iš tingėjimo būsimasis anonso laikas pakeistas į būtąjį.
kartą aš taip sekmadienį delfi.lt perskaičiau savo penktadienį rašytą baikerių šventės anonsą — kaip įvykusį renginį.

gramas atsakė:

@bitlas,

kai tikras buriuotojas papučia į tortą – žvakutės užsidega…

;o)

Arturas atsakė:

@gramas, Čia tikrų į “Naša Raša – Čeliabinskas” :)

simas · 03/15/2011 at 12:44 PM

o man iš Roko norėtųsi informacijos, kurią bandė pristatyti per renginį papildymo. nes per sriubos ir alaus traukos neatlaikiusiųjų riksmus ne iki galo viską pavyko suprasti. Supratau, kad kuriama (sukurta) aplikacija, kurios pagalba bus galima sekti/fiksuoti savo ir priešininkų rezultatus dar iki oficialaus paskelbimo. Bet nei techninės dalies nei piniginio aspekto nepavyko išgirsti.

Renginys visai smagus, kaip ir įrašas, ir atmosfera šiek tiek priminė tvyrančią regatų metu minijos kaime :) ko gero ne pati produktyviausia aplinka rimtiems darbams, bet neskaitant keleto išimčių, pranešimų ir diskusijų dalį laikau pavykusia.

bitlas atsakė:

@simas, manau tuoj viskas apie finansus ir kita info bus lkrt.lt puslapyje
nes cia pristatyta princiapai ir siekiai
yra keleas siulymu del dalyviu registracijos ir finansu kai bus priimta bendru sutarimu kuri nors versija bus skelbiama manau pries pilypa viskas jau bus.
cia roko ekstra pranesimas kuris nebuvo planuotas ir tikrai ji vos pavyko ikisti i programa gal rokas pats papasakoti siaiop gera iniciatyva

Rokas Arbušis atsakė:

@simas,

jei kalbi apie mano pirstėlėjimą (rimtu pasisakymo to nepavadinsi), tai čia ir buvo ta proga patylėti, kurią praleidau.
dabar taip manau.

geriau aš surašysiu kas per aplikacija, kokei jso techniniai duomenys, kam ji skirta ir apskritai, ar jos reikia.

o piniginis aspektas paprastas: nurodau sąskaitą ir laukiu milijonų. o po to dingstu į Bora Bora.

Dusia · 03/16/2011 at 7:05 PM

Simtas, metu, ponai teismo prisiekusieji,

Keletas pastebejimu is salies:
1. Iniciatyva gera (lazinciaus, kad sis uostelis netrukus perspjaus KLP);
2. Yra naivu galvoti, kad Sventosios uostas at(gimsta) buriuotojams. Uostas sprendzia savo klausimus, o siuo metu ju sprendimui reikia viesumo, tai ir naudojasi visomis imanomomis tribunomis. Mums reiktu tai isnaudoti taipogi.
3. Rokai (nuosirdus patarimas) – jei kalba eina apie tet-a-tet, ypac su valstybes tarnautoju(-ais) Lietuvoje, tai tam ir yra tet-a-tet, kad nebutu jokias budais sakoma nei apie ka nei su kuo kalbeta.
4. Ir kolegos, jei nenorime rasyti/nusviesti aiskiai apie renginio uzkulisius, tai ir nerasykime to. Nes “pasak to ar ano; vienas toks pranesejas; kai kurie zmones” ar kitos formuluotes primena lbs kapitonata ir tarybinius laikus.
As pvz., galvoju, kad musu varganu buriuotoju yra “kot naplakal”, visi ir taip zino “kas su kuo ir kaip dare”, tai ka cia konspiracijomis uzsiimineti? ;)

Peace!

dusia

Rokas Arbušis atsakė:

@Dusia,

gerai tu čia. ačiū.

matai, neminėti vardų buvo mano pasirinkimais abiejų renginių atvejais. ir dėl “kot naplakal”, ir dėl to, kad čia subjektyvi nuomonė, kuriai nebūtini vardai. o ir jautrūs žmonės mūsuose…

gal tete-a-tete ir netiksliai panaudojau. tai nebuvo “akis į akį” kur pirtelėje, bet tai buvo gyvo žmogaus balsu pasakyta, o ne per tarpininkus perduota — tai ir turėjau omenyje.

o kad uostas turi savų reikalų, ne tik nujausti galima. ir spėju, kad tu geriau tuos reikalus žinai. gal pasakysi tete-a-tete? (šypt)

Comments are closed.