Kauno marių regatos – KMR konkurentės (?)

Published by Rokas Arbušis on

knmr_start (1)

Jau praėjusiais metais per Minijos jachtklubo entuziastų surengtą II „Marių burių“ regatą konstatuota –- tai antroji pagal populiarumą (skaičiuojant dalyvius) regata po tradicinės, gilias šaknis turinčios Kuršių marių regatos (KMR) .

Dabar KMR nurungti pasirengę iš kauniečiai. Kabelinės televizijos INIT reportaže (nuo 14:20 min.) Kauno miesto kreiserinių jachtų čempionato regatų vyr. teisėjas Valdas Klišaitis tiesiai šviesiai sako, jog jų „slaptas tikslas“ — dalyvių skaičiumi nurungti KMR.

Gegužės 9 dieną Kauno mariose vykusioje sezono atidarymo regatoje (pirmojoje iš penkiolikos šiais metais planuojamų surengti regatų) dalyvavo 21 komanda šešiose jachtų grupėse (rezultatai). Neabejojama, kad sezonui įsibėgėjus, jachtų varžybose tik daugės.

Valdas tiki, kad jų bus daugiau nei KMR, kurioje, anot jo, „50 ekipažų retai viršina“, o Kaune praėjusiais metais varžėsi 33 ekipažai.

Žinoma, jei kreiseristai priims jolininkus, tai gali ženkliai viršyti KMR dalyvių skaičių. Sezono atidarymo regatoje dalyvavo viena olimpinės 470 klasės jachta. Jei dalyvautų visos 470 jolės, o jei dar ir 420 klasės, kuri ketina jungtis prie „semiorkininkų“, ar kitos lenktyninės jolės, tai KMR dalyvių skaičiumi gali nužengti nuo prizininkų pakylos (jei, žinoma,  KMR dalyvių nedaugės).

Na ir tegul varžosi regatos, kuri skaitlingesnė. Nuo to tik geriau — buriavimas populiarės ir savaitgaliais žvelgiant į vandens telkinius matysis daugybė burių. Taip, kaip, pavyzdžiui, Švedijoje.

P.S. Daugiau nuotraukų iš Kauno sezono pradžios – Picasa albume. Dėl kokybės neburnokit – jie filmą apie regatas suka, nefotografuoja, tad ir nuotraukos yra iš video medžiagos. Ačiū Ievai Židonytei.


15 Comments

gdu · 05/15/2009 at 8:18 AM

Stebina tokie pareiskimai,kazin kam nuo to geriau bus,kad viena regata dalyviu skaciumi nurungs kita regata,ambiciju patenkinimas, savimeiles paglostymas ar tiesiog pasitenkinmas nevietoje..

Darijus · 05/15/2009 at 9:11 AM

A taip ir nesuprantau autoriaus. lenktyniaujama kiekybe ar kokybe? Ar cia tiesiog kaimietiskos ambicijos? Kokybiskai KMR virsta i mazaja Juros/Mariu svente Nidoje. Tampa lyg Juros sventes pratesimu. Nes pasibaigus pastarajai sventei kaip ir baigdavosi vasara. Ir negaliu lyginti Kauno uztvankos regatose nesu dalyvaves.

Rokas Arbušis · 05/15/2009 at 10:07 AM

aš tik noriu pasakyti, kad nedarykime iš KMR šventos indiškos karvės

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, tureciau laiva ir tu dalyvautum. Sudalyvauk viena karta KMR, tada kalbesim. Yra tokia grupe buriuotoju Klaipedoje kuri ignoruoja KMR, tai jiems gylis per mazas, tai kylis per ilgas. Nu vienu zodziu kaip sokejams.

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
dalyvavau. ir kone kasmet aplankau — pasidžiaugiu buriuotojų švente.
bet taip pat džiaugiuosi, kai nesilankstoma šventai karvei ir rengiamos ne ką prastesnės regatos.
geriausias pavyzdys — Minijos jachtklubas.

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, yra toks mazas skirtumas. Tik nelyginkim su Minge, nes uz tai kas vyksta Mingeje as nosies plaukus galiu israuti tam kas nepritartu. O kalbam apie KMR kuri ne tik buriuotojams, bet ir Nidiskiams ir Nidos sveciams.

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
jei labai neskaudės, tai man išrauk. negražu plaukai nosyje… fe…

Marcius · 05/15/2009 at 10:09 AM

Konkurencija yra vienas geriausiu dalyku žmonijos gyvenime. Judejimo į priekį variklis. Tiesa, pamiršau patikslinti – SVEIKA konkurencija.. Gerai, kad vyksta daugiau buriuotojų švenčių. Negerai, kad kopijuojamos datos, tokiu būdu tarsi reikalaujama apsispresti – tu su mumis ar prieš mus? Manau šitoje vietoje turėtų svarbų vaidmenį suvaidinti LBS, kaip pagrindinė buriuotojų organizacija, pvz. organizuodama taure ir nustatydama, kurios regatos yra skaičiuojamos bendrai įskaitai (berods taip yra šiais metais), o visi kiti kas tik pajėgiat – organizuokit klubines, regionines, jachtu, jolių, valčių, baidarių ar net geldų regatas – aciu dievui, laisva Lietuva, tsakant..

Per mažai dar LT buriuotojų, kad galėtume leisti sau taip skaidytis, neišsitekti vandens telkiniuose. Manau kaiptik turėtume burtis. Nebent kažas labai nori būti tik pirmas ir ne kitaip. Bet kokia kaina. Bent savo kaime.

gdu · 05/15/2009 at 10:14 AM

Marcius,teisingai paporino,labai teisingai…per mazai yra lietuviu ant zemes,kad jie dar gerkles vienas kitam kastu…

Darijus · 05/15/2009 at 10:33 AM

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/laivyba-kursiu-mariose-laisva-217825
Diplomatai dirba, kad mes galetume laisvai plaukioti Kursiu mariomis. Bet kas stumia si projekta? Kas suinteresuotas laisvomis KM? Koks verslas slepiasi uz situ veiksmu. As dziaugiuosi tiesiog idomu.

Ayo atsakė:

@Darijus,
Tu ka…. pirma diena gimes!?
Rusijos vandenyse daug zhuvies, bet oficialiai jos ten nieks neleis gaudyti – reishkia tai naudinga brakonieriams!

Ayo atsakė:

Dar uzhmirshau kontrabandistus!
Vienzho! Daroma Viskas, kad tik darbo liaudy nuo klasiu kovos atitraukti!

Darijus · 05/15/2009 at 1:26 PM

Versijos.
1. Brakonieriai, nu tie tipo zvejai – stiprus interesas sutinku.
2. Kontrabandininkai LT nelabai jie gali afisuotis, nebent is kitos puses cigareciu gamintojai cia irgi stiprus zaidejas.
3. Kazkas lieka, kas? Ar barzomis imanoma vezti konteinerius is/i Klaipeda/Kaliningrada?
4. Tiesiog pralindo musiskiai kartu su Lenku Aistmariu koridoriumi?

Rokas Arbušis atsakė:

@Darijus,
paklausk OK, jis tikrai žinos.
ir nepamiršk į ironiją panašiai reaguoti :)

Darijus atsakė:

@Rokas Arbušis, ei OK pakomentuokite prasom.

Comments are closed.