Kokie buvo 2011 metai?

Published by Rokas Arbušis on

2011 sail www.arbusis.lt (5)

Kuo giliau į mišką, tuo riebesnės papūgos.

Kad jau retai rašau, tai leisiu sau šį kartą drioksteltį ilgą įrašą. Apie 2011 metus ir ką aš jose pamačiau. Ištrauksiu kelis, mano galva, svarbiausius lietuviško jachtingo dalykus. Du dalykus sąmoningai nutylėsiu.

Jeanneau

SY Pietvis Gosail.lt

– Vis dėl to dabar matome, kad beveik visi galimi buriavimo rekordai priklauso prancūzams.

Prancūzų jachtų statytojai Jeanneau gali kelti savo atstovybę iš Rygos į Klaipėdą – per vieną sezoną čia atsirado 8 naujos jachtos, dar viena nauja, sako, yra Kaune.

Penkias jachtas – 3 mažesnes 36 pėdų ir 2 didesnes 41 pėdos – atvežė jachtų nuomos kompanija Gosail.lt. Stipri injekcija į senų (kas buvo ypač pabrėžiama Seimui sumanius jachtas apmokestinti kaip prabangą) jachtų rinkoje.

Varžybose būtų galima kurti atskirą Jeanneau grupę, prie kurios galėtų prisijungti ir lenktynių azartą jau pajutusi buvusio Pilies uosto kapitono Kastyčio iš Prancūzijos parplukdyta 33 pėdų Jeanneau.

Pavakario pasiplaukiojimuose (PaPa) ir kitose lenktynėse, Kastytis dar buriuoja su mažesne, 20 pėdų jachta.

Dar viena naujiena – 30 pėdų, trumpo su plačiu padu falškilio ir dviejų vairo plunksnų jachta. Galiu spėlioti, kad potvynio-atoslūgio regionams konstruota jachta yra gera ramiems pasiplaukiojimams sekliose Kuršių mariose.

Apie naują jachtą Kaune tik girdėjau ir mačiau nutrauką, daugiau nieko nežinau. Berods 30-33 pėdų laivas.

Šventosios uostas

2011 sail www.arbusis.lt (3)

 • Mes statėme statėme ir pagaliau pastatėme.
 • Abdula, padek!

Kai prieš kelis metus Akinys manęs klausė apie Šventosios uosto planus, bandžiau juos gauti, bet nelabai sekėsi, o ir netikėjau, kad uostas atgis dar kokius 20 metų. Atgijo. Tik trumpam.

Dabar turiu įrėmintą pažymėjimą, kad 2011 birželio 11 d. pirmą kartą jachta atplaukiau į Šventosios uostą. Graži buvo regata, iš Klaipėdos išviliojusi ir tas jachtas, kurios buriuoja retai. Bet šventė buriuotojams ilgai netruko – jau po kelių dienų Šventosios uosto prieigas užnešė smėlis ir pasaka baigėsi.

Juokauja, kad uosto sumanytojai, būdami vaikai, niekad prie jūros nežaidė, nematė, kaip iškastą griovelį iškart vanduo užneša. Kiekviename pokšte yra dalis tiesos.

Lauksime, kol Šventoji vėl pakvies ir priims burlaivius, o kol kas burlentininkų ir kaitininkų džiaugsmui, Akinio spotas liko toks pat.

PaPa

2011 sail www.arbusis.lt (6)

 • Ką veiksi po darbo?
 • Nežinau dar.
 • Welcome ant šeštos tiltelio.

Klaipėdos Pilies uoste, vidiniuose baseinuose, laikas skaičiuojamas nuo tiltelio atsukimais, t.y., maždaug valanda. Atsuko tiltelį – išplaukei, atsuko – įplaukei. Gali buriuoti tarp dviejų (vieno retai užtenka), trijų ar „iki devintos, dešimtos tiltelio“.

O nuo 2011 metų sezono, jei Pilies uoste išgirsite buriuotojus kalbant apie papus, tai dar nereiškia, jog jie vulgariai aptarinėja vieną iš pasaulio grožybių – moters kūrinę. Jie taip gali kalbėti apie PaPa – pavakario pasiplaukiojimus.

Superinė idėja – neškite laurus jachtos „Piranija“ škiperiui Audriui – vidurį savaitės po darbo atsigauti buriuojant, ir ne šiaip, bet su lenktynių dvasia bei adrenalino doze. Ne, čia ne varžybos, čia tik buriuotojai laisvalaikį leidžia buriuodami uoste (nepamenu nei vieno, pažeidusio taisykles, bet didelių laivų kapitonai nekantrūs, kartais sodriai paūkaudavo) siekiant kuo greičiau sugrįžti. Startavo visi tuo pačiu – šeštos tilteliu.

Kokia ten buvo pirminė idėja? Paskutinis visiems stato bare? Būtų žiauru – gera idėja užsikrėtė daug buriuotojų ir vasarą Pilies uosto kavinėje trečiadienio vakarais būdavo ankšta.

Burlaiviai

2011 sail www.arbusis.lt (7)

– If you cross this line, I will shoot you.

Kai 2009 metais Klaipėdą aplankė Tall Ships regatos burlaiviai, kalbėta, kad kitąkart į uostamiestį jie sugrįš tik po labai daug metų – grafikas sudėliotas toli į priekį, į svečius kviečiasi daug uostų. Bet į Klaipėdą jie sugrįžo po trejų metų ir koks skirtumas, kad tai ne didžioji, o kultūrinė burlaivių regata – tokio grožio duokit dar!

Tiesa, jei būti tiksliu, viena audringa vėjuota diena su škvalu, darbai su naujomis Gosail.lt jachtomis – to užteko, kad man asmeniškai burlaiviai, prišvartuoti prie krantinių, didelio džiaugsmo nekeltų.

Visai kitos nuotaikos ir jausmai, kai pavyko pamatyti burlaivių startą jūroje. Būtent tai, ko nori, bet nemato tokių švenčių žiūrovai, likę krante. O juk kviečiau.

Stebint startuojančius burlaivius, kurių bures vos vos įpūtė lengvas vėjas, norėjosi priplaukti arčiau, net juk teisėjai aiškiai pasakė – nevalia (citatoje viršuje – ką tiksliai pasakė, po to, kai paaiškino, kuri starto zona skirta žiūrovams). Ne visų jachtų škiperiai tai suprato, bet tai jau jų reikalas.

KMR

2011 sail www.arbusis.lt (2)

– Babobabas.

Nebuvau, nemačiau, nieko nepasakosiu. Man pats faktas įdomus – svarbiausia šalies burlaivių regata surengta beveik be rėmėjų pinigų. Bent jau pagrindinio, tikrai didelius pinigus mokėjusio, nebuvo. O tai tik įrodo, kad lenktynes galima surengti ir kukliomis išgalėmis.

Bet… Miestui, jaučiu, šventės trūko.

Aš už tai, kad poilsiautojams Nidoje tai būtų šventė su koncertais, atrakcijomis ir kitomis pramogomis, o buriuotojams – lenktynės.

Lenktynės, kuriose visi tiksliai žino savo balus, rezultatus ir neskiedžia, kad į lenktynes atvyko kaip į šventę. Pasiplaukioti galima kurią kitą dieną, o čia reikia gero sportinio pykčio. Sakau taip dar ir todėl, kad pats jo stokoju. Mažai „optiku“ buriavau, mažai.

Kad galima lenktyniauti, parodė ir jachta Gosail.lt-Vakarynė – geros įgulos rankose kruizams skirtas laivas savo grupėje užėmė 2 vietą . 2012 tą patį gali padaryti 5 laivų įgulos.

Žurnalas Vėjo3!

VEJO virselis2

– Jei gali nerašyti – nerašyk.

Netikėjau specializuoto buriavimo žurnalo popierine versija. Žiniasklaidoje dantis atšipinęs žinau, kiek tai tai kainuoja ir kiek neatsiperka. Bet žurnalas buriuotojams Vėjo3! ne tik pasirodė (išleisti jau 2,5 numerio), jis dar gyvas ir nerodo jokių priešmirtinių požymių.

Tai džiugina. Smagu ir tąja prasme, kad entuziazmas nugali senus stereotipus, — tai moko ir mane patį.

Galima ir reikia diskutuoti dėl turinio kokybės – čia „Vėjo pamušalai“ surašė teisingų pastabų , manau, tai pataisoma, tobulėti yra kur, rašančiųjų irgi yra.

Buvau kviestas ir aš parašyti, bet atsisakiau. Ne todėl, kad pinigo nemokėtų (už darbą turi būti atlyginama), o todėl, kad bet ko rašyti vien dėl rašymo, žurnalui negaliu. Nesugalvojau nieko įdomaus, apie ką galėčiau parašyti, ko skaitytojas nerastų internete.

Kelialapiai į Olimpiadą

Gintare - Perth

Australija toli, o Londonas čia pat.

Oficiali informacija:

Australijoje vykusiame pasaulio buriavimo čempionate olimpinėse „Laser-Radial“ jachtų ir RS:X burlenčių klasėse kelialapius į kitų metų Londone vyksiančią Olimpiadą iškovojo Gintarė Scheidt ir Juozas Bernotas.

Galutinėje įskaitoje G.Scheidt užėmė penktąją vietą (76 baudos taškai), finaliniame plaukime buvo taip pat penkta. J.Bernotas užėmė 37-ą vietą (215 b.tšk.), o tarp skirtingų šalių atstovų užėmęs 25-ą poziciją pateko į olimpines žaidynes.

Iki Londono žaidynių liko visai nedaug, o pirmieji kelialapius iškovojo buriuotojai.

Prabangos mokestis

prabangos_mokestis_kubilius

– Aš mokėsiu prabangos mokestį. Bet tik tada, kai gyvensiu prabangiai.

Daug šurmulio ir diskusijų sukėlė Seimo ketinimai apmokestinti, anot politikų logikos, turtuolius. Jiems nė motais, kad Lietuvos buriavimo laivynas senas ir niekaip negali pretenduoti į titulą „prabangus“.

Na ir kas, kad jachta nėra pirmo būtinumo dalykas. O sodo namelis yra? O Lego konstruktorius? O pašto ženklų kolekcija? O bet kuris kitas hobis? Jei kažkas iš to prasigyvena, tegu – juk jie ir taip didesnius mokesčius moka.

Bet konservatorių strategai nedurni – pamalonins grąžintomis pensijomis kito rudens rinkimų elektoratą ir tikisi laimėti rinkimus. Gali nepavykti, nes komunistinis metodas „atimk iš turtingų ir atiduok visiems“, tikiuosi, nesuveiks. Būtų bėda, jei konservatorius pakeistų didesni komunistai, bet kad patys sau duobę kasa.

Nes pavasarį dar ketina grįžti prie šio klausimo. Eitų jie į „symlink /dev/null

Stay cool!

2011 sail www.arbusis.lt (1)

Geri buvo 2011, geri bus ir 2012.

Man vasara, o ypač antroji dalis, buvo įtempta. Aktyviai gyventi ir daryti tai, ko nemokėjai, o ir manei, kad „tai ne man“ – įdomus, bet sunkus iššūkis, tai kainavo energijos ir nervų (atsiprašau, jei kam piktai ką pasakiau).

Gana jautriai reagavau (ne tik dėl darbo, bet čia kalba apie moteris (nepainioti su draugėmis)) į visokius dalykus pagrįstai ir nepagrįstai. Pridariau ir klaidų, už kurias jau sumokėjau ir moku (viliuosi, mokėti nebereikės). Toks gyvenimas.

Gelbėjo iki erzinimo bičiulių nuolat kartojami:

 • Stay cool!
 • Go with the flow!
 • Relax!
 • Feel free!
 • Free you mind!

Šito linkiu 2012 metais sau ir visiems:

 • „Ant bangos“ skaitytojoms
 • „Ant bangos“ skaitytojams
 • buriuotojams,
 • burlentininkams
 • kaitininkams
 • tinklaraštininkams
 • draugams
 • bičiuliams
 • draugėms
 • mylimosioms
 • slaptoms gerbėjoms
 • slaptiems priešams
 • FB friendams
 • Twittterio faloveriams
 • ir likusiems 7 milijardams Žemės gyventojų.
Categories: Krantas

6 Comments

Deivis · 12/30/2011 at 9:04 AM

Ačiū už palinkėjimus. Tau taip pat gerų ateinančių naujų. Linkiu kad viskas eitus kaip iš pypkės ir įgyvendintum visus siekius.

P.S. pasiuntimas į /dev/null superinis.

akiesmirksniu · 12/30/2011 at 9:38 AM

šauni apžvalga!
gerų metų tau ir gosail.lt kolektyvui:)

MariukasM · 12/30/2011 at 9:52 AM

Gero vėjo į bures ateinančiais metais :)

Siesta · 12/30/2011 at 10:33 AM

aš taip ir nepaplaukiojau… :D vat bus naujas tikslas Naujiems metams.
Linkėjimai.

Giedrius · 12/30/2011 at 11:17 AM

Gera apžvalga, ir dekui už palinkėjimus. Tau taip pat gerų metų ir gero buriavimo.

p.s Kiek teko girdėti Kauno naujoji jachta kitamet turbut keliaus i Kuršių marias. Kiek pamenu tai ji nemažesnė nei 33 pedų. Ir kai mačiau iškelta irgi trumpu ir apačioje plačiu falškyliu.

Vadimas · 12/30/2011 at 5:00 PM

patekau tarp 7 mlrd. Dekui uz sviaikijimus. ir tau geru 12-u.

Comments are closed.