Krizė? KRIZĖ! Aik Tu Na…

Published by Rokas Arbušis on

zimbabwe_08 Nuotrauka – tik iliustracija.

Pradžiai: Juokas (pro ašaras?) apie finansų krizę (valiutos devalvavimą) Zimbabvėje.

O dabar – rimtai.

Savaitgalį su draugų kompanija praleidome Molėtų observatorijoje. Jau keliolikti metai ta pati kompanija renkasi pabūti kartu. Na žinote, draugų būrys, dainos, šokiai, estrada…

Prieš susirenkant elektroniniais laiškais susirašėme kas ką pasiima, kokia programa (šįkart tema buvo „Paties paruoštas originalus patiekalas“) ir pan. Dieną prieš išvykstant, vienas iš draugų parašė: „<…> paminėsit žodį „krizė“ – duosiu į snukį. paskum paaiškinsiu kodėl“.

Natūralu, kad tai „užkabino“, bandėme rasti pakaitalą žodžiui „krizė“ ir provokavome bičiulį. Aišku, kumščiais jis nemosavo. O gan greitai paaiškino – taip jis atliko socialinį eksperimentą, bandydamas išaiškinti, kiek žmonių užkibs ant žodžio „krizė“ ir kaip ilgai jį eskaluos.

Kitaip tariant (jei teisingai supratau), kuo daugiau sakomas žodis „krizė“, tuo labiau atrodo, kad kažkokia krizė yra. Ir tikrai, paaiškinus sumanymą, „krizė“ tapo nebeįdomi. Kalbėjomės, juokavome apie viską (pasigamintus patiekalus, kaip gyvename, kaip sekasi), beveik neliesdami tokios dažnos dabar kalbų temos – ekonominės krizės.

Na, šiek tiek ir ją apkalbėjome. Juolab žmogus, taip mus suintrigavęs nesakyti žodžio „krizė“, nėra eilinis makleris Vilniaus vertybinių popierių biržoje užima. O ir daugiau toje kompanijoje yra verslininkų, direktorių. Jie tikriausiai kasdien darbe girdi žodžių junginį „finansų krizė“.

Anot jų, tai ne krizė, o normalus, reguliariai vykstantis ekonomikos stabtelėjimas. Nes negali ekonomika nuolatos į viršų kilti. Pastovės vietoje (ar lėtai judės) ir po metų kitų viskas grįš į savo vietas ir vėl kilti pradės.

Ekonomika nenumirs. Žmonės turi valgyti, rengtis, važinėti. Mokytis ir lankytis kultūros renginiuose. Tiesiog dabar reikia apsiprasti, kad pelnai nebus milžiniški, o ten, kur galima sutaupyti, bus taupoma.

Gražu, jei tai neliečia tavęs asmeniškai.

Praėjusią savaitę atsisveikinau su 8 kolegomis. Atleisti „savo noru“. Viena koja ir aš bedarbis – neaišku, ar mano kontora gyvuos ilgiau nei mėnesį. Mums paaiškino: finansų krizė.

Tai krizė ar ne krizė?

Categories: Krantas

2 Comments

Ayo · 11/24/2008 at 8:28 PM

Atsakydamas y paskutiny klausima manau tik pritarsiu tau Rokuti – krize! BEt krize musu galvose. Negaudami virshpelniu mes klykiame kad bankrutuojame….
Tie kas dirba uzh normalius, procentinius ( ne keliashimtaprocentinius )pelnus, tie ir dirbs ir ishgyvens.

troy · 11/28/2008 at 6:47 PM

Krizė, krizė…
Nieko naujo šioje ašarų paklanėje…

Comments are closed.